• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja sam ju i danas gledao kod Blaževića...ali ne mogu se natjerat da ju uzmem u ruke 😁
Zato kaj bi ju onda i kupil 🙂( šalim se) . Mi koji radimo sa Stihl - om nemamo tih problema jer huskvarna radi samo obične modele tako da....? Uglavnom Husqvarnu stvarno poštujem ,ali više volim Stihl .
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ma zezam se, ali da, samo stvar navike, nikad nisam imao losu rijec za stihl, meni je husq No1 i to je to, mogu ja radit sa stihlom i uradit cu posao isto kao i sa husq...ali kad nju uzmem u ruku onda je to osobno zadovoljstvo :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Zato kaj bi ju onda i kupil 🙂( šalim se) . Mi koji radimo sa Stihl - om nemamo tih problema jer huskvarna radi samo obične modele tako da....? Uglavnom Husqvarnu stvarno poštujem ,ali više volim Stihl .
Pa ne bi pogriješil, jer sigurno mu treba stroj klase 500i...
Obje marke imaju svoje vrline i mane.
Ne ulazeći u kvalitetu i iako se o ukusima ne raspravlja, meni je Husqvarna dizajnom ispred Stihla (pogotovo od 500i, koja mi je ružna radi onog "poklopca" prema zadnjoj ručki).
Rekel bi naš vicekolega @Puknuti: lice picu prodaje ;) 🤭
 

Markec1982

Član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
54
Savjet kolegi,ako je ikako moguće,uzmi si 550xp,ja sam isto bio neodlučan,ali od ovih tu iskusnih dečki koji rade s pilama poslušao savjet,i tako da imam 550xp mark2 i to je to za moje potrebe i za cijeli vijek kaj mi bude trebala za moje potrebe.
Pila je lagana i lako se s njom radi,i za mene je pun pogodak i best buy.
 

IvanBen

Član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
34
Evo odluka je pala danas sam kupio Husqvarna 545 mark II, znači pilica ubija. Lagana a močna. Usporedio sam je sa H450 na cjepanici uzdužno i razlika je više nego očita a obje 50cc. Zahvaljujem svima na savjetima i pomoći. Pozdrav!
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Poz... Što mislite o pilama Stiga? Za povremeno korištenje... Dal ima tko takvu pili?
 

Marko Marić

Član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
37
Evo odluka je pala danas sam kupio Husqvarna 545 mark II, znači pilica ubija. Lagana a močna. Usporedio sam je sa H450 na cjepanici uzdužno i razlika je više nego očita a obje 50cc. Zahvaljujem svima na savjetima i pomoći. Pozdrav!
Koliko si ju platio, vidim da je u Mohaču 241.490 Ft što ispada oko 4.430,00 HRK a kod Blaževića danas 5.292,00 kn za gotovinu a na rate 5880,00 kn. :mad:
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja sam je kupovao u Cometu prošle godine i bila je 4950kn. 555 je bila tad 4500kn. Btw u Cometu je i na akcijsku cijenu moguća kupovina na rate. Nije da mi je to omiljena trgovina, al eto zbog te razlike plaćanja tamo kupio...
Bas gledam cijene, vidim da je i tamo 5292kn i mogu rate... 2019.godine 372xp kupio tamo za 5950kn... Nisam dugo gledao cijene, vidim da su otišle dosta gore...
 

Marko Marić

Član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
37
Nisam dugo gledao cijene, vidim da su otišle dosta gore...
Kod nas jesu, a kod Mađara ne, koliko sad vidim neke jesu a neke ne. Imali tko kakvo iskustvo o kupovini u Mađarskoj, dali se može kupiti tamo i samo prevesti u HR?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Baš gledam raspravu, isto sam Stihl orijentiran i trenutno mi treba laganija pila. imam Stihl 661 grom od pile ali ona nije za granje i neke laganije stvari... može poslužiti ali... ruke bole... ima 7,5 kg i gledao sam husqvarnu (da ne povjeruješ :) ) 545 mk 2. Zgodna pila, ali isto malo teška, imate možda neku drugu preporuku, može i husq, čak i neka druga marka, možda makita, nešto četvrto? ili ima neki zvrk u Stihl seriji?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Stihl MS 261 cm. Laganija od Husqvarne 550xp u istoj kategoriji a otprilike istih performansi. Jedino kaj nije baš jeftina. Ili 550xp…

PS
Sad vidim da je MS261 cm jeftinija od 550xp. Ako ti nije to puno dati za “pomoćnu” pilu mislim da je to idealna pila.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh