• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Halo ljudi, ta nismo amerikanci...:(bear):
Ta se ima kaj boriti i sa 35cm, tak da je duza vodilica samo utopija.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Nisam mislil na istu motorku, nego nekakvu sličnu, ali jaču sa dužim mačem.

@MUHA kod nas se inače govori mač, a neznam kak je to kod tebe.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Slicne su sve stihlovke, sve su u narancasto-bijeloj kombinaciji...:icon_e_wink:
Hebi ga, moras biti odredjeniji.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Ako želiš mač od 40 cm, onda kupiš pilu koja ima takav mač. Hvala bogu, na tržištu imaš mali miljon izbora razno - raznih pila.:cool:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako za 038 nije puno 40-45-50-55cm onda ni za 051 nije to puno i problematicno,uostalom niko 5h ne pili stalno puni rez vodilice.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Brgude malo razmisli sa glavom o takvim izjavama da se pila kupuje po dužini vodilice.Skoro sve kineske motorčice imaju vodilicu 40-50,a prave marke pile počnu od 32cm pa na više-po snagi motora.Alpina,homelite,iskra,steel,fux.....luks muks to je sve kineska roba i sa kineskim konjima koji vrlo kratko žive.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
@MUHA kod nas se inače govori mač, a neznam kak je to kod tebe.
Mač ili list, ali kad dojdeš u neki gospodski dučan te bledo glediju, ja sam te samo malo zezal :icon_wink:

To je mala pilica i s njom je raj na zemlji delati, za tih par puta kaj buš zatrebal dulju vodilicu buš ju metnul i pili nebude ništa.
Ono, kad spojiš 35 i 35 je 70, a to je več trupčina za oboriti i prepiliti. To posel za taj beciklin nije, u vrhu bu doma
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dakle opet ona stara , vodilica može biti preduga , ali nikako ne može biti kratka .
Moramo brinuti za zdravlje pila , naročito bombona kao ova gore A 40
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Pila se kupuje prema potrebi i obimu posla koji će raditi. To bi bilo optimalno (ali često bude da kad se kupuje, da bi se htjelo kupiti onu bolju, veću jaču, za što manje kunića ! A samim tim i dužina mača i rezna širina bude pokrivena dovoljnom snagom motora.:(nerd):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jedna pila ne može niti snagom , niti dužinom mača zadovoljiti potrebe jednog običnog seoskog kučanstva .

Ne postoji idelana pila za neki poao ...postoji samo kompromis
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,643
Može ! Piliš drva dok su debljine koliko ti pila može podnijeti. Jednostavno ne dopustiti da drva previše odebele. :(giggle):
 
Posljednje uređivanje:

zmijaizladuca

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
16
Bok Ekipa,

Molim Vas za savjet.
Trebam motorku za raščišćavanje, orezivanje i raspiljavanje. Drva ne bi trebala biti veća od max 20 cm (vrlo rijetko). Ne bi rušio stabla nego eventualno mladice do jedno 12 - 15 cm promjera te bi raspilio stabla koja su se srušila sama(max 20 cm). Imam dvije parcele svaka cca 1000 m2. Parcele nisu održavane jedno 20 godina. Imam Husqvarna 545 RX s kojim mogu čistit mladice do jedno 7-8 cm, ali posle ih treba raspilit skinut grane i ostalo.
Malo sam gledao ponude i nekako sam zapeo za Dolmar PS-35 C 40. Ekipa iz Husqvarne me tjera da uzmem model 440E. Za Husqvarnu znam da je dobra marka, ali trenutno na akciji stroj košta 2800 kn dok navedeni dolmar košta cca 2100 kn. Mislim da mi karakteristike Dolmara odgovaraju, ali me zanima kvaliteta stroja i cijena rezervnih dijelova. Jel ima netko iskustva s dolmarom ? Meni se stroj čini solidan i kvalitetan.

Unaprijed Hvala!
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Za tu vrstu posla Dolmar ti bude OK .A za tu razliku od huskija si kupiš zaštitne hlače:(y):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imam ja takvu i mac od 35 cm i to joj je plafon,nemre ona ni pilit komad 35 promjera,dobra je za sitno jer je lagana i malo trosi a za grane dost jaka. A to kaj velis da ju netko koristi za izradu krovova,hmm taj je slab majstor il slampav,jer za krojit krov je spora i dosta cufa dok pili a da ne pricamo kak je muka uzduzno pilit gredu s njom.nedabno krojio krov sebi i koristio ju samo za letve pilit,gredr sve spilio s husqvarnom.a i vidim da dosta tesara koristi bas husqvarnu
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Samo bi se malo osvrnul na jen prijasnji post, najte Alpinu metati med kineze, ona tam ne spada...:icon_thumright:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Samo bi se malo osvrnul na jen prijasnji post, najte Alpinu metati med kineze, ona tam ne spada...:icon_thumright:

Nazalost, Alpina je vec nekoliko godina kinez. Makar, nije to nikad bila pila za posteni rez, nesto ala Homelite, kaj god si netko mislil. Oleo mac je vec druga prica.

@Zac540 Jel imate predodžbu koja je razlika u cijeni dijelova Dolmar vs Husqvarna ?

Cijena dijelova je tu negdje, jedino kaj Husqvarna ima bolji pristup dijelovima, no ak se uzmu u obzir Makitini servisi, onda se situacija popravlja u korist Dolmara.
Za ovu Ps-35 nemam neke informacije, relativno nova pila, al vjerujem da je gradjena kao Husqvarna. E da si pital za Ps-350 ili 420, onda bi ti bez razmisljanja rekel Dolmar.:(y):
 
Na vrh