• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,595
ma to je neki lošš stihl lanac, ovi kineski su bolji da si to imao nebi ni morao brusiti:lol:

bil je dva puta na strojnom brušenju, to kaj ga ja tu i tam poškakljam turpijicom se ne računa...i tak ga samo zabrusim...nisam osjećajan kao ttjj za to...;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
evo da i ja prestavim motorne pile u mojoj familiji

imag0469i.jpg



sa lijeve strane na desno:

Homelite XL 923 stara nekih 40 godina nije vise ispravna puknula ručka gasa i nije radila nekih 20 godina pila je velika zvjer od nekih 15kg

imag0470cr.jpg



poslije nje smo kupili Alpinu 70 profesional kupljena je negdije 80-tih u Italiji (Trstu/ Trieste) pila je čak i ispravna samo je teska nekih 11 kg i imali smo problema sa zvonom kvačila nije bio orginal i lanac se cijelo vrijeme vrtio ali tata ju je volio jer je na zvonu bilo vise zubi pa se lanac brze vrtio i rezala je ko luda

imag0471ob.jpg


negdije 2000.god. sam ja kupio prvu svoju pilu Sthil 029
pila je super nema nekih problema sa njom dosada potrosila tri mača par membrana i crijeva od benzina drugih problema nije bilo.

imag0473oj.jpg



I da se pohvalim prije desetak dana sam si "poklonio" novu Husqvarnu 346xp i zasad sam jako ugodno iznenađem vidjet cemo koliko ce trajati ali pila je lagana ima snage i super brzo reze , mozda se nekome nece svidjeti ali ako se uzme u obzir tezina i snaga i brzina rezanja puno je bolja od stihl 029


imag0474i.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Husqvarna 346 XP je profesionalni model a sthil 290 polu profi. Tu je i najveća razlika u srazmjeru težine i snage pile.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Husqvarna 346 XP je profesionalni model a sthil 290 polu profi. Tu je i najveća razlika u srazmjeru težine i snage pile.


029 je mozda po snazi i jača ali ima lanac od 3/8 a ova 346xp ima 0,325 i zubi su gušči i manji i uzi zato ima manje opterecenje a pila ima okretaji ko zvrk vidjet cemo koliko ce trajati zasad sam zadovoljan a i cjena nije bas mala
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
evo da se pohvalim danas je kupljena nakon 3 husgvarne jedna stihl ms660
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Čestitam Hrvoje na kupnji i pitanje kako si se odlučio za štilovku :p:supz:
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
evo da se pohvalim danas je kupljena nakon 3 husgvarne jedna stihl ms660

...opa nema šale za ovu moraš imat dobru hrpu pravi stroj za rezanje na lageru ali u sječi odvali ruke.ima ju prijatelj samo za lager a šta dobro reže ali i troši dosta.u svakom slučaju odličan stroj.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Čestitam Hrvoje na kupnji i pitanje kako si se odlučio za štilovku :p:supz:

nije da mi je sada potrebna odluka za stihl je ponajviše zbog meni dostupnijih rezervnih djelova i jednim djelom znatiželja za sada ju neću koristiti dok ne dođe neka deblja roba
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hrvoje cestitke na kupnji nek te dugo sluzi bez kvarova!!!!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Hrvoje također ti šaljem čestitke,,


- ujedno se pitam što je to sa tim 660, jučer me zove jedan poznanik i nudi mi potpuno novu bez lanca i vodilice i kaže za 5000 ide bez problema, a danas me zove sasma drugi, (nema šanse da se znaju) i nudi mi istu NOVU 660-setku, je da je stroj ali mi još nije trbalo takvo šta, t.j. ne radim opet toliko, kod mene brata i oca ukupno 7 kom. s tim da samo ja radim malo veću količinu drva a oni koriste za svoje potrebe a najveća je Stihl 440
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja danas na nekoj licitaciji kupio DOLMAR 115 za cijelih 10 evra , pogodna za dijelove riknula joj bombina (tako kažu)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Hrvoje također ti šaljem čestitke,,


- ujedno se pitam što je to sa tim 660, jučer me zove jedan poznanik i nudi mi potpuno novu bez lanca i vodilice i kaže za 5000 ide bez problema, a danas me zove sasma drugi, (nema šanse da se znaju) i nudi mi istu NOVU 660-setku, je da je stroj ali mi još nije trbalo takvo šta, t.j. ne radim opet toliko, kod mene brata i oca ukupno 7 kom. s tim da samo ja radim malo veću količinu drva a oni koriste za svoje potrebe a najveća je Stihl 440

nemam pojma to nešta smrdi ili je nekakav kinez ili nešta slično imaš ih na njuškalu traži 5500kn
nepada mi na pamet takvo nešta kupiti nit garancije nit podrijetla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ma imam dovoljno motorki , neka je neka stoji ovako i čeka neka bolja vremena , jednostavno mi je bilo žao za propustiti
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nemam pojma to nešta smrdi ili je nekakav kinez ili nešta slično imaš ih na njuškalu traži 5500kn
nepada mi na pamet takvo nešta kupiti nit garancije nit podrijetla

e to i meni jako smrdi, otići ču to pogledati čuo sam priče o kopiji 341 navodno je jako jako slična originalu,, jbg to će sada biti problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh