• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KAKO OD KOMBAJNA ZA ŽITO NAPRAVITI BERAČ KUKURUZA U KLIPU

  • Temu pokrenuo kocol
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Viličar i ostalo imaju fiksnu (ne gibljivu) prednju osovinu radi stabilnosti (niveliranja ) .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto heder mora ići u krug ?

Kotači na kombanju i na viličaru imaju okretnu zadnju osovinu jer su tak napravljeni vrlo okretni ..centar okretanja je prednja osovinna a ne zadnja .
No ja vam garantiran da bi bilo lakše gađati red hederom da je prednja osovina okretna
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Najjednostvniji je izglda hidro pogon , ne kažem najjeftiniji
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Motohod, ideja je OK, samo...
kamionski kotači su premali za to sve nositi. Ak se ide na traktorske (jednake), treba raditi dodatnu redukciju...pa problemi sa visinom, skretanjem...
Upravljački bi trebali biti zadnji, znači, treba okrenuti šasiju i diferencijale naopak...

Ej.... pak sam napisal da bi išla redukcija na 30 km. A za šasiju sam zaboravil napisati da bi išla okrenuta.... jer bi inače smetao motor naprijed.

Motor od kamiona +originalni mjenjač, njega spojiti na još jedan mjenjač da se dobiju grupe brzina i to nek vrti zadnju osovinu od JCB-a :icon_e_biggrin:

$(KGrHqV,!qMFIjcZov9YBSOGhz5v5Q~~60_35.JPG


Ovi traktori s puno brzina.... to su vam u biti dva obična mjenjača spojena jedan iza drugog. Na prvom se šalta a drugi je takozvana "Grupa". Taj je uvijek u jednoj "brzini" ovisno kak koji proizvođač zove te grupe. A-B-C-D ili Low-Middle-High....

Ma zovi ti Savo ove s linka, pronađi neki samohodni novi berač u Kini i nek pitaju koliko košta: http://kinatrade.com/
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
zašto heder mora ići u krug ?

Puknuti zakretanje i okretanje hedra ne bi bilo isto i osovina koja se okreće mora se i naginjati gore dole da slijedi teren zato je bolje da je heder na krutoj osovini .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
"krutoča" osovine ne mora imati veze s skretanjem ,
Može biti kruta osovina kao na viljuškaru a može imati skretanje ..ak me razmeš , ne
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ti mene ne razmeš je si li probal voziti traktor sa viličarom napred i iza ako jesi onda me razmeš no nema veze kvarimo temu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Željko nisi razmel. Ne govorimo o nagibanju osovine, već o zakretanju.
Heder je dugačak i ak se upravlja prednjim kotačima multiplicira se bočni pomak hedera, pa bi svaki put trebalo raditi veći krug pri ulasku u rede, inače bi heder poprečno valjal rede pri kosom ulasku i na nagibima gdje se javlja bočno klizanje.
Postoji i problem mjesta za zakretanje velikih prednjih kotača. Bar bi trebalo pomaknuti kotače unatrag, a to bi narušilo omjer opterećenja prednje i stražnje osovine.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nitko nije stavio ovo cudo u temu
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=nFE_RzhTAzM[/YT]
I to sve za mizernih 60 000 eura
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sve je to u glavi , da se zove SIP i da ga ima susjed ne bi bio tak odbojan

Evo njemu skreču prednji kotači pa ne vidim da gazi klipove :cc:
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Na mom cetvororednom silo kombajnu su prednji kotaci upravljacki, pa dok se ne probije malo parcela, muke su to, dosta se obali dok lepo ne udje u red.. Bolje bi bilo da su zadnji... I kraci kljunovi...
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Imam kamion Zastava35-8, neregistriranu. Za registraciju nije, puno treba uložiti na nju, i onda treba misliti kako te novce vratiti. Opet, iz nje napreviti običnu prikolicu, šteta je jer motor ima samo 48000 km i 60 kw. Znači, treba napraviti neku kemiju. Imam još jednu original getribu od Zastave. Za poljoprivredne poslove moja šema ide otprilike ovako. Motor i getriba ostaju gdje jesu, na original getribu se kardanom veže druga getriba, s tim da se tu odmah ugrađuje i dvostruka remenica, na pr velika remenica od strižne kose, tako da se dobiju reducirani okretaji koji mogu poslužiti za pogon npr kardanske osovine. Druga getriba se onda spaja sa originalnim diferencijalom, s tim da se diferencijal kruto spaja na šasiju, izbacuju se federplate, isto tako i na prednjoj osovini. Znači brzina imam sasvim dosta ako računamo da je getriba 5+rikverc x 2. Prednji kraj kamiona postaje zadnji, gume i felge se pripašu ako treba i od traktora, redukcije imam dosta, stavim troredni heder od Zmaja, kabinu imam od Rakovice, trebilicu dobru danas možeš kupiti i za 500 kn, bunker se napravi i biznis. To je jedna od šema, druga je da tjera prednju rotokosu a iza ide pauk koji otkos odmah rastepe. Za sad je sve u mirovanju, dok ne padne konačna odluka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nitko nije stavio ovo cudo u temu

I to sve za mizernih 60 000 eura

Moram prokomentarisati ovo čudo kako si ga i sam nazvao

Na sajmu u NS sam ga detaljno pregledao , jednom riječju katastrofa , žali Bože onog traktora kojeg su zarobili u ovu njihovu kreaciju

Ajde osvrnut ću se na par detalja
Preglednost nula bodova , iz kabine ne vidiš ništa vezano za putanju kukuruza , ''normalno'' ni heder ne vidiš šta se dešava na njemu
Okretnost , nula bodova
Stabilnost prednje osovine , nula bodova , kada mrdne heder gore-dole imam osjećaj da će pući prednji most traktora
Isto tako i zadnja osovina je preoteprećena
O prosipanju gotovog kukuruza da i ne pričam
O gluposti zvanoj vučeni bunker , nije vrijedno pomena
Komušački valjci svi gumeni
Lančanika ,lanaca i ostalih pogosnih stvari ima na svakom ćošku koliko vam volja , prestrašno
Ovo je samo di oonoga čega sam se sjetio na brzaka jer sam to gledao prije par godina

Pogledajte brzinu rada na snimku , smiješno , a najviše me nervira to što ovi iz berka misle da smo mi retardi pa neznamo šta su realni uslovi branja , pogledajte sve njihove reklamne video snimke , svi su u rijetkom kukuruzu sa zelenom stabiljkom i još tome im je brzina kretanja gledano od oka manja od 3Kmh
Pa ko još tako bere ?

Ovoga 6rednog će da porazi u učinku bilo koji 4 redni , daleko da ga porazi :icon_butt:


Pominjete berač na kamionskoj osnovi , evo nečega sličnog , i njega sam gledao prije mnogo godina kada ovdje niko nije ni imao samohodni , poduhvat vrijedan pažnje u to doba
http://www.pik.ba/artikal/9164054/berac-kukuruza/
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Imam kamion Zastava35-8, neregistriranu. Za registraciju nije, puno treba uložiti na nju, i onda treba misliti kako te novce vratiti. Opet, iz nje napreviti običnu prikolicu, šteta je jer motor ima samo 48000 km i 60 kw. Znači, treba napraviti neku kemiju. I


Noo... a čemu komplicirati ak ti najviše treba nekaj ovak:

1170tkspread3.jpg


Pusti kombajn v klipu.... kupi Zmaja za zrno. :cool2: A Zastavu za gnoj predelati.

get-attachment.asp
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Taj je nedaleko od mene , nisam ga gledao ali kako čujem da mu je uzak komušački sto , odnosno nema dovoljno valjaka i time je usporen , džaba što je 4 reda kada mu je zastoj na tome
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Teb bi na 3 reda kolko ti hoce mozda po nekoj logici u odnosu na jednoredi trebalo 16-18 valjaka mozda i vise jer bi taj kombaj isao sigurno dosta brze od obicnog beraca :/ sad nebitno za temu jel tvoja kuca mozda na desnu stranu kad se ide od rudnika onim putem sto ide prema glavnoj cesti a moze se doc od teocaka?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Čuj , može i dva reda ali sa većim komušačkim stolom al' da ide k'o metak

Recimo tjerao sam koleginog zmaja 224 i taj berač stvarno dobro guta , brzina branja je dobra , ima 12 valjaka
 

Najnoviji postovi

Na vrh