• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako se rijesiti vlage

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Imaš opcije da radi po ,2 ili 4h ako se ne varam,isto tako ima opcija da si podesiš željenu vlagu i kada ju dostigne onda se uredjaj ugasi,isto tako ima mogućnost kontinuiranog rada,kao i spajanja vanjskog crijeva da kontinuirano izlazi voda van tanka od 5l da ti se ne ugasi uredjaj kada se napuni tank.
Potrošnja je deklarirana na 330w,sad koliko je to efektivno i točno nisam mjerio,ali koliko sam primjetio kompresor par minuta radi pa par minuta neradi dok ventilator non stop radi sa mogućnosti podešavanja 3 moda rada,high,mid i low...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala komer.
Ako pretpostavimo da radi 8 sati dnevno (1/3) i da je navedena potrošnja točna, dnevno bi utrošil 2,64 kWh, a godišnje 963 kwh.
Nije baš zanemarivo.
Ipak bum razmislil o rupi u stropu i ventilatoru koji bu vlagu povukel na tavan. Jest da treba bušiti strop, ali ventilator bu radil puno manje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Isto to smo i mi napravili,bušili zračnike,ventilatore stavljali,ali to nije to.
Nije ni odvlaživač trajno rješenje jer ne saniramo uzrok već posljedicu,ali mi se sa zračnicima nismo riješili vlage,a ni smrada vlage,sad je sve nekako bolje,a sad kopanje sastrane temelja i postavljanje hidroizolacije nije ni u planu(ne planiram kod tasta biti zauvjek,tako da vjerovatno dok mi odemo iz podruma,ne vjerujem da netko bude živio u njemu).
Da si bliže posudio bi ti stroj pa da vidiš da li zadovoljava uvjete.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Svaki odvlaživač ima higrostat, gdje mu se namjesti željena relativna vlažnost, te prestane raditi dok padne postotak vlage u zraku.

Za sušenje žbuke i glazure koristil sam dva tipa: jedan je kondenzacijski i sprema vodu u posudu, dok drugi ima cijev od cca 60mm kroz koju ide vlažni zrak izvan prostorije.
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Imam odvlaživač, i prvih nekoliko dana je dosta radio - dok nije izvukao višak vlage a kasnije sam ga možda palio jednom tjedno a i rijeđe i naravno ne treba pretjerivati s izvlačenjem vlage iz prostorije pogotovo spavaće sobe nikad ne stavljam ispod 55 posto inače bude zrak pre suh.
 

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
Imao sam ovaj problem -.- u spavaćoj sobi se počela rapidno širiti plijesan pa sam kupio onaj sakupljač vlage i muffa killer za plijesan i za sad je sve ok ali ipak mislim da to nije dugoročno riješenje :/
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam imal taj problem dok nisam stavil stiropol izvana na zidove. Od tada ni P od pljesni !
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
PadRino;
Ti na taj način samo uklanjaš nakupljene štetne posljedice - plijesan. Usredotoči se na uzroke otkrij zašto ti se ona sada pojavljuje, a prije se nije i nastoj to ukloniti. To moraš napraviti baš sam, jer mi "ovako virtualni" nismo u direktnom doticaju sa tvojim stambenim prostorom. Čim ne bude uzroka - ne bude više ni plijesni.
 

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
@plus imaš pravo u potpunosti ali je problem taj što sam podstanar i prvih dva mjesec ničeg od toga nije bilo (sveukupno sam tri mjeseca u tom stanu) doduše bile su velike kiše ali kad pričam s gazdom on tvrdi da nikad toga nije bilo tamo, a ja držim prozore svaki dan otvorene i pazim na to i sve ali mislim da taj problem postoji od puno, puno prije samo što gazda ne želi priznati...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Takav problem sam imao i ja u stanu koji iznajmljujem. Preko zime je bila jedna cura unutra i sad kad je izišla van imao sam tjedan dana posla dok sam to sve recimo sanirao.
Znači stan je pred 3 godine komplet uređen. Sa unutarnje strane je obložen knaufom i 5 cm debelom mineralnom vunom, stavljena je pvc stolarija. Žena i ja smo bili unutra god. i pol i nikakve plijesni ni vlage nije bilo.
Sve uredno, čisto i po zimi toplo, radijatore smo sami povremeno otvarali.
Kad smo se preselili i stavili unutra podstanara potpuno druga priča. Cura je uselila u 9 mj. a u 12- tom su zidovi već bili crni. Čak su počeli crnit i zidovi koji nisu vanjski nego unutarnji.
Znači knauf je po svim kutevima bio crn i plijesniv te na mjestima i po sredini zida je bili crnog.
Ja sam sad to sve očistio i premazao nekakvom tekućinom protiv algi i plijesni i u boju jos dodao toga.
U sobi i u kuhinji sam probušio pri vrhu i pri dnu vanjskog zida po tri rupe od 10 mm i stavio ventilacijske otvore tako da zrak u nekim manjim kolučinama stalno cirkulira, jer sam pretpostavio da se nije provjetravalo i da je zbog tog došlo do skupljanja vlage po zidovima.
Da li će to šta pomoć vidjet ću tokom godine.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,576
@plus imaš pravo u potpunosti ali je problem taj što sam podstanar i prvih dva mjesec ničeg od toga nije bilo (sveukupno sam tri mjeseca u tom stanu) doduše bile su velike kiše ali kad pričam s gazdom on tvrdi da nikad toga nije bilo tamo, a ja držim prozore svaki dan otvorene i pazim na to i sve ali mislim da taj problem postoji od puno, puno prije samo što gazda ne želi priznati...
Iskren si to je jako lijepo i to je tvoja vrlina. Izgleda da tvoj gazda nema vrline slične tvojima.
Definitivno si dobio u ruke stan sa prikrivenim slabostima i manama, sa za sad neotkrivenim toplinskim mostovima ili prokišnjavanjima, pa makar mikroskopskim. Uglavnom vlagi je trebalo jedno vrijeme "da ti se pokaže", možda je taman prošlo vrijeme potrebno za to.
Teško je tu sad biti kvalitetan savjetnik. Ako i nađeš pravi uzročnik tvojeg nezadovoljstva, da li si spreman financirati njegovu sanaciju, nekako si mislim da budeš to teško prihvatio na svoj račun. Morao budeš biti veliki diplomata s gazdom i dogovoriti se s njim, uvjeriti ga da su nedostaci njegovog stana za koji ti naplaćuje najam samo njegov problem. Da li si istovremeno spreman da te inkomodiraju dok to saniraju? Lako ja sad pišem svašta i laprdam, a ti i dalje konzumiraš vlagu, nezgodan miris, akumuliraš nezadovoljstvo u duši i još to plaćaš - jebiga nije baš dobra situacija.
 

PadRino

Novi član
Tu od
6 Tra 2016
Poruka
4
ne, ja to neću platiti...nije na meni da to platim, pa nisam budala...jedini scenarij da ja to platim je da on meni onda nenaplati onoliko stanarina koliko iznosi cijena sanacije, a on to neće htjeti tako da ću se iseliti mislim, to mi je najpametnije...
 
Na vrh