• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Klasični psiholiški obrambeni mehanizam, pozivanje na ljubomoru....
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ljubomoran sam zato jer imam husqvarne isto kao i ti? Ne kužim?
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Uhhhh kad bi to tako bilo stihl bi odavno propal. Ne velim ja da je huskvarna loša , ali definitivno nije ni takvo čudo kako si mislite . Usporedite težinu i snagu pa će vam biti sve jasnije. Nedavno sam naišao na čovjeka koji ruši za šumariju i veli da huskvarna i nije neka sreća i da prelazi na stihl tako da ????????
A problem je kad neko ne vidi dalje od štila🙂a godinama je husqvarna broj 1.
Ali štilovi fanovi ne kuže u čemu je štos🙂
Husqvarna nom stop nekaj razvija, od eko norme, potrošnje, dizajna, do svega, a štil je ko štil, stara slava i to ih drži na 4.mjestu alata na svijetu. 🙂

Stihl se ne razvija a napravio je prvu injection motorku ms500i .
I klip od magnezija ms 400 c .
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Nemojte molim vas takve komentare stavljati, bojim se za zdravlje vas i kupljenca. Za vaše da vam se nešto ne dogodi od tolike ljubomore i kupljenca da ne bude šlagiran kad ovo pročita :hahah: :hahah: :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
Neznam, evo od kud je došlo.
Čovjek na toj stranici je lijepo napisal:
...pucanje klipa u donjoj zoni je zbog potrosenosti,,,naradila kroz godine ili je pucanje klipa nastalo usled raspadanja lezaja...pretezno se raspadne desni lezaj na strani kvacila...a raspadne se zbog pregorelog semeringa...polako vuce fals vazduh i tera ulje(mesavinu) iz lezaja...te lezaj ostane bez podmazivanja..itd itd...
da elektronika originalnih nema..samo zamenske..ima par klasa pa ko sta voli....pretezno se svi vataju na najjeftinije
recimo elektronika novi tip za 61 266 268 ima vec od 8 eura..pa do nekih 35/37e
generalno delova je sve manje i manje...uvoz na kasikicu...

da ti pomognem oko nove testere..huskvarna 365 je top testera dok ne pocne da brlja....pretezno problemi sa krimer crevom(crevo izmedju karburatora i cilindra)...uljna pumpa se u radu odvrne i pocupa navoje...semering do kvacila sklon izbijanju napolje(lose kuciste em tanko em krto),,elektronika sklona otkazivanju cak i u garanciji....odusak rezervoara goriva cesto se zaprlja .. klip cilindar mekani....iste probleme nosi i 372 model
uopsteno serija 3 je losa

nisam pristrasan pa da samo stihl hvalim niti imam licni interes..meni je svejedno radio stihl husqvarnu partnera..dolmara ili kineza od 45e ..totalno svejedno..ali najmanje se kvari stihl niti imaju takve probleme kao husqvarna
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Raspravljati o kvaliteti među brendovima je, po meni, vrlo nezahvalno jer uvijek ima kontra argumenata, vjerodostojnih. Na stranu sad zajebancija, Stihl i Husqy su top brendovi i podjednako kvalitetni, podjednako na cjeni..činjenica je da je husq puno manje promoviran već što je to stihl, barem u mom kraju, u slavoniji, prvo mjerilo kad me netko pita koja pilu imam, koje veličine je da mu usporedim sa brojem na stihlu, znači je*eš snagu, cjenu, kubikažu...to je sve nepoznanica, bitno je po kojem broju se može usporediti. Zatim reakcija; a sigurno je puno jeftinija od stihla, pa kad objasnim da nije, da su podjednake, pa zašto onda kad toliko novaca si dao, zašto nisi uzeo stihl...pa kad sve poobjašnjavam zašto i kako...pa dobro, al štil je štil, kad postavim pitanje zašto...pa eto...švabo napravio.

Majstori također, svaki ima svoju priču, ako ćemo iskreno svaki od nas kupuje ono što mu je draže iz nekog razloga, ja sam prije svega želio razbiti mit da je svaki stroj neusporedivo lošiji od stihla, prije husq sam radio sa jonsered i sa stihl, isto tako kvaliteta podjednaka, snaga i učinkovitost podjednaka ako se gleda strojeve u istoj klasi, ne možeš mi usporedit husq 365 i stihl 660/661...to ne igra, ili usporedba ms500i i 390xp.

usporedba koja ide je npr ms 260vs 550xp, ms462 vs 572xp, tu je težina na strani stihla,
ms 661 vs 592xp, tu je težina suprotna, zapravo težina je ista ali je 592 0,3ks jača i parsto kuna jeftinija, e sad, nekom igra ulogu ta težina, nekome cjena, nekome udobnost...meni osobno je ovo treće naj bitnije.
Što se tiče 592xp, u ovih 7-8 mjeseci od kada je dostupna u Hr postoji već masu teorija o kvarovima, jedan lik je tjedno mjenjao auspuhe na toj pili, drugi je mjenjao sve amortizere ne zna ni on koliko puta, onaj neki je na sajmu izjavio kako puca radilica na tim pilama...meni se nije desilo niti jedno od navedenoga, zapravo nije se ništa uopće dogodilo. Jedan iskusni šumar mi je tvrdio da Husq ne može raditi sa duro vodilicama i da ih zato niti ne pravi, ja sam 572 kupio sa 70cm duracut vodilicom i radio sa njom dok nisam kupio 592, nikakvih problema, nikakvog pregrijavanja.

Dosta sam šumara čuo kako MS500i ima isto problema sa semeringama, sa ležajevima...jedan je, po njegovim rječima, u 2 godine naobarao 6000 kubika sa ms500i i pila je sagorila (radilica, klip, cilindar...) ja govorim sljedeće, po mojim cjenama usluga gdje je obaranje i krojenje trupaca radim po 50 kn po kubiku, ta je pila zaradila 300 000 kuna, nek je, a nije, pola od toga otišlo na gorivo, ulje, potrošne materijale...ti si i dalje 15 takvih pila u zaradi. Pa reci opet da ta pila ne valja.

Opet sam masu pizdarija napisao, dosadno jebiga 😁 :ppozdrav:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
"Zagađivanjem" tema sa svojim postovima, u kojima najčešće nema ništ korisnoga za pronajti.
A meni osobno si Husqvarnu zgadil na jedno duže vrijeme.
Šteta kaj nema Puknutog više, on je obožaval takve :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa i ti baljezgaš nekad, svi smo mi malo na svoju stran🤭al ja te obožavam, tj takve kaj se jave samo kad misle da buju kaj pametno rekli, pa piši stalno da ti nebu dosadno. Evo meni još malo ističe mandat i neznam kaj bum onda 🙂🍺živel ti meni 100i pet let, i ti i svi dragi forumaši. Živjela demokracija i sloboda govora. 🍷
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Čovjek na toj stranici je lijepo napisal:
...pucanje klipa u donjoj zoni je zbog potrosenosti,,,naradila kroz godine ili je pucanje klipa nastalo usled raspadanja lezaja...pretezno se raspadne desni lezaj na strani kvacila...a raspadne se zbog pregorelog semeringa...polako vuce fals vazduh i tera ulje(mesavinu) iz lezaja...te lezaj ostane bez podmazivanja..itd itd...
da elektronika originalnih nema..samo zamenske..ima par klasa pa ko sta voli....pretezno se svi vataju na najjeftinije
recimo elektronika novi tip za 61 266 268 ima vec od 8 eura..pa do nekih 35/37e
generalno delova je sve manje i manje...uvoz na kasikicu...
Mogu neke ove citate na svoj način, tip kaže da ode semering da ležaj ostaje suh i stradala zato pogrešno, ležaj na radilicu ima podmazivanje mešavinom koja okolo u vidu pare kruži i ostaju mikro čestice koje čine presvučen vrlo tankim uljni filmom, takođe navodi da ulazi falš zrak a ne navodi da u taktovima ulazi i izlazi, kako se mijenja vakum i pritisak.. Dali ta mešavina odlazi na klip i sagori ili njezin dio izađe vani na bilo kom mjsetu to nena nikakve veze a izlazak na semering smješe opet ostavlja dio čestica na ležaju. Ako se gubi dio smješe na semering ta pila nema svoju snagu te dijelovi nisu opterećeni a i sam ležaj je mnogo manje opterećen i kao takav neopterećen nemože stradat. Semerinzi ne ispadaju zbog lošeg kućišta, lošeg semeringa niti vijeka rada niti marke i modela pile, već isključivo kada se pojavi palenje (ekspanzija) smješe koja se nalazi ispod klipa odnosno u radiličnom prostoru.
Elektronike odlaze zbog pregrijavanja pile. Dali su onakve komentare postavili najveći stručnjaci ili bilo ko prosto zaobilaze uslove i režime koji utiču na pojedinacni dio sklopa.
Negdje vidjoh da je neko rekao meki klip od aluminijuma, pa u svim motorima su al klipovi a uloga im je pored mehaničkih, da prenesu svu toplinu ( ekspanzije)koju su zadobili, na cilindar a to najbolje čini čisti al. Klip nema direktno hlađenje.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
E moj smilane. U krivu si sa svim. Napravi test. Probusi si krimer, semering... I radi. Javi rezultate nakon 60 metara drva. Smjesa postaje siromasna, varijabla je nekontrolirani uvjet zrak-gorivo. Dolazi do povecane temperature unutar kompletne termogrupe, kartera donjeg lezaja radilice... Semering iskace iz razloga koji si naveo, ali konstatirat da je to samo zbog toga je suludo i neozbiljno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,710
@smilan, samo sam citiral čovjeka koji (po njegovim riječima) popravlja pile.
U 2-taktaše se ne razmem i nisam nikad kopal po njima, niti me zanimaju.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Znam da si postavio nečiji citat tako je tamo stajalo, pa sam iskomentarisao dio tog citata možda sam trebao obrazložit to bolje u uvodu.
 
  • Like
Reactions: ZJ

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
E moj smilane. U krivu si sa svim. Napravi test. Probusi si krimer, semering... I radi. Javi rezultate nakon 60 metara drva. Smjesa postaje siromasna, varijabla je nekontrolirani uvjet zrak-gorivo. Dolazi do povecane temperature unutar kompletne termogrupe, kartera donjeg lezaja radilice... Semering iskace iz razloga koji si naveo, ali konstatirat da je to samo zbog toga je suludo i neozbiljno.
apsolutno se slazem. Jos treba dodati da automatski sa manje goriva u motor ulazi i manje ulja za podmazivanje. Mislim da vise od pola dvotaktnih strojeva strada od presiromasne smjese. Zato ja obavezno provjeravam na zrakotjesnost kod svakog remonta.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
E moj smilane. U krivu si sa svim. Napravi test. Probusi si krimer, semering... I radi. Javi rezultate nakon 60 metara drva. Smjesa postaje siromasna, varijabla je nekontrolirani uvjet zrak-gorivo. Dolazi do povecane temperature unutar kompletne termogrupe, kartera donjeg lezaja radilice... Semering iskace iz razloga koji si naveo, ali konstatirat da je to samo zbog toga je suludo i neozbiljno.
Nisam u krivuu, već je to tako. Oni koji misle da je drugačije imaju kratkotrajne strojeve a i pile. Moja pila radi 30 i koju godinu u ozbiljnim poslovima ja je popravljam i uređujem, kad neko isiječe 10000 hiljada i više zna o čemu se radi. To što ti mavodiš tako neide, već na prvi simptom nepravilnog rada vrši se korekcija, a rad sa neispravni strojem odnosno sa strojem koji su se promenili parametri rada se ne forsira već popravlja, onaj ko to radi i tjera na silu stroj on taj stroj tjera u uništenje. Kada takav stroj izformisan od strane nekog dodje do majstora kakav je onaj koji je kolega ZJ opisao, onda kaže da je kriv stroj loš dio a ne kaže da je glavni krivac bio loš rukovalac. Kada se na automobilu upali lampica od ulja motor se gasi a ne vozi dalje to je abeceda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh