• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
novcky , nisi valjda mislil da to sve imam u glavi

Jonathan , kao znaš da nema razlike?

Te iste specifikacije sam našao za original Husqvarna 266 se, ali za Tomosov model nisam nikakve službene podatke pronašao. Vjerujem da su iste kad je Tomos otkupio licencu od Husqvarne.
 

grablissimo

Novi član
Tu od
2 Ruj 2014
Poruka
8
Bagrem je tanak a visok... ali svejedno ima posla dosta za uradit... sad cu bas da testiram tu novu stilovku da vidim kake je kvalitete... jer cijeli dan se nece gasit... samo jednom dok budemo kobasicu i slaninu pržili hahaha
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
tu takvoj "šumi" nemoj ići bez traktora i vitla jer će ti ostati bar 30% ustava jer je to tanka šuma a vjerovatno i gusta i to je zlo za rušiti
Ako je nećeš gasiti onda si ponesi 15 litara goriva da ti ne zafali
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Razlika je i to osjetna ovisno o modelu.

daj nam objasni po čemu ti tak osjetno osjetiš razliku između 4,0 i 4,7 ks. moj kum ima 038 koja je preklani prvi benzin popila i sigurno su njezini konji zdraviji neg na drugoj čiji su 15 let vlekli lanc
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad bus rezal s obje debeli hrast ili bukvu,znal bus o cemu pricam.
Ista tezina sa razicitom snagom,brzina punog reza,vodilicom 50cm,gusenje stenjanje,sus kod dodavanja gasa u rezu...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
tu takvoj "šumi" nemoj ići bez traktora i vitla jer će ti ostati bar 30% ustava jer je to tanka šuma a vjerovatno i gusta i to je zlo za rušiti
Ako je nećeš gasiti onda si ponesi 15 litara goriva da ti ne zafali

Kada je gola sječa nema ustava :icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Te iste specifikacije sam našao za original Husqvarna 266 se, ali za Tomosov model nisam nikakve službene podatke pronašao. Vjerujem da su iste kad je Tomos otkupio licencu od Husqvarne.

Podaci su isti, koliko mogu biti, jer je s vremenom bilo preinaka.
Nije Tomos otkupio licencu nego je Tomos radio pojedine dijelove(odljevke) za Husqvarnu, pa su za odradjenu protuvrijednost, Svedjani slali ostatak dijelova da si ovi sastave citavu pilu. Jedni su dobili proizvod, a drugi su dobili zatvoreno trziste od 20 mil. ljudi.

044 je agresivnija od 038 Magnum.
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Planiram uzeti jednu manju pilu do cca 1500 kuna, imamo dosta bagrema i johe pa mi je malo nepraktično sa 266 to sve obrađivati. Odabrao sam nekoliko modela u uži izbor pa da čujem vaša iskustva i savjete.

Stihl MS 170D
Husqvarna 236
Makita DCS 4610-40
Jonsered 2234
I najpovoljnija od svih: Partner 738 trenutno na akciji 999,00 kn.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
kao fan stihla ti kažem kupi husqvarnu....

A i ako imaš dosta posla za nju riskiraj i kupi malo veću jer ja živce zgubim s ovim smehekima od 1500 kuna u šumi..... a i to je alat za tu i tamo popiliti nešto a ne za neki ozbiljan rad
 

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
kao fan stihla ti kažem kupi husqvarnu....

A i ako imaš dosta posla za nju riskiraj i kupi malo veću jer ja živce zgubim s ovim smehekima od 1500 kuna u šumi..... a i to je alat za tu i tamo popiliti nešto a ne za neki ozbiljan rad

Za sada mi jača nije potrebna jer imam Tomos Husqvarnu 266 se, ova manja bi mi služila za obrezivanje.

puknuti
taj partner sam našao na web stranici od jedne firme iz Nedelišća koja je zastupnik za Husqvarnu i mislim da im je to jedini model.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Evo jedna ozbiljna motorka :D:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T5WO9nulOXc#t=59[/YT]
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ja bi preporučil ovu motorku, majstor koj ju posjeduje je kupil dvije za krovove, ali ih koristi i u šumi, osobno sam delal s njom i za godinu dana bi ju kupil samo da ima duži mač, jel zna neko ovakvi slični model sa dužim mačem od 40 cm?

IMG_20140905_100411_zps40cba72a.jpg

IMG_20140905_100407_zpsa440afae.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Mač :icon_eek::icon_eek: kaj se u borbu spremaš? Onda i štit uzmi.
Vjerujem da se i na nju može staviti duža vodilica, malo ulja dodati i gas.
S dužom vodilicom je teže i rukovatelju i motoru, a i balans pile se gubiali tih par cm nebi smjelo predstavljati problem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
duži mač od 40 cm , ?- za kaj , repu i zelje..ili da se ne trba saginjati kad ržeš na podu
 
Na vrh