• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
nije 341 već ovo sa slike,, otkrijete kopiju

baš bi htio vidit u radu jednu pored druge pa da vidim kolko dobro kopiraju.


ja mislim da je kopija ona donja ( hint: prednja ručka na dnu... )
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
baš bi htio vidit u radu jednu pored druge pa da vidim kolko dobro kopiraju.


ja mislim da je kopija ona donja ( hint: prednja ručka na dnu... )

e tu si u pravu,, navodno da je gornja kopija ali pogledajte i sami doduše radi se o slicu u živo je možda lakše raspoznati ali opet, ako su ljudima uvaljivali STEEL pod STiHL šta će biti sa ovima
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ovo onda bez trunke sumnje prolazi...

edit: kad sam rekao da ig želim vidit jednu pored druge mislio sam u radu u nekoj debeloj bukvi pa udri...
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
baš bi htio vidit u radu jednu pored druge pa da vidim kolko dobro kopiraju.


ja mislim da je kopija ona donja ( hint: prednja ručka na dnu... )

donja ima elasto start rucicu paljenja,pogledaj vijak na poklopcu filtera zraka,boja rezervoara,crna linija(preko startera i poklopca cilindra) za smijer rusenja....
 
M

milan74

Guest
Moja preporuka ; stihl,husgvarna i jonsered!!
inace posjedujem stihl 640, stihl 440, stihl 024, husgvarna 576 xp
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Moja preporuka ; stihl,husgvarna i jonsered!!
inace posjedujem stihl 640, stihl 440, stihl 024, husgvarna 576 xp

najjače marke tu si sigurno u pravu, a Husqvarna i Jonsored su iste samo je malo limarija drugačija jer je Jonsored bila firma u USA koju je Husqvarna kupila i u USA ide više Josoreda od Husqwarne dok je u Europi drugačije,,

svaka od tih marki ima Profi i Hoby strojve i uopće ne glupo raspravljati općenito da je Stihl bolji od ove ili one ili obratno, svaka ima neke manje a neke više uspješne modele sada i Stihl stavlja amontizere na opruge kakve ima Husqa a 346 xp opet ima na gume, i tko je sada tu lud a tko pametan teško je reči ali isto tvrdim da su najjače marke
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
dobro veče forumasi...htjeo bih vas pitati za misljenje,,imam husqvarnu 365 i sada bih kupio jednu malu zamjensku,,pa me interesuje za misljenje od ove dvije husqvarna 435,,,ili stihl ms 211......hvala unaprijed
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
dobro veče forumasi...htjeo bih vas pitati za misljenje,,imam husqvarnu 365 i sada bih kupio jednu malu zamjensku,,pa me interesuje za misljenje od ove dvije husqvarna 435,,,ili stihl ms 211......hvala unaprijed

ja imam ms211 od lani, nemam prigovora na niš, osim kaj su joj trebali metnuti pumpicu za gorivo...
naime, isto imam husqarnu u rangu tvoje, samo je moja stara 371xp, pa sam na isti način išal po lakšu žagicu...i velim, mala ms211 je ok, al mana je kod paljenja...moraš ju jedno 4-5 puta drmnut...husqa pali od druge...;)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
ja imam ms211 od lani, nemam prigovora na niš, osim kaj su joj trebali metnuti pumpicu za gorivo...
naime, isto imam husqarnu u rangu tvoje, samo je moja stara 371xp, pa sam na isti način išal po lakšu žagicu...i velim, mala ms211 je ok, al mana je kod paljenja...moraš ju jedno 4-5 puta drmnut...husqa pali od druge...;)

okk,hvala na odgovoru......cut cu jos odgovora pa se odlućiti......a imam i u ponudi i stihl 025 za 1500 kuna reparirana,,,,e sad neznam sto uzeti
 
M

milan74

Guest
najjače marke tu si sigurno u pravu, a Husqvarna i Jonsored su iste samo je malo limarija drugačija jer je Jonsored bila firma u USA koju je Husqvarna kupila i u USA ide više Josoreda od Husqwarne dok je u Europi drugačije,,

svaka od tih marki ima Profi i Hoby strojve i uopće ne glupo raspravljati općenito da je Stihl bolji od ove ili one ili obratno, svaka ima neke manje a neke više uspješne modele sada i Stihl stavlja amontizere na opruge kakve ima Husqa a 346 xp opet ima na gume, i tko je sada tu lud a tko pametan teško je reči ali isto tvrdim da su najjače marke

dugo radim sa tim motorkama i tesko je praviti neke razlike .
svaka ima nesto sto je cini vrhunskom! 640 ms je sirova snaga, 6.5 ks +dobar lanac čini čuda , 440 malo lakša , 5,7 ks isto otrov u drvetu, 024 ubila se za granata drva , lagana a ima snage!
na kraju ostala 576 xp , ni jedne kune nezalim ! snaga, brzina i na kraju ; daleko najbolja amortizacija , mali potrosač , sve u svemu od moje 4 pile prednost 576 xp !!
da napomenem da sam imao i novu 380 ms ! vrlo kvalitetna i robusna , samo malo teška i to joj je jedini minus , ostalo sve 5
PS ; jonsered koristi husgvarna motore a svoj oklop, vrlo dobre i cini mi se da ih na našem trzistu nema jacih od 4.5 ks

baš bi htio vidit u radu jednu pored druge pa da vidim kolko dobro kopiraju.


ja mislim da je kopija ona donja ( hint: prednja ručka na dnu... )

pogledajte crtu za smjer obaranja, samo orginali to imaju !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

ezacro

Guest
Pozdrav vama znalcima
Trebao bi prijedlog m.pile cijene do 4000 kuna. Par ljudi mi je predložilo husqvarnu 359 koja je bila na akciji do jucer a sad je 4700. Pila bi se aktivno koristila, pa da ne bude baš igračka.
(ili ako tko zna gdje se 359 još prodaje pod akcijom)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
ajd kad bolje pogledam, gornja ima čudan štitnik za ruku, one rupe u njemu sigurno nisu izum stihl inižinjera...a i sa slike smrdi na kinu...:toimonster:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dugo radim sa tim motorkama i tesko je praviti neke razlike .
svaka ima nesto sto je cini vrhunskom! 640 ms je sirova snaga, 6.5 ks +dobar lanac čini čuda , 440 malo lakša , 5,7 ks isto otrov u drvetu, 024 ubila se za granata drva , lagana a ima snage!
na kraju ostala 576 xp , ni jedne kune nezalim ! snaga, brzina i na kraju ; daleko najbolja amortizacija , mali potrosač , sve u svemu od moje 4 pile prednost 576 xp !!
da napomenem da sam imao i novu 380 ms ! vrlo kvalitetna i robusna , samo malo teška i to joj je jedini minus , ostalo sve 5
PS ; jonsered koristi husgvarna motore a svoj oklop, vrlo dobre i cini mi se da ih na našem trzistu nema jacih od 4.5 ks

ima ima i jačih osobno imam 2165 a to je Husqwarna 365, bila je jeftinija 250 kn i samo zato sam je uzeo, sve osim oklopa je isto a i na pločici piše Jonsored 2165 mady by Husqwarna Sweed u nekik katalozima znaju brkat i negdje navode 65 ccm i 3,4 kw a negdje 70,7 i 3,6 kw a zašto je to tako nemam pojma a bila je u ponudi i 2171, a to opet sve ovisi za čije je tržište
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pozdrav vama znalcima
Trebao bi prijedlog m.pile cijene do 4000 kuna. Par ljudi mi je predložilo husqvarnu 359 koja je bila na akciji do jucer a sad je 4700. Pila bi se aktivno koristila, pa da ne bude baš igračka.
(ili ako tko zna gdje se 359 još prodaje pod akcijom)

nećeš pogriješiti sa tim modelom kod mene je za 3 god. napravila što kod nekog neće za 3 života
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
uz Jonsoreda 2165 (Husqwarna 365) koristim i Stihl 260 koju sam kupi bez vodilice i montirao sam na nju 32 cm i 28 zuba, radim sa njom sa jednom rukom, rezervar 3 dcl nikako da potroši, lagana oko 4,5 kg, ma savršena
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pozdrav vama znalcima
Trebao bi prijedlog m.pile cijene do 4000 kuna. Par ljudi mi je predložilo husqvarnu 359 koja je bila na akciji do jucer a sad je 4700. Pila bi se aktivno koristila, pa da ne bude baš igračka.
(ili ako tko zna gdje se 359 još prodaje pod akcijom)


"SEGA" pazin Lindar prosle sedmice se je još prodavala po cjeni ispod 4000kn probaj zvati radi samo popodne od 16:30 do 19:30
 

Tom.os

Novi član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
2
Stihl pile

Pozdrav vama znalcima
Trebao bi prijedlog m.pile cijene do 4000 kuna. Par ljudi mi je predložilo husqvarnu 359 koja je bila na akciji do jucer a sad je 4700. Pila bi se aktivno koristila, pa da ne bude baš igračka.
(ili ako tko zna gdje se 359 još prodaje pod akcijom)

Dobar dan.

Evo ja vam mogu predloziti par Stihl pila.

Ono sto trenutno imam u prodaji je "stariji" model MS 310 pile ona je 3,2 kw i 40 cm mač 3/8 korak. Na žalost nešto je skuplja. Ona je oko nešto iznad cijene koju ste naveli. (za gotovinu ispadne oko 4500 tisuce.

Ono sto je jos odlicna pila i taj "stariji" model je pila MS 290. Nesto je slabija od ove, 3 kw ostalo je sve isto. Nju na žalost vise nemamo i nema je u prodaji, sada jedino ako je nekome ostalo na stanju. Ona je bila ako se ne varam oko 4000 tisuce.

Sada ima i tih istih pila samo novi modeli dakle MS 311 i 291 samo su oni na zalost jos nesto malo skuplji.

Evo mozete ovdje pogledati koje sve pile imamo u ponudi, pa ako vas nesto bude zanimalo slobodno nas kontaktirajte.

XXXXXXXXXXXXXXX

Lijep pozdrav.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Dobar dan.

Evo ja vam mogu predloziti par Stihl pila.

Ono sto trenutno imam u prodaji je "stariji" model MS 310 pile ona je 3,2 kw i 40 cm mač 3/8 korak. Na žalost nešto je skuplja. Ona je oko nešto iznad cijene koju ste naveli. (za gotovinu ispadne oko 4500 tisuce.

Ono sto je jos odlicna pila i taj "stariji" model je pila MS 290. Nesto je slabija od ove, 3 kw ostalo je sve isto. Nju na žalost vise nemamo i nema je u prodaji, sada jedino ako je nekome ostalo na stanju. Ona je bila ako se ne varam oko 4000 tisuce.

Sada ima i tih istih pila samo novi modeli dakle MS 311 i 291 samo su oni na zalost jos nesto malo skuplji.

Evo mozete ovdje pogledati koje sve pile imamo u ponudi, pa ako vas nesto bude zanimalo slobodno nas kontaktirajte.

XXXXXXXXXXXXXXX

Lijep pozdrav.
vidim da volite trgovati ako vas zanima imam u ponudi 3 motorne pile Stihl ms 660 za ukupno 15 000 kn, pile su bez vodilice i lanca radi se o najjačem modelu što znaći da je komad 5000 kn, moguća je prodaja i pojedinačno
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Stihl MS 440 ja ju imam i zadovoljan sam s njom dosta jaka nije previše teška i preporučio bih ju svima.
 

Marin4712

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
56
Pozdrav vama znalcima
Trebao bi prijedlog m.pile cijene do 4000 kuna. Par ljudi mi je predložilo husqvarnu 359 koja je bila na akciji do jucer a sad je 4700. Pila bi se aktivno koristila, pa da ne bude baš igračka.
(ili ako tko zna gdje se 359 još prodaje pod akcijom)

HUsqvarine motorke su odlične a husqvarna 359 je vrlo dobra
 

Najnoviji postovi

Na vrh