• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ultra je sintetika, Super je polusintetika, Ultra bolje i skuplje, Super...sasvim ok pogotovo kad vidim da kod mene u 362 i 462 sipaju mineralno
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
@Spaceman Čestitam, nek dobro služi! Pila je vrhunska. Ima ju susjed pa sam malo isprobal. Strašno brza i lagana. Po težini slična mojoj H550xp ali jača. Ima dobar učinak, ne umara i meni jako dobra ergonomija.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Jedino neznam kako je kolega nedimN prije pogodio da je MS 362?? 🤔🙂
Haha javili mi kad si kupio 😀. Salim se. U subotu sam imao u rukama ms 362 ali nije kao tvoja malo je starija ,stvarno dobra pila nemam rijeci. Onako mi nesto dodje mozda je 362 😁😁 . Svaka cast na izboru ,da dugo traje.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Stihl MS 362 C 🔝👍
Zašto Stihl? Zato 😉
Evo uži izbor je bio MS 261, H555, H560 ali nekad kupiš ono šta si najmanje očekivao.. 362 nije baš bio izbor isključivo zbog cijene ovih godina, al evo nešto se uštedjelo plus žena dala blagoslov i naravno preko firme uspjeli pa onda ispada jeftinije. Jednom se kupuje u mojem slučaju pa eto da me drži 15-20g. neću sad gledat razliku 1000kn mada je i to punoo🙃
Sa nekim forumašima sam se konzultirao i hvala im 🍺🍺 al evo odluka je pala na jaču pilu u odnosu na 555 i 261. S time da stihl ima i povijest u obitelji od djeda, oca pa eto sada i ja. Imam manju stihl ms 250, pa mi i ova kombinacija nekako odgovara.
Isprobao sam upalit, radi ko singerica, nije teška, odgovara mi u ruci, nisam još vagao, onako brzinski pregledao, pritegnuo sve šarafe, samo na drški 2kom trebalo doteč. Isprobao nešto sitno odrezat. Uglavnom za sad sve super 🙂
Jedino neznam kako je kolega nedimN prije pogodio da je MS 362?? 🤔🙂
View attachment 53327
View attachment 53328 View attachment 53329
Čestitam na mudroj kupnji. Inače moj prijatelj ima 362 cm potrošila je preko 1500 litara benzina bez kvara on se bavi šumom tako da je pila vrhunska. Čak je i mene nagovoril,ali sam ja na kraju ipak kupil ms400 ,ali to su skoro iste pile.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ultra je sintetika, Super je polusintetika, Ultra bolje i skuplje, Super...sasvim ok pogotovo kad vidim da kod mene u 362 i 462 sipaju mineralno
Inače reko sam trgovcima nek mi ju isprobaju, provjere, pošto imaju u sklopu servis, i kao sve radi isprobana. Dođem doma vidim crvena mješavina unutra 🙁😡 izlijem van, kupim friški benzin i stavim unutra HP ultra, al tek poslije sam skužio da su mi umjesto ultre stavili HP super, zato pitam.. Sada imam 3l mješavine HP super.. Dal da i to izlijem? Da šta na mašini ne zaribam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Dok je nova razrađuj ju s tim. Znači, nemoj rušiti na punom gasu, već pili drva do 2/3 gasa, s dodavanjem i oduzimanjem gasa.
Dok potrošiš 2...3 spremnika u takvom režimu, kupi bolje ulje i tjeraj ju "ko vrag grešnu dušu".
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Sada imam 3l mješavine HP super.. Dal da i to izlijem? Da šta na mašini ne zaribam...
Nemoj brate nista bacat nece joj nista biti, ne znam kako je kod stihla razrađivanje, na hq prvi rezervar istjeras sa manjim opterecenjem a dalje samo gas.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Tak I planiram, imam neke grane za igrati, a onda za mjesec dana u šumu, ima nešto već palo za počistit, jedan grab šta se suši.. Nema puno al bit će nešto 😉
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Spominjao sam da sam potpuni pocetnik sa pilom, prvi put pilu upalio prije nekoliko dana i da sam kupio H365 spec. Vec sam poceo pomalo rezati i oborio jednu suhu jabuku, uz malo treme i maximalnog opreza i izrezao. I pritom citam forum trazeci ono sto me interesuje. I tako, husqvarna za ostrenje lanca 3/8 preporucuje turpiju od 5.5 mm, ali forumasi preporucuju 5.2 do pola zuba, a od pola zuba 4.8mm turpiju. U servisu mi dali stihlov sablon, sa 30 stepeni.
Husqvarna takodjer kod startovanja pile preporucuje da se lanac zakoci i nakon paljenja odmah doda gas kako bi se lanac zaustavio i sacuvao sklop kocnice, a prema forumu moze se pila paliti i bez kocnice. Jel to ok?
U servisu su mi rekli da ne diram nikako onaj saraf za doziranje kolicine ulja na lancu. Htio sam provjeriti koliko je zategnut saraf pumpe za ulje, te ga zavrnuo na minimum i vidio da je postavljen na 1.5 okret od pocetnog polozaja, dok husqvarna za vodilicu od 38-45cm preporucuje 2 okreta, meni dosla 45 cm vodilica.
A takodjer forumasi su spominjali da kad se reze suh trupac, treba ulje za lanac podesiti na max. Dakle, trebao bih ulje pojacati na 2 puna okreta sarafa od pocetnog polozaja, a kad se reze suho drvo i na max?
 

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Preporučio bih ovo za oštrenje ;


5,2 najljepše paše ,ali možeš si mijenjati kako se zub smanjuje. Taj set dolazi s dva od 5.5 ,a šablonica je jako korisna i ostane ti.

Dodaš gas nakon paljenja kad pališ s čokom jer se pila ne treba bez opterećenja vrtjeti na maks. Mislim da ju većina ljudi nikad ne koči prije paljenja, ali eto sigurnije je. Nije nužno.

Ulje si postavi tako da ti se ne potroši prije benzina. Kamo bi došao da za svako drugačije drvo ideš to postavljati. Ako baš vidiš da pretjerano curi ili ne curi prilagodi ,ali mislim da je najbolje držati taj šraf tako da ulje nikad ne nestane prije goriva.

Možda će ti tko stručniji dati koju pametniju, ali evo iz mog iskustva.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Po PS-u je da se prije palenja zakoči lanac, da se pila drži između nogu ili pritisnuta na zemlju prilikom povlačenja startera, ja mislim da 99% ljudi ne radi tako, to je u jednu ruku naj sigurniji način startanja pile i preporučljiv je isključivo zbog sigurnosti rukovaoca, samoj pili ne znači ništa. Što se tiče ulja, kod mene je na svim pilama podmazivanje odvrnuto/pojačano do kraja i nikad ne potroši ulje prije već gorivo, mislim da je sam sistem tako napravljen da niti ne može potrošiti ulje prije već gorivo, jedino MOŽDA kada bi tjerao cijeli rezervar pod punim gasom bez popuštanja a i tada mislim da bi prije nestalo goriva već ulja. Ja osobno oštrim lance 3/8 sa 5,2 turpijom, 0.325 sa 4,5mm, da li je to idealno ne znam, prije sam oštrio sa 4,8 pa 5,0, 5,2, 5,5 i naj bolje mi se pokazalo sa 5,2.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@zambro - A čuj, trebalo bi zakočiti lanac, čisto zbog sigurnosti ali kako je i @Ghost već napisao, većina ljudi to ne radi.
Ulje podesi na pola, ne moraš brinuti da će nedostajati. Osim ako ideš u duža raspiljavanja suhog drveta ili radiš sam dužom vodilicom.
Turpija, 5,5 ili 5,2. Teroretski, zub sa oštren manjom turpijom biti će oštriji i manje postojan i obratno sa većom. U praksi je bitno da je zub oštar ;) Osobno koristim 5,5mm, dok pri kraju koristim 4,8
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Spaceman čestitam na kupnji, pila je top, lagana, a jaka. Što se kvalitete tiče nema boljega, bez brige. Imam dvije novije husqvarne i jednog stihl-a i stihl je dosta bolji, tak da nema brige, odluka je najbolja :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh