• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KAKO OD KOMBAJNA ZA ŽITO NAPRAVITI BERAČ KUKURUZA U KLIPU

  • Temu pokrenuo kocol
  • Datum prvog posta

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
sad malo gledam, zbog pogona lanaca to sve stoji priblizno u istoj ravnini, to je mi se cini problem i to mozda stvarno ostecuje klip jer je klip non stop na raketama, a onako je na ploci.
Te rakete bi trebale bit nesto vise od uvlacnih lanaca , tako da otrgnuti klip odmah padne na zlijeb i lanci ga vuku gore...nema druge...treba taj heder napravit sam...ionako je skup:)

savo je...i nije
u nas ima jedan k2 sa bunkerom...nije to sasija za bunker, puca to non stop, koliko god se trudio dobro napravit (mozda zbog naseg terena).
Onda i taj stol, elevatori, vjetar sve je to bolje kod 223...ne mogu ulazit u matematiku isplativosti, ali bunker na k2 po meni nije najsretnije rijesenje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Nisam ja tebe razumio , privodni lanci idu prilično brzo i klip i nema puno vremena za boravak na valjcima ili pločama
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
aha...
razmisljam, sta bi moglo kod ovog sistema ostecivat klip...iz nekog razloga su napravili okidacku plocu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Kod nas je generalni problem jer ljudi ostavljaju ploče preširoko pa mali klipovi (zlure kako ih kod mene zovu) propadaju na rakete i one ih melju
Pa opet ako je veliki zazor u pločama onda i normalni klipovi 'dupetom' udaraju od njihove ivice i kida se po nekoliko zrnki
Znači ja skupljam ploče maksimalno , tek malo šire od debljine stabiljke

A o sistemu K2-burgon nemogi ti puno reći , nisam sa time radio samo prenosim tuđa viđenja za koja znam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nekad su ljudi bili blesavi i nisu ništa znali
[YT]www.youtube.com/watch?v=spy8HDi_Y5U[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kod ovog dosa cist kukuruz dodje na sto i malo jos na valjcima i to je to jos mu ventilator fali pa bi mozda jos 30 % bio cisci. Ovo dole ispod je pretpostavljam skupljac zrna ?
 
Na vrh