• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
"Kada se na automobilu upali lampica od ulja motor se gasi a ne vozi dalje to je abeceda."
A zašto? :unsure: :hahah:
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Lijepi pozdrav! U dogledno vrijeme planiram kupiti motorku od nekih 50cc, brand Husqvarna. U užem izboru su mi modeli 450 II i 545 mark II. 550XP mi se sviđa ali je iznad mojih financijskih mogućnosti. Ako netko od vas posjeduje ili je imao priliku usporediti gore navedena dva modela molio bih pomoć. Znam da 545 ima magnezijsko kučište a 450 plastično ali me zanima da li se isplati ta razlika u cijeni od nekih 1400kn. Unaprijed zahvaljujem!
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Lijepi pozdrav! U dogledno vrijeme planiram kupiti motorku od nekih 50cc, brand Husqvarna. U užem izboru su mi modeli 450 II i 545 mark II. 550XP mi se sviđa ali je iznad mojih financijskih mogućnosti. Ako netko od vas posjeduje ili je imao priliku usporediti gore navedena dva modela molio bih pomoć. Znam da 545 ima magnezijsko kučište a 450 plastično ali me zanima da li se isplati ta razlika u cijeni od nekih 1400kn. Unaprijed zahvaljujem

Kupi Stihl i miran si.
Naviko na Husqvarnu sam si ih održavam i popravljam ako zatreba. Koji model Stihl-a predlažete do 5000kn i 3+ ks.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ako gledaš husqvarne onda ni ne pomišljaj na taj štil, jer vidiš tu svi provociraju sa tom markom nekom štil.
Imamo tu jako dobrih forumaša kaj imaju 545 mk ll i sigurno ti bude neko odgovorio. Pila je zmaj, meni je to bilo prvobitno želja kupit, ali dok sam ja gledao napravili su 555 u istim bojama ko 545 pa kupio 555.
Bila dobra prilika pa ju uzeo, inače bi uzeo 545 mk ll.
Ako možeš odvojit za nju nećeš se požaliti, sretno ti sa kupnjom😉👍
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Ako gledaš husqvarne onda ni ne pomišljaj na taj štil, jer vidiš tu svi provociraju sa tom markom nekom štil.
Imamo tu jako dobrih forumaša kaj imaju 545 mk ll i sigurno ti bude neko odgovorio. Pila je zmaj, meni je to bilo prvobitno želja kupit, ali dok sam ja gledao napravili su 555 u istim bojama ko 545 pa kupio 555.
Bila dobra prilika pa ju uzeo, inače bi uzeo 545 mk ll.
Ako možeš odvojit za nju nećeš se požaliti, sretno ti sa kupnjom😉👍
Hvala. 555 ima 60cc i to mi je za pomoćnu pilu malo previše pošto već imam 365 x torq. Do ove godine sam imao malu jonsered cs 2141 ali je u 16 godina dala svoje i kučište se poderalo tak da se ne isplati slagati. 545 mi je onak najbolji izbor ali je 5soma a 450 je 3700 zbog toga i je moja najveća dilema. Susjed ima 550 xp pilica je lagana super stoji u ruci, nisam probal piliti s njom ali po spec. mislim da snage ne nedostaje no to je za mene previše skupo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
550xp mk2 je zmaj od pile al ak veliš da ti je preskupa… Nevjerojatno je kolko je brza i jaka za pilu od 50 cm3. Razlika u cijeni između 550xp i 545 je “samo” 100€. Ako ti je to previše love onda idi prema 450 za pomoćnu pilu. Jer po meni je za 100€ više bolje uzeti 550xp al to je pila koja more zamjeniti 365. A takvu već imaš…
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
545 ti se vec ubraja među profesionalne pile, odnosno ja osobno manju od 545 ne bih gledao. Da li se isplati razlika...ovisno koliko radis
Znam tak i piše na njoj da je profi. Pa radim za sebe oko 50m , stricu pomažem nešto drva, ali on ima veliku Castoricu oko 6ks tak da to ne računam i kod punice samo pilim cjepanice oko 25 m3. Imam i 365 x torq ali brate mili ona mi teška za tak neke manje poslove. Treba mi i oko kuće i za ćišćenje i krćenje svašta nešto. Opet ne bih išo ispod 50cc i nekih 3ks da ne bude opet preslaba. Možda bi dogodine za neke takve sitnarije kupio neku jednoručnu ma da su one skupe ko vrag ali imaju svojih prednosti no otom potom. Zasad mi je ovo prioritet .

550xp mk2 je zmaj od pile al ak veliš da ti je preskupa… Nevjerojatno je kolko je brza i jaka za pilu od 50 cm3. Razlika u cijeni između 550xp i 545 je “samo” 100€. Ako ti je to previše love onda idi prema 450 za pomoćnu pilu. Jer po meni je za 100€ više bolje uzeti 550xp al to je pila koja more zamjeniti 365. A takvu već imaš…
Uh zaljubil sam se u susjedovu (pilu ne ženu ) 550 xp na prvi pogled al da to je malo napeto jedino ak uspijem nagovoriti prodavača za neki malo jači rabat. A kaj ti imaš 550 xp mark II?
Nadam se da bu mi ju sused posudil na par dana ja imam i svoje vodilice i lance kaj su mi ostali od jonseredke ak ne uspijem kupit do ljeta. Kolko vidim s tim pilama dolazi lanac 1,3 a ja uvijek koristio 1,5 ne znam zakaj to rade. Meni je puno lakše nabrusiti 1,5 neg 1,3. Ljepše mi reže. Koristim oregonove lance i vodilice već godinama i prezadovoljan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Da (na slici desno 😉) Do sad je potrošila tek tri rezervara al već sam skužil da je bomba u malom i laganom pakiranju. Imam osjećaj da si ove druge dvije budu sad dobro odmorile kraj nje jer se more mjeriti s pilama od 60 cm3 al sa manje kila…
5C8563DE-55C7-4A29-A42F-52231D3E09DB.jpeg
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,891
Znam tak i piše na njoj da je profi. Pa radim za sebe oko 50m , stricu pomažem nešto drva, ali on ima veliku Castoricu oko 6ks tak da to ne računam i kod punice samo pilim cjepanice oko 25 m3. Imam i 365 x torq ali brate mili ona mi teška za tak neke manje poslove. Treba mi i oko kuće i za ćišćenje i krćenje svašta nešto. Opet ne bih išo ispod 50cc i nekih 3ks da ne bude opet preslaba. Možda bi dogodine za neke takve sitnarije kupio neku jednoručnu ma da su one skupe ko vrag ali imaju svojih prednosti no otom potom. Zasad mi je ovo prioritet .
Stric ti ima veliku pilu, kažeš da imaš 365 X-Torq. Ja također koristim 365 X-Torq u kombinaciji sa 372 XP, ali kako i sam kažeš to su teške pile preko 6kg i nisu za obavljanje "manjih" poslova. Sad idealno bi ti bilo za tvoje potrebe da još uz te pile koje imaš na raspolaganju kupiš 545 Mark II.

Da (na slici desno 😉) Do sad je potrošila tek tri rezervara al već sam skužil da je bomba u malom i laganom pakiranju. Imam osjećaj da si ove druge dvije budu sad dobro odmorile kraj nje jer se more mjeriti s pilama od 60 cm3 al sa manje kila…
View attachment 49538
@Tommy:
Pila u sredini je 61FF?
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Da (na slici desno 😉) Do sad je potrošila tek tri rezervara al već sam skužil da je bomba u malom i laganom pakiranju. Imam osjećaj da si ove druge dvije budu sad dobro odmorile kraj nje jer se more mjeriti s pilama od 60 cm3 al sa manje kila…
View attachment 49538
Aha vidim
Stric ti ima veliku pilu, kažeš da imaš 365 X-Torq. Ja također koristim 365 X-Torq u kombinaciji sa 372 XP, ali kako i sam kažeš to su teške pile preko 6kg i nisu za obavljanje "manjih" poslova. Sad idealno bi ti bilo za tvoje potrebe da još uz te pile koje imaš na raspolaganju kupiš 545 Mark II.
Ma da 365 mi je najviše za obaranje i piljenje debljih trupaca. Dok se moglo kupoval sam od šumarije trupce pa sam je najviše zbog toga i kupio. Imam svoje šume al nisam imal s kim ić pa mi se više isplatilo kupiti. Sad kad su mi sinovi odrasli i u snazi sad idemo sami.

Ja imam 550xp prvu seriju, 545mk 2 je jednake snage kao 550xp...mala je zvijeer, to je pila koju definitivno nikad prodat necu.
O to mi puno znači kao preporuka hvala!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
550xp mk1 je malo laganija i malo slabija od 550xp mk2. Prošle godine je još bilo za kupiti kod nas 550xp mk1.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
O to mi puno znači kao preporuka hvala!
Sa njom i sa 576xp radio sam po 800-1000 metara drva godišnje, onda kak se posao razvijao uzeo sam 555, pa 576xp zamjenio za 572xp, pa na kraju uzeo 592xp, ali ova mala definitivno ima svoje mjesto i nju stvarno ne mislim mjenjati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Prijatelj ima Jonsered CS2150 (H350), plastična i već ju rabi dugo vremena i zadovoljan je. Naravno, ne za velike potrebe.
Kad smo mi kupovali manju pilu, kupil sam Jonsered CS2152 (H353) radi metalnog kartera (odgovara današnjoj H545) i nismo požalili. Za H346XP (to bi danas bila H550XP) nismo imali novaca, jer je bila dosta skuplja.
Pila se ne kupuje svaki dan i ak kupuješ, a razlika je cca 800kn između 545 i 550, nemoj razmišljati previše: 550 i ponosan budeš na svoju odluku ;) :)
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Raspravljati o kvaliteti među brendovima je, po meni, vrlo nezahvalno jer uvijek ima kontra argumenata, vjerodostojnih. Na stranu sad zajebancija, Stihl i Husqy su top brendovi i podjednako kvalitetni, podjednako na cjeni..činjenica je da je husq puno manje promoviran već što je to stihl, barem u mom kraju, u slavoniji, prvo mjerilo kad me netko pita koja pilu imam, koje veličine je da mu usporedim sa brojem na stihlu, znači je*eš snagu, cjenu, kubikažu...to je sve nepoznanica, bitno je po kojem broju se može usporediti. Zatim reakcija; a sigurno je puno jeftinija od stihla, pa kad objasnim da nije, da su podjednake, pa zašto onda kad toliko novaca si dao, zašto nisi uzeo stihl...pa kad sve poobjašnjavam zašto i kako...pa dobro, al štil je štil, kad postavim pitanje zašto...pa eto...švabo napravio.

Majstori također, svaki ima svoju priču, ako ćemo iskreno svaki od nas kupuje ono što mu je draže iz nekog razloga, ja sam prije svega želio razbiti mit da je svaki stroj neusporedivo lošiji od stihla, prije husq sam radio sa jonsered i sa stihl, isto tako kvaliteta podjednaka, snaga i učinkovitost podjednaka ako se gleda strojeve u istoj klasi, ne možeš mi usporedit husq 365 i stihl 660/661...to ne igra, ili usporedba ms500i i 390xp.

usporedba koja ide je npr ms 260vs 550xp, ms462 vs 572xp, tu je težina na strani stihla,
ms 661 vs 592xp, tu je težina suprotna, zapravo težina je ista ali je 592 0,3ks jača i parsto kuna jeftinija, e sad, nekom igra ulogu ta težina, nekome cjena, nekome udobnost...meni osobno je ovo treće naj bitnije.
Što se tiče 592xp, u ovih 7-8 mjeseci od kada je dostupna u Hr postoji već masu teorija o kvarovima, jedan lik je tjedno mjenjao auspuhe na toj pili, drugi je mjenjao sve amortizere ne zna ni on koliko puta, onaj neki je na sajmu izjavio kako puca radilica na tim pilama...meni se nije desilo niti jedno od navedenoga, zapravo nije se ništa uopće dogodilo. Jedan iskusni šumar mi je tvrdio da Husq ne može raditi sa duro vodilicama i da ih zato niti ne pravi, ja sam 572 kupio sa 70cm duracut vodilicom i radio sa njom dok nisam kupio 592, nikakvih problema, nikakvog pregrijavanja.

Dosta sam šumara čuo kako MS500i ima isto problema sa semeringama, sa ležajevima...jedan je, po njegovim rječima, u 2 godine naobarao 6000 kubika sa ms500i i pila je sagorila (radilica, klip, cilindar...) ja govorim sljedeće, po mojim cjenama usluga gdje je obaranje i krojenje trupaca radim po 50 kn po kubiku, ta je pila zaradila 300 000 kuna, nek je, a nije, pola od toga otišlo na gorivo, ulje, potrošne materijale...ti si i dalje 15 takvih pila u zaradi. Pa reci opet da ta pila ne valja.

Opet sam masu pizdarija napisao, dosadno jebiga 😁 :ppozdrav:
Nisu uopće , imaš vrhunske komentare (odgovore)
550xp i 261 su pile u klasi . Inače imam 261 cm i mogu reći da je ta pila čudo mada bi jako rado da imam priliku i potrošil rezervar sa 550xp bas da vidim razliku . Uglavnom sve su to samo nijanse .
I da jako je lijepo vidjeti 3 pile u zetoru. To tako i treba biti.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Eh i ja bi volio ms500i samo 10 minuta ,ali niko je nema a sve šumari oko mene pucaju ubiše pričom .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh