• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i kod mene je 325 ali vodilica 55cm .dok nista nisam podmazivao nisam imao problema ,cim sam poceo mast u lezaj ubacivati odmah problemi stalno. nisu ni vodilice iste jer sam od svih cuo da treba podmazivati i to sam u starijim modelima vidjao i normalno stanje. ove vodilice su sad sigurno kinezi i nekako kad ga gledam u zvezdu dosta je otvoreniji kod zvezde. ranije sam primecivao da vodilica ima jako mali otvor oko zvezde i verovatno nije piljevina mogla ulaziti. ovo sad mozes iverku proterati koliko je otvoreno.fakticki lanac sve sto u vodilici u kanalu pogura u lezaj zvezde upadne direktno. jesenas sam promenio nov i lanac i vodilicu odmah nabio mast u lezaj i posle ni sat secenja zakocio.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas došo mali radnik sa brzom poštom.Ogledo,sastavil ali probo ga još nisam previše pada sneg.Kad probam ču uporedit sa 236,ova nek bi imala malo brži lanac i malo veču snagu kod manjih obrtaja motora a potrošnja nek bi bila manja.Moram nač i robu,oko kuče sve raspiljeno i ošlo u drva.Na vrtu mi smeta jedna češnja,pa mogla bi i ona past za slobodu,samo žena ne bi smela znat.:icon_axe::icon_kidra:
 
S

stipan

Guest
Danas došo mali radnik sa brzom poštom.Ogledo,sastavil ali probo ga još nisam previše pada sneg.Kad probam ču uporedit sa 236,ova nek bi imala malo brži lanac i malo veču snagu kod manjih obrtaja motora a potrošnja nek bi bila manja.Moram nač i robu,oko kuče sve raspiljeno i ošlo u drva.Na vrtu mi smeta jedna češnja,pa mogla bi i ona past za slobodu,samo žena ne bi smela znat.:icon_axe::icon_kidra:

Cestitam na kupnji, nek te dugo sluzi. Nego jeli ti dosla mast za lezaj lancanika uz nju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobio 2kile knjiga i papira i ključ za svečku kombiniran.Ali baš sam išo pročitat čime se maže zvezda,piše mast ili ulje i sad budi pametan.Otič ču u zadružnu trgovinu pa malo pregledat mačeve i od drugih proizvodjača,pa moguče ima i takav bez zvezde.Sad dok je nov pa možda bi menjo za neki drugi.Nek prodje koji dan pa ču videt ili ostavljam ovog ili kojeg koji mi se bu činil da se neče štopat.:icon_pidu:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ako se ne varam ti imaš na pili 3/8, 1.3mm....a koliko ja znam tako malih vodilica nema bez zvijezde....eventualno Carving vodilice, al one su 1/4...
Moje je mišljenje da su to ionako preslabi strojevi da bi pokretali vodilice bez zvijezde....po meni, a tako je i kod stihla, nikakvo dodatno podmazivanje zvijezde nije potrebno
 
S

stipan

Guest
Dobio 2kile knjiga i papira i ključ za svečku kombiniran.Ali baš sam išo pročitat čime se maže zvezda,piše mast ili ulje i sad budi pametan.Otič ču u zadružnu trgovinu pa malo pregledat mačeve i od drugih proizvodjača,pa moguče ima i takav bez zvezde.Sad dok je nov pa možda bi menjo za neki drugi.Nek prodje koji dan pa ču videt ili ostavljam ovog ili kojeg koji mi se bu činil da se neče štopat.:icon_pidu:

mozes mazat sa mascu za lezaje ili motornim uljem.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da točnije napišem ne blokira jer bi piljevina blokirala valjčiče ležaja ,piljevina se navuče izmedju zvezde i vodilice tako da mast ili ulje skoro nema veze.Previše lufta izmedju a vodilica skoro nova.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vodilice za male pile i nema za kupit od stila bez zvjezde,ja na svojoj malo 230 nikad nisam podmazal lezaj na zvjezdi i jos radi ok,malo se cuje al vec 3 god pili i naradila se.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nema niti kod Husqwarne, osobno na svim motorkama imam vodilice sa zjezdama i nikakvi problemi, Husqwarnu redovito podmazujem kako i traže a kod stihla obično kada brusim lance na veće skinem vodilicu očistim i umočim vrh u gusto ulje,, hipenol. lancol i ostalo i tako ostavim preko noći
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Cestitam na kupnji, nek te dugo sluzi. Nego jeli ti dosla mast za lezaj lancanika uz nju.

imam partnericu 5500 profi odnosno to je husquarna 55 u drugim bojama.

Kupljena je krajem 80-tih, 20 god je bil jedina pila kod kuće i svake godine srezala 25-30m od rušenja do šuljaka za kalanje sjekirom. Ima zvjezdu na vrhu i nikad nije bilo problema s njom, čak se nikakva pozornost toj zvijezdi nije pridavala. Pila dan danas funkcionira i s njom se normalno radi....
 
G

Gorki

Guest
Jonser 930 je zakon imam je doma i radi bez problema, doduše samo je za balvane al ne bih je mijenjao
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja za balvane imam stihl 064 i stroj je nebi ju mjenjal za dvije druge marke!
Manju imam stihl 038 magnum i nepoderiva je a za sve radove je.
Imam malu novije proizvodnje 230 i nije neka kvaliteta.









screen cap
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Ja imam huscvarnu 372xp nekih 11godi prezadovoljan sam. Radim nekih 30 do 40 mgodisnje, i stihl 034 kojojje problem kad stoji duze mora svijecica van u benzin i onda pali inace nema sanse.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
U vezi blokiranja zvjezde na vodilici..imam i ja taj problem na 353 koje je pod garancijom ali neznam dali to podlježe pod garantne uvjete. Očistio sam sve utore oko zvijezde..ispuhao sve kompresorom..namazao uljem..i ...utvrdio da je savinut neki zub jer kad vrtim zvjezdu na prazno uvijek na jednom djelu kruga zapinje..a izgleda da je do toga došlo dok je vodilica tj. mač ostao pritisnut u trupcu..tj. zacvikan i da je tada dobio neki zub.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U vezi blokiranja zvjezde na vodilici..imam i ja taj problem na 353 koje je pod garancijom ali neznam dali to podlježe pod garantne uvjete. Očistio sam sve utore oko zvijezde..ispuhao sve kompresorom..namazao uljem..i ...utvrdio da je savinut neki zub jer kad vrtim zvjezdu na prazno uvijek na jednom djelu kruga zapinje..a izgleda da je do toga došlo dok je vodilica tj. mač ostao pritisnut u trupcu..tj. zacvikan i da je tada dobio neki zub.

Da to ti je od tog stiskanja,te vodilice su mekane i lako se pigaju.

@stjepane promjeni joj membrane i stavi ganc novu svjecicu i da vidis kak bu kresala!
To je i mene nekad mucilo i kad pocne zezat nove membrane i sve 5.












take a screenshot
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@oficir,navodno su dvije vrste membraba, . Moro bi je raskopat pa vidit.
Jel se to spremas na neku linihu,ja moram na GO pa bi moro nac nesto drva,znas mozda di bi bilo izmedu nas pa se nademo na pivi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@oficir,navodno su dvije vrste membraba, . Moro bi je raskopat pa vidit.
Jel se to spremas na neku linihu,ja moram na GO pa bi moro nac nesto drva,znas mozda di bi bilo izmedu nas pa se nademo na pivi?

Nema vise vrsta membrana za 034 samo imas dvije u fergazeru jednu ko gumenu to je ujedno plovak,i jednu prozirnu ili crnu na gornjem djelu i to je membrana i dobijes u setu jos dva dihtunga.
Ako bus sam to radil onda najbolje skini ih van i odnesi u ducan unikomerc sthil u VG kod inine benzinske i kupi,kosta negdje oko 90kn ak se ne varam.

Nista od parcele ove godine,ja sam rjesil drva za iducu zimu,srusil sam u svojoj sumi 22m u 1.mj i u 4 mj dopelal doma i sve je slozeno i skalano i spiljeno na kratko,90%hrast10%grab.






windows 7 screen shot
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala prijatelju.znaci nis od pive?

Mozemo se mi nac negdje na pola puta u necijoj sumi,ti uzmi pivu i malo jacu bateriju ja cu motorke i evo ti drva za pola zime a fakat nebudu skupa,svega 5min straha.:(rofl)::cool2:
 

gpugelni

Novi član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
18
Jel mi može netko od vas (koji znate više od mene o motorkama, skoro svi.. :) ) pomoći oko izbora marke i veličine motorne pile, mislim si nabaviti motornu pilu jer nemam više živaca za piliti granje, malo drveće ili neki trupac doma kad mi dovezu drva doma (max fi 20cm) sa ručnom pilom, jer mi ova na struju i nije nešto, a niti mi ne doseže do voćki kabel... :(punch):
Ne bih išao u šumu zbog sjeće već da kad mi doma treba za uređenje okoliša oko kuće da se ne ubijam sa ručnom pilom. Jedno sigurno znam, a to je da neću one no name pile po pevcu i bauhausu koje traju 1 ljeto (u obzir dolaze Sthil i Husquarna) radi kvalitete i rezervnih dijelova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh