• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
MS 361 se ne prodaje kod nas a i nije baš lagana mala pila za granje i sl…
Tu se slažem, meni treba laganija pila, znači ne "srednja" koja bi i bila optimalna, ali nemam izbora jer imam kod roditelja u šumi 70% debelih zvijeri.

MS 661 "srednje" sve odradi, samo stavim kratku vodilicu i udri....

Nešto su paprene cijene... 261 košta 7000, skoro kao 661 prije 4 godine?

@Lee Champa ovo gorivo iz biblije dela bolje od bilo kojeg Eurosupera 95, srušiš stablo kad se sjetiš i to na cug, naravno ako je u umjerenim količinama :cool:
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Tu se slažem, meni treba laganija pila, znači ne "srednja" koja bi i bila optimalna, ali nemam izbora jer imam kod roditelja u šumi 70% debelih zvijeri.
MS 361 uopšte nije toliko teška,svega 5.5kg što je čini laganom motorkom koja se može koristiti za tanja i deblja stabla i koja je baš izdržljiva.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
5,5 kg ima možda pogonska jedinica, bez goriva i ulja. + vodilica, lanac, gorivo, ulje… Imam MS 341. To je skoro ista pila. Nije teška al nije baš ni lagana…
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Uzmi stihl ms 261 i Nećes pogriješit sigurno novac i ovak brzo ode a pila će bit duže vrijeme. Imam ju i pila je čudo lagana,brza,jaka tko kod da je probal radilt sa njom je bil ugodno iznenađen.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki hvala, odoh pogledati 261, trebam zbilja laganiju. koja je rival toj pili u husqvarni? Pa da dam i toj marki možda šansu, a vidim da su i jeftinije....nikad se nezna, možda bolje?

Nitko mi nije odgovoril za makitu, to je dolmar jel tak?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,521
Kod Husqvarne ti je to 550xp. Ja ju imam. Zvijer od pile, samo kaj je malo teža od MS 261. Evo kaj ja radim s njom (nije da je baš predviđena za to). Imam vodilicu 45 cm gore. Iz takve bukve ide 8-10 m drva… 😁


973FE8CE-F350-40AC-859C-5BBCA6E59081.jpeg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Prije par dana sam kupio MS250, polovnu, iz Danske čovjek donosi. Prijatno me iznenadila, ima fino snage, i baš je lagana, vagao sam, lakša je od Huskvarne 136 i Jonsered 2035, koje su nejače. A dogovorio sam da donese i MS261, pa ćemo vidjeti koja će mi se više svidjeti, jednu ću ostaviti, za dvije nema potrebe, jer imamo Huskvarnu 61, a drva siječemo samo za sebe.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Vidjećemo kada stigne, trebala bi za desetak dana stići.
I u cijeni je dupla razlika
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
H 550xp, a Makita ea5000 recimo. Sve su ok, sitnice odlučuju...
Pa makita ea5000 bi isto trebala biti ok? Mislim za takvo piljenje granja…. Stihl je papren što jest jest, znam da je stroj pravi ali ipak…

ujedno mi servis makita u Tena-g Zabok pri ruci…pa razmišljam….
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Sigurno da su to dobre pile, imam i ja samo manji model. Stihl je bolji ali i dosta skuplji
 

pacman

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
38
Pozdrav, može preporuku za motorku?

Treba mi za dugometricu koja mi je dovedena u dvorište, cca 30 kubika godišnje bukva, grab i hrast. Do 7000 - 8000 kn
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Stihl MS 261, Husqvarna 372XP, ili 550XP. Uži izbor, bilo koju od ovih navedenih da uzmeš nećeš pogriješiti.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Od husq imaš 365, stara garda, legendarna motorna pila, 565 nova generacija 365 "mrvicu" jača, ali je novija generacija karburatora (auto tune i sl. pi*zadrije) iako je dosta skuplja. Ili 555 također dobra pila, lakša od prethodne dvije, jeftinija (trenutno na akciji) a dosta moćna i sposobna za sve poslove, imam ih dvije i do sada rade bez greške.
 

Najnoviji postovi

Na vrh