• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Husqvarna motorka

Imam od jednih i od drugih nešto doma....

husqvarna mi je godinama bila glavna i jedina motorka doma i u svojih 27 god poderala je nekoliko setova lanaca i vodilica bez ikakvih većih greški i kvarova ( svećice, amortizeri i potrošna roba...) ... 3.5ks, 5.5 kg. Stvarno prirasla srcu :)

Imam i stihla doma 041, 051av contra i još neke. Klasika, nikad nisu zastale, prije su zamorile nekoga ko je radi s njima. Pile starije generacije, poprilično teške.....

Iz sentimentalnih razloga priklonjem sam husqvarni, a u kvalitetu stihla ne sumnjam...

Husqvarna je nešto jeftinija i lakša i nijansu slabija od stihla 461 koja mi je jedan od 2 glavna izbora..

Napominjem da pilu uzimam za osobne potrebe, radim cca 40-60m drva godišnje..
Nekako si mislim da bi mi 372 bila najbolja jer je najlakša a kad ću imat potrebe za dodatnom snagom 051 mi neće pobjeć...
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Re: Husqvarna motorka

Za tu kolicinu drva koju si radis godisnje mozez uzet i nesto jeftinije, netreba ti profi motorka, jedino ak imas previse kuna! Kolega je proslo ljeto uzel husgvarnu, 5 konja, mac 50, cijena je bila ispod 5000 kn, super motorka za vlastite potrebe!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Husqvarna motorka

Znam da mi netreba al kad već kupujem hoću kupit nešt kak se spada, pogotovo jer ću je doibt s nekim popustom i još bez pdv-a...

Razmišljal sam i o jeftinijim opcijama tipa Makita/Dolmar ( servis par kuća od mene) koje bi bile isto i više neg dovoljne za moje potrebe al velim...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: Husqvarna motorka

Nemoj gledat Makitu ili Dolmar, uzmeš Hq ili Stihl. Osobno imam dvije Hq malu 137 već 8 god. i još ju nisam taknuo, 365 imam 4 god. i nikakvih problema. Kod Stihla gledat jedino profi modele, ostali modele nisu šta su bili.
 
E

el pibe

Guest
Re: Husqvarna motorka

zwer,da sam na tvojem mjestu uzeo bi 372xp.I sam razmišljam na godinu zeti nekaj takvog 576xp mi je prejako.Kod mene je Husky od 80ih godina.To je stari profesionalni model nepoderiv.Jednom se skoturala pod brdo odskočila u zrak plakao sam gledajući što se sa njom događa.Ništa,samo se malo spigala ručka od kočnice.Da ima takvih novih za kupiti odma bi je uzeo.A i sam veliš da imaš Husqvarnu godinama tak da znamo o čemu pričamo_Ovu moju ne mislim prodati nikad još dobro služi a zvuk neponovljiv kad je sturiram.Imam i malu Štilovku odlična za kresanje grana i rušenje manjih stabala, mene služi od 2008 .Ovo kaj veliš da imaš godišnje do 60m drva nije to malo.Pogledaj dugoročno i nekih 1500kn. dati više za profi model se isplati.I nemoj trošiti novce na nekakve anonimuse i hoby modele.Samo profi model dolazi u obzir u ovoj klasi koju misliš uzeti jer to su pile koje moraju biti u top stanju i kvaliteti.Laganiji model a opet veoma jak motor i veoma brza pila.I malo je toga u našim šumama kaj bi bilo prevelik zalogaj za 372xp.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Re: Husqvarna motorka

Ajde da pitam vas znalce..dali imam problem ili je to normalno. Imam 353 nije potrošila ni 10 rezervoara. U leru mi se čuje kao da nešto lupka...kao da je nešto otpušteno..kao matica ili neka šajbica da se vrti na prazno i lupka...ili je to nešto normalno..
Jer negdje sam pročitao da se na novima zna otpustit neki šaraf pa izazove veći kvar.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Na nekim strojevima se uvijek čuje klinka na starteru paljenja. Na leru nema dovoljno centrifugalne sile. Potpuno normalno.
Lupat može i na kvačilu, e sad jel dobilo lufta, oslabila ili pukla opruga, zvono, ležaj....?
Najbolje skinut dio po dio i poslušat. To je najbolja eliminacija, jer nije prirodno da lupa iz samog motora.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ne lupa u motoru, zvuk dolazi između motora i kučišta..da nije nešto u onom prekidaču za hladno paljenje jer nemogu naći ništa, sve matice u redu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Zvecka ti šalica kuplunga. Tak je na moja dva Jonsereda (jedna je blizanka tvoje 353), ne sekiraj se.
 

Milan88

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
25
planiram kupiti motornu pilu, pa bih vas molio da mi pomognete odabrati koju...
godišnje bih s njom radio oko 40-50 metara drva,pa mi recite koja bi najviše odgovarala, nije važna marka,već kvaliteta i da je što jeftinija...

Koju god uzmeš,bila to stilovka ili husgvarna nećeš pogrešiti,ja imam stihl ms 460 i husg. 353 i svaki dan sam u šumi,radim metrice i štošta drugo.....stilovka je zakon,6.5 ks i 17000 okretaja.....aždaja,to ti je kao 064....
kupuješ novu ili polovnu?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Kolega MS 460 nema veze sa 064,MS 650 js nasljedila 064,a ms 460 je rang iznad 440 i nema 17000 okretaja.Uz to nema ni 6,5ks toliko ima 650.Mislim da ima 6 koliko se sjećam.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
tako je, MS460 ima 4.4 kW tj 6ks, ja imam dvje 460, prvu sam kupio prije 3-4 god i godišnje radi oko 100-150m drva i samo udri.. još joj nikad nisam ni svječicu skinio.
drugu sam kupio iz njemačke i nju još nisam ni nosio u šumu, jbg fali mi par ruku
ali živine od pila.. živahnija dosta od 064, brža
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Husqvarna motorka

zwer,da sam na tvojem mjestu uzeo bi 372xp.I sam razmišljam na godinu zeti nekaj takvog 576xp mi je prejako.Kod mene je Husky od 80ih godina.To je stari profesionalni model nepoderiv.Jednom se skoturala pod brdo odskočila u zrak plakao sam gledajući što se sa njom događa.Ništa,samo se malo spigala ručka od kočnice.Da ima takvih novih za kupiti odma bi je uzeo.A i sam veliš da imaš Husqvarnu godinama tak da znamo o čemu pričamo_Ovu moju ne mislim prodati nikad još dobro služi a zvuk neponovljiv kad je sturiram.Imam i malu Štilovku odlična za kresanje grana i rušenje manjih stabala, mene služi od 2008 .Ovo kaj veliš da imaš godišnje do 60m drva nije to malo.Pogledaj dugoročno i nekih 1500kn. dati više za profi model se isplati.I nemoj trošiti novce na nekakve anonimuse i hoby modele.Samo profi model dolazi u obzir u ovoj klasi koju misliš uzeti jer to su pile koje moraju biti u top stanju i kvaliteti.Laganiji model a opet veoma jak motor i veoma brza pila.I malo je toga u našim šumama kaj bi bilo prevelik zalogaj za 372xp.

Velim i ta huska koju imam je profi model, u to vrijeme prava revolucija među pilama koje su bile u obitelji. Jača, bržija, lakša od stihla 041.... Iz tih sentimentalnih razloga držim se husqvarne...

Nekako sam ji još zacrtao da neću kupovat pilu težu od 6kg jer pun mi je k nošenja 10 kilskih grdosija po šumama

Vjerojatno će bit husqvarna...
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
onda kupi 560xp

zvijer od motorke a nije teška

dvoumim se al 372 je 0.5kg lakša i po spec mi se čini da je bržija na lancu...

Razlika u snazi je jako mala, istina 576xp bi trebala imat malo više momenta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
372 i 576 su "rušilačke" pile, dok je 560 dobar kompromis za nekoga s jednom pilom. Da mi je predmet želje - je.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A kaj velite za Jonsered 2159? Kak bi zadovoljila kao jedna pila za godišnje potrebe oko 15 metara, rušenje, čišćenje granja i obrada na dužinu 33 cm. Je li za nju mač 45 cm preveliki?
 
E

el pibe

Guest
A kaj velite za Jonsered 2159? Kak bi zadovoljila kao jedna pila za godišnje potrebe oko 15 metara, rušenje, čišćenje granja i obrada na dužinu 33 cm. Je li za nju mač 45 cm preveliki?

Eto susjed je nedugo kupio nešto jači model cs-2165.Vidio sam "mašinu" malo sam je vrtio po rukama.Dopada mi se,nije niti pretjerano teška nekih 6 kg.On veli da je jako zadovoljan.Mislim da ovaj manji model za koji si zainteresiran može podnijeti mač od 45cm.po katalogu piše 33-50cm.Ako te zanima još kakva informacija mogu ga upitati.Znam da nije isti model ali mislim da nije razlika prevelika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh