• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
View attachment 46042
Stigla je, snage ima dovoljno, jedino dok radi u leru nesto kao da strze ili zvocka. Jel moguce da je to samo dok se razradi malo?
Mozda je ler gas mal pa ima neujednačen rad. Pokušajte da dodate gasa, da se lanac ne okreće pa vidi dali imaš te zvuke. Na osnovu kako si opisao trebalo bi biti tako. Ako vidiš promjenu onda možeš pojačati ler gas (nadam se da taj model ima vijak) a da ostane lanac miran.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Mozda je ler gas mal pa ima neujednačen rad. Pokušajte da dodate gasa, da se lanac ne okreće pa vidi dali imaš te zvuke. Na osnovu kako si opisao trebalo bi biti tako. Ako vidiš promjenu onda možeš pojačati ler gas (nadam se da taj model ima vijak) a da ostane lanac miran.
Pritiskom na gas to zvockanje nestaje, cuje se samo u leru nakon 2 3 sekunde. Takoder primjetio sam kad duze stoji u leru (20-30 sekundi) se zna ugasit i ugasi se skroz laganim pritiskom na gas, a cim dodam malo vise gasa radi najnormalnije. Moguce je da samo treba pojacat ler gas?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ako ti se ugasi pritiskom na gas mozda malo i L diznu odvrnut ,za bolje kretanje iz mjesta zna se desiti ako je zavrnuta pa kad stisnes gas tesko ide ,zakašlje.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Lančanik je u stvari čelicno zvonce, te ako je neujednačen rad radilice ono počne da uveliča neke zvuke, koji se pojavljuju na tegovima, prstenu idr.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Lančanik je u stvari čelicno zvonce, te ako je neujednačen rad radilice ono počne da uveliča neke zvuke, koji se pojavljuju na tegovima, prstenu idr.
Sta bi onda trebalo napravit?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Samo ler gas ako je do njega a kako si naveo to bi bilo tako, javi ako je bilo uspeha ili ne.
U dizne nemoj dirat ako je nova pila I dok je u garanciji dizne se ne diraju već u servis. Za kvačilo sam naveo zašto ide zvuk.
 

Mulac

Član
Tu od
8 Velj 2022
Poruka
30
Samo ler gas ako je do njega a kako si naveo to bi bilo tako, javi ako je bilo uspeha ili ne.
U dizne nemoj dirat ako je nova pila I dok je u garanciji dizne se ne diraju već u servis. Za kvačilo sam naveo zašto ide zvuk.
Hvala na odgovoru
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Koliko vrijedi ovakva pila i jel vrijedi ista osim za stelazu?(ko neke nove 😀)
Ispravna je, barem je bila prije godinu dana, odokativno trebalo bi zamjenit lanac, vodilicu i amortizere i vjv. servis membrane, filter, ciscenje podesavanje.
20220220_201916.jpg 20220220_201722.jpg
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Kolko ih se namnožilo.....
Koja je fora s tim oglasom i tim pilama izgledaju u ok stanju e sad nisam upućen to od neke firme ili...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
A čuj, 3 godine je garancija tako da nema brige.
Da nisam sad kupio HQ vjerojatno bi uzeo nju. Ne treba mi treća motorka trenutno mada je cijena i više nego dobra.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ja imam dva komada oko 2 god su stare i rade ok. Malo su oteške i nezgrapne ali obave posao. Troše dosta ali ne posustaju za sad.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Ja sam uzeo Husqvarnu 135 MARK II cijena za gotovinu cca 2200KN, a prošli tjedan je šogor kupio Husqvarnu 130, cca 1800kn. Za sada zadovoljan, uglavnom mi služe za rezanje "sitnih" grana, promjera 50, 70, pa i više, sve u skladu sa mogućnostima pile naravno, tako da mogu reći u toj klasi i za tu cijenu omjer uloženo=dobiveno.
 

2početnik2

Novi član
Tu od
11 Ožu 2022
Poruka
3
Pozdrav.
Kupujem novu motornu pilu Husqvarnu. Dvoumim se oko 450 mark 2 i 365. Treba mi za oko 25 metara drva godisnje. Večinom su manja drva ali zelio bi ostaviti si mogučnost da mogu i veća. Ne znam ako bi 450 bila dorasla zadaći a 365 mi je cjenovno malo preskupa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh