• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nidu djelovi pretjerano skupi

cjene djelova su više manje u rangu sa Shilom, nije ništa eksra skuplje, neznam na šta ste mislili da je skuplje, moje iskustovo govori da je to sve tu negdje slično,, naravno pričam o orginalu a ne razno raznim kopijama koje kod nas za Stihl ima hrpa sa BiH tržišta
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
cjene djelova su više manje u rangu sa Shilom, nije ništa eksra skuplje, neznam na šta ste mislili da je skuplje, moje iskustovo govori da je to sve tu negdje slično,, naravno pričam o orginalu a ne razno raznim kopijama koje kod nas za Stihl ima hrpa sa BiH tržišta

u subotu gledao rasplinjac za neku husqvarna srednje snage 668kn + membrane 121kn!!!!!!!!!
pa gdije kod stihl-a ima novi rasplinjac da membrane nisu vec unutra tvornicki! i da cijene su od 380kn do 550kn!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Po cijeni jednog rasplinjača i to ko zna za koji model se nmre sudit o cijeni dijelova,ja isto posjedujem husqvarnu i sa cijenom dijelova sam zadovoljan a i pile nisu kvarljive pa...
 

wendettooo

Član
Tu od
21 Lis 2012
Poruka
52
Po cijeni jednog rasplinjača i to ko zna za koji model se nmre sudit o cijeni dijelova,ja isto posjedujem husqvarnu i sa cijenom dijelova sam zadovoljan a i pile nisu kvarljive pa...

ne velim nista sta se kvalitete tice,samo pogledajte u OVLASTENIM HUSQVARNA servisim koje su nove cijene originalnih dijelova od 1.1.2013
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ne velim nista sta se kvalitete tice,samo pogledajte u OVLASTENIM HUSQVARNA servisim koje su nove cijene originalnih dijelova od 1.1.2013

moje se hvala Bogu i ne kvare pretjerano u srazmjeru koji poso rade godišnje
za nove cjene neznam pa ne mogu kometnirati
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
ne velim nista sta se kvalitete tice,samo pogledajte u OVLASTENIM HUSQVARNA servisim koje su nove cijene originalnih dijelova od 1.1.2013

Nisam primjetio nikakve nove cjene djelova,inače imam 9 Husqvarni i neznam ni u cemu je razlika šta se frgazera tiče jer imam i 5 Stihl-ovki i membrane konkretno kupujem u Husqvarni jer imam veći rabat i jeftinije me ispadnu.Usput frgazeri što se membrani tiče su isti,tj. Walbro,na svima mojima su Walbro,tako da sa istog tipa pašu i na jednu i na drugu barem membrane,a i cjena u startu je ista ali kažem u Husqvarni imam veči rabat,a za cjene od 1.1.2013 ću se sutra raspitat direktno kod uvoznika pa javim.:icon_e_wink::
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pitao za cjene,neke stvari jesu poskupile,ali koje se manje traže.Tako je meni rečeno.Usput kupovao sam i sebi nešto i nisam nekakvu razliku primjetio,možda i grješim.
 
S

stipan

Guest
pozdrav svima, trebala bi mi pomoc oko kupnje motorke. razmisljao sam oko husqvarne 359 i 353. trebala bi mi za oko 20-30m godisnje, a da du go sluzi. dali ima neko 353 i kakva su vasa iskustva s njom.dali je treba hladit nakon 1 tanka ili more tank za tankom a da je ne skuri. Hvala unaprijed!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ako ti možeš izdržati tank za tankom da se ti ne hladiš onda samo deri ona može sigurno
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj viligera i uporedi 99% isti. cena vam je sve rekla. ako hocete kvalitet onda ovlasceni distributer poznatih marki i mir. ako hocete hobi alat za ponekad ili za sebe 10-20 m drva da isece onda moze i kinez posluziti par godina.najbitnije je uzeti koja marka ima garanciju bar 2 god i razgranatu mrezu servisa. ja licno imam viligera vgs 30 koji je isti kao ta testera i zadovoljan sam jer koristim samo za svoju potrebu i sluzi vec 5god bez problema. da radim vise ipak bih kupio kvalitetniju kao sto sam pre imao stihl 038
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e Stipane ev o jacu iznjeti svoje iskustvo mozda nije veliko ali ti prosudi,naime odabir adekvatne pile trebo bi biti prema potrebi,pa ako je to god 20,30m ja bih tu razvrstao pile po tezini,,tebi bi bila dovolna 5kg mac 40cm koja bi to sasvim zadovoljila,zato sto jelaksa ugodnija za rad ,sto se tice trajnja sad je doba nove tehnologije i plastika prevladava no ona nema trajanje nekad je to bio aluminij i mjenali su se samo celicni djelovi ,koji su podlozni trenju i takve su trajale 30-40 g bez veci problema ,no sada sve dolazi iz kine pa ni kineske znj marke nisu vise prdez,no trebala bi imati karburator sa tri vijka kod stihla bas i nemaju sve ,pa dobro pazi,moj izbor husgvarna,,,stihl previse cudljiv,,navikan,potpuno kineski,,,
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ima i plastika svojih prednosti....konkretno nekad su na Al kučištima redovito pucale ušice za vijke, A da o držanju običnog M navoja u Al leguri da ni ne govorim.....te stare pile često jedino lijepilo za vijke drži na okupu..
A šta se tiće rasplinjača...zbog eko standarda i u husqvarnama ima samo sa jednim vijkom....pa rasplinjače im svima rade svega 2 firme...a boga mi, i huska radi na veliko u Kini, i ne samo u Kini
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da nije ovih kineskih testera kod nas vecina nebi mogla kupiti nikad. meni se isplatila za 15m drva samo da sam platio nekog da mi isece drva u sumi jer 10 eur po jednom rezervoaru uzimaju. sta da kazem drugo. najgore je pronaci koje su bolje a meni je izbor pao na vilager samo zbog dostupnosti delova i jeftinoci. da radim u sumi profesionalno morao bi uzeti kvalitetniju , ali za svoje potrebe zadovoljavaju. viligeru uradis generalnu za 40-50 eur . kad i tomos radi delove na tajvanu sta dalje reci. sto rekli koliko para toliko muzike
 
S

stipan

Guest
hanibal. slazem se s tobom da to i husky 353 moze odraditi. izbor je pao na husqvarnu. imao sam stihl 041 TESKA, uvjek se neki saraf na njoj odavije!!! pa zato se s tobom slazem da sto laksa ugodnija je za rad. A imam stihl ms180 i pored nje jos husky 353 bila dovoljna.nezz jos ali odlucit cu se izmedu 359 i 353 nije velika razlika u cjeni.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
e Stipane ev o jacu iznjeti svoje iskustvo mozda nije veliko ali ti prosudi,naime odabir adekvatne pile trebo bi biti prema potrebi,pa ako je to god 20,30m ja bih tu razvrstao pile po tezini,,tebi bi bila dovolna 5kg mac 40cm koja bi to sasvim zadovoljila,zato sto jelaksa ugodnija za rad ,sto se tice trajnja sad je doba nove tehnologije i plastika prevladava no ona nema trajanje nekad je to bio aluminij i mjenali su se samo celicni djelovi ,koji su podlozni trenju i takve su trajale 30-40 g bez veci problema ,no sada sve dolazi iz kine pa ni kineske znj marke nisu vise prdez,no trebala bi imati karburator sa tri vijka kod stihla bas i nemaju sve ,pa dobro pazi,moj izbor husgvarna,,,stihl previse cudljiv,,navikan,potpuno kineski,,,
ti stvarno nemaš pojma o čemu pišeš pa brljezgaš bez veze...obzirom da ti je iskustvo sa pilama siromaašno ne znam odakle ti pravo da blatiš stihl...jedna poštena vodilica i lanac koštaju pola pile o kojima ti govoriš...suzdrži se komentara o onome o čemu nemaš saznanja iz osobnih iskustava...PILE PO TEŽINI:::JA ĆU POLUDITI...dođeš u dućan i kažeš:trebam pilu od jedno 6kg,marka nebitna...vrag zna što bi trgovac o tebi pomislio....
stipan;8903 44 kaže:
hanibal. slazem se s tobom da to i husky 353 moze odraditi. stihla nikada nebi uzeo. izbor je pao na husqvarnu. imao sam stihl 041 TESKA, uvjek se neki saraf na njoj odavije!!! pa zato se s tobom slazem da sto laksa ugodnija je za rad. A imam stihl ms180 i pored nje jos husky 353 bila dovoljna.nezz jos ali odlucit cu se izmedu 359 i 353 nije velika razlika u cjeni.
a čini mi se da si i ti sličan hanibalu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh