• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Sve mi je jasno da filtere treba cistiti i odrzavati, ocistiti motorku svaki dan, ali za ovo, za taj lezaj sam pitao poznanika koji ima pile vise godina, ali kaze on to nikad nije podmazivao.
Sad sam vidio na YT klipove i cini mi se da na 365 je vrlo jednostavno doci do tog lezaja, skines osigurac, lancanik, poklopac kvacila i izvuces lezaj, bez nekih specijalnih alata.
Ni ja to uopste ne mazem
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Ja to nikad niti na jednoj pili nisam podmazivao i nikad nisam imao potrebu mjenjati lezaj 🤔
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Taj ležaj funkcioniše na ler gasu( ka lanac stoji) u radu on se na okreće ili mali koliko popusti kvačilo.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Sve mi je jasno da filtere treba cistiti i odrzavati, ocistiti motorku svaki dan, ali za ovo, za taj lezaj sam pitao poznanika koji ima pile vise godina, ali kaze on to nikad nije podmazivao.
Sad sam vidio na YT klipove i cini mi se da na 365 je vrlo jednostavno doci do tog lezaja, skines osigurac, lancanik, poklopac kvacila i izvuces lezaj, bez nekih specijalnih alata.
Skineš seger i pločicu i to je to, nikakva nauka za skinuti. Što se podmazivanja tiče, garantiram da to radi jako malo ljudi ali nije loše imati u navici.
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Serviser mi za H365 dao hp ulje, i rekao da moram koristiti samo to ulje radi garancije, omjer 1:45, dok sam na zvanicnoj stranici procitao da za H365 ide xp ulje, 1:50 omjer, sinteticko.
Sto mi je serviser dao to ulje, moze i to ili je pogrijesio?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja imam vise od godinu 365 sipam hp ulje 1:5 i nema greske. Radi isto 1:5 i nece biti problema ,xp je sintetika i za pile koje se brze vrte a mozes i to sipati bez problema.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Gužva je 😁
 

Prilozi

  • IMG_20220926_125337.jpg
    IMG_20220926_125337.jpg
    51 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20220926_125330.jpg
    IMG_20220926_125330.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 33

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Serviser mi za H365 dao hp ulje, i rekao da moram koristiti samo to ulje radi garancije, omjer 1:45, dok sam na zvanicnoj stranici procitao da za H365 ide xp ulje, 1:50 omjer, sinteticko.
Sto mi je serviser dao to ulje, moze i to ili je pogrijesio?
Al mene zaista zanima otkud te gluposti sa omjerima, otkud??? Ide 1:50 i gotovo, ni manje, a ni više od toga. Što se vrste ulja tiče, XP je zaista bolje ulje i preporuka je koristiti ga u strojevima preko 50ccm no u 365 možeš bez problema lijevati i polusintetiku. samo nemoj koristiti mineralna ulja, pogotovo ona jeftina.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Tu na forumu su odavno drugačija pravila nego u stvarnosti.
Isto kad neko veli da pilu treba razrađivat na ler gasu, pa jedan tank onak osjećajno delat snjom. Pa bolje stavit više ulja za mješavinu da bolje podmaziva, pa nesme benzin stajat u kanisteru, to kad vidim i čitam želja mi se vratit u vrtić.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Evo jedne polovne u Kauflandu 😂
487 kn
 

Prilozi

  • IMG_20220926_190444.jpg
    IMG_20220926_190444.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 41

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Serviser mi za H365 dao hp ulje, i rekao da moram koristiti samo to ulje radi garancije, omjer 1:45, dok sam na zvanicnoj stranici procitao da za H365 ide xp ulje, 1:50 omjer, sinteticko.
Sto mi je serviser dao to ulje, moze i to ili je pogrijesio?
Samo HP ili HP Super ili HP Ultra?
Prvo ti je mineralno ulje i ako ti je to dao...ne znam zašto bi ti to dao.
Drugo je polusintetika koje je sasvim ok, također možeš i Husqvarnino LS+ koristiti, oba idu 2% odnosno 1:50, Treće je sintetika, također možeš koristiti Husqvarna XP ulje koje je isto sintetika, ta su ulja preporučljiva za motore novije generacije sa puno većim brojem obrtaja već što ih ima 365, ali je skoro duplo skuplje od polusintetike a, po meni, nema potrebe za takvim. Što se tiče garancije i "obaveznog" ulja...ja sam dobio prijedlog da koristim sintetiku-XP ulje ali da i polusintetika može. Mineralno...ja ga ne bih sipao nikad u ni jedan stroj više.
 

zambro

Član
Tu od
22 Ruj 2022
Poruka
32
Samo HP ili HP Super ili HP Ultra?
Prvo ti je mineralno ulje i ako ti je to dao...ne znam zašto bi ti to dao.
Drugo je polusintetika koje je sasvim ok, također možeš i Husqvarnino LS+ koristiti, oba idu 2% odnosno 1:50, Treće je sintetika, također možeš koristiti Husqvarna XP ulje koje je isto sintetika, ta su ulja preporučljiva za motore novije generacije sa puno većim brojem obrtaja već što ih ima 365, ali je skoro duplo skuplje od polusintetike a, po meni, nema potrebe za takvim. Što se tiče garancije i "obaveznog" ulja...ja sam dobio prijedlog da koristim sintetiku-XP ulje ali da i polusintetika može. Mineralno...ja ga ne bih sipao nikad u ni jedan stroj više.
Ovo sa slike mi je dao, plavo, HP pise. Dalje, rekao mi da mjesavinu ulja i benzina moze trajati 2 mjeseca, a u svim uputstvima pise mjesec dana max, to i po forumu pise. Drzacu se ja onog 30 dana.
 

Prilozi

  • 1664249038835-1146085990.jpg
    1664249038835-1146085990.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 18

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Ja trošim ono LS+

U BiH se prodaje Special.
I ulje HP umjesto LS+
O tome nisam razmišljao, @zambro sasvim dobro ti je to ulje, možeš sipati XP ali nema apsolutno nikakve potrebe, Ispričavam se za prethodni komentar malo sam tj nisam razmišljao da pričamo o BiH...sorry
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
A zašto se zamarati koliko mješavina može stajati u kanistru (20 - 30 ili 42 dana?). Nepotrebno!
Izmiksati priličnu količinu mješavine , koliko je potrebno za piljenje određene količine drva, ako pak prefali izmiksa se još dostatna količina mješavine. Ovo bi se odnosilo na korisnike koji rade za svoje potrebe. Naravno tko se bavi svakodnevnom izradom drva, da oni mogu i trebaju veće količine goriva i neće miksati nakon svakog potrošenog rezervara.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Mi napravimo 10L mješavine i trošimo dok ne potorošimo, na rok ne gledamo, možda ne bi trebalo tako ali kažem kako radimo 😁
Do duše ide to troši se, najviše potorše kosilica i trimer. Kosilica troši kao fap :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh