• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad sam kupoval pilu, univerzalnu za rušenje i rezanje granja, informiral sam se kod drugih. Dobil sam savjet da ne kupujem pilu ispod 3 KS. S obzirom na to da također imam i nešto debljih drva (60 cm ili više), odlučil sam se za pilu 4 KS težine 5,5 kg. Iako sam blizu 70-e još uvijek mi nije preteška. Možda zato kaj sam u mladosti nekoliko put radil sa Stihl 051. 🤭
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
Pozdrav.
Kupujem novu motornu pilu Husqvarnu. Dvoumim se oko 450 mark 2 i 365. Treba mi za oko 25 metara drva godisnje. Večinom su manja drva ali zelio bi ostaviti si mogučnost da mogu i veća. Ne znam ako bi 450 bila dorasla zadaći a 365 mi je cjenovno malo preskupa.
Ovisi što za tebe znači manja a što veća drva, za 25 metara godišnje sa 365 se nećeš premorit taman da je još toliko teška, a imat ćeš pilu za cijeli život, s druge strane i 450mk2 može odraditi dosta zahtjevan posao, pogotovo na tu količinu drva. To je pila 50 ccm, kao i 550xp i serisjki dolazi sa 38cm vodilicom, opet isto kao i 550xp, znači da može odraditi i jednak posao kao 550xp, samo malo sporije i možda ne tu količinu posla kao 550xp.
 

2početnik2

Novi član
Tu od
11 Ožu 2022
Poruka
3
Hvala za odgovore. Pod manja drva mislim do oko 50 cm, a veća oko 100 cm. Kao što rekoh trenutno imam manja ali ako ču imati za opciju veča dali bi 450 mark2 mogla obaviti tu zadaću s obzirom da nije velika količina drva. Nebi htio bacati novce na nešto što mi ne treba.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Pa kakve ti to trupce dobivaš ako radiš 25m godišnje, a trupci fi100??? No, ne ulazim u detalje, ako je tako uzmi 365 i na tu količinu drva imaš 365icu 100 godina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,907
450 MARK II nije loša pila i može odraditi posao, međutim u tvome slučaju preporučujem da uzmeš 365.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
Slažem se sa dečkima, nije da 450 to ne može odraditi ali to već prelazi u mučenje stroja, moj prijedlog je također 365 u tom slučaju
 

2početnik2

Novi član
Tu od
11 Ožu 2022
Poruka
3
Pa kakve ti to trupce dobivaš ako radiš 25m godišnje, a trupci fi100??? No, ne ulazim u detalje, ako je tako uzmi 365 i na tu količinu drva imaš 365icu 100 godina
Da, u pravu si. Sad kad čitam dobrano sam se precjenio u mjerama. Ispričavam se zbog toga. Moj nadimak nije uzet slučajno. Dakle mala oko 30-40 cm a veča oko 60-70..možda malo veća ali ovak otprilike.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
Možda, to je samo moje mišljenje, ne moraš ga prihvatiti, da probaš kontaktirati sa nekim od ovlaštenih servisa možda imaju neku rabljenu 365, možda, ponavljam MOŽDA bi to bilo bolje uzeti već 450...jer sve preko 40-50 cm je mučenje za tu pilu, može ona to odraditi i hoće, i trajat će..ali nije to to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,811
Pozdrav.
Kupujem novu motornu pilu Husqvarnu. Dvoumim se oko 450 mark 2 i 365. Treba mi za oko 25 metara drva godisnje. Večinom su manja drva ali zelio bi ostaviti si mogučnost da mogu i veća.
Unazad nekoliko godina spremamo doma drva na taj način. Pogledaj moje slike kalanja drva na dvorištu.
Za to koristimo dvije Jonsered pile: 670Champ (klasa 365) i CS2152 (Husqvarna 353), prethodnik današnjeg modela 545. Uvijek bi nju prije odabral nego "plastičnu" 450, iako su to pile iste klase (50cc).
Koristimo pojednako obje, manju radije jer je lakša.
Ak možeš, priušti si 555 i onda ti je jedna dovoljna za sve iako bi te za to i 545 dobro služila.
Stihlove modele ne poznam, pa pi nemrem reći ekvivalente. Znam samo 026 i njezine izvedenice.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
Ako već ide na 545 ili 555 onda bolje da uzme 555, sad su opet na akciji i cjena je nešto sitno ispod 545
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ove pile su kod nas u bosni 60-70 eura sa godinom garancije .Znam par ljudi koji su kupili samo sebi za kuće-vikendice i vrti se radi ,samo treba manju vodilicu stavit i pravi lanac :D
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Vanjski izgled plastike nije loš, a sad kakva je kvaliteta. Ove zadnje dvije su i lijepe, hehe.
Radio sam malo sa onom pilom sa Super Goldiya, kod bivšeg šefa, bila je dosta jaka, ali teško je palila pa se ubrzo počeo lanac jako otpuštati, pa je počelo nešto curkati, mislim da je napuklo kućište......Više nisam u kontaktu pa neznam na kraju šta je sa pilom......
 

Najnoviji postovi

Na vrh