• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Husqvarna i Jonsered su kao mercedes G klase i Puch G.
Vrhunske radne mašine, samo različit logo i neke sitnice.

ak je jonsered Puch, onda je Stihl - HUMMER ! :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,213
Hummer...a jesi baš našel primjer...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
I meni malo čudno. Ispade da je stilka skupa, teška, nezgrapna i služi samo za qrčenje. :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,213
Pa i je nekak tak.
Većina vlasnika stihlovih strojeva drže se ko da su iznad ostalih smrtnika. :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ svakome nekaj paše uz 4 Stilovke imam Partnera 65 imal sem Jonsered ali ipak Stihl Partner nikad nije bil dobar ali je služil Jonsered se otpuštala kušišta zamjenjen za drugi isti simptomi i vratili mi novce , Husku nemam malo sam sa njom radil nespretna mi kaj ruski traktor . U mojen naselku nema kuća bez Stila jer su one od 1973 pa na dalje zaslužne za kupnju Zetora . Srušene tisuče kubika hrastovine i još moja 050 radi .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,213
Ipak sam u pravu.
Željac, ti si to sad dokazal.
Imas štilovku, Zetora i još ti samo fali VW za auto, pa da buš skroz na vrhu :D:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Čestitam na prinovi. Neka samo dugo sluzi!




Imam i ja fauveja i štilovku.... Ne primečujem nikakva dizanja osim ako treba :D:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Evo i ja danas kupio novu pilu Stihl ms 661

Dobra pila,barem iz moga iskustva,a isto tako moje osobno mišljenje je da je puno bolja od 660.Sa tim čudom sam imao i čudo problema. :icon_hang:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bar neko prizna i probleme,jos kad bi tak posteni bili u temi automobili pasatoljubci onda bi bilo lakse se odluciti.:drink::eek::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imas štilovku, Zetora i još ti samo fali VW za auto, pa da buš skroz na vrhu :D:

VW -a nemam navozil se ja njih ni sam neznam koliko jedinica , dvojki , trojki . vidiš da nisi u pravu jer vozim loš auto Fiat i to več šesti :(giggle):
 
E

el pibe

Guest
Ho,ho pa ja sam onda u jet setu.Imam Stihl,Zetora i VW.A drugi komplet čine Huqvarna,VTZ sad mi još fali Volvo i onda sam manga.Zato sam valjda bahat:icon_mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,213
Budi bahat tek kad nabaviš Volvoa. :)
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Bar neko prizna i probleme,jos kad bi tak posteni bili u temi automobili pasatoljubci onda bi bilo lakse se odluciti.:drink::eek::

Nerazumijem zašto nebi priznao da sam imao problema,konkretno kupio sam dvije iste,isti dan u istome dočanu.Jedna je radila bez greške,ali zato druga,ta mi je živce pojela koliko nije ni jedna nikada.Sad imam 661 i rade bez greške,inače nikad nemam problema ni sa STIHL ni Husqvarna pilama,ali izgleda da sam ovu pogodio ko sa prstom u g.....no :drink:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
I meni malo čudno. Ispade da je stilka skupa, teška, nezgrapna i služi samo za qrčenje. :D:

Ne velim ja da nije za kurčenje onom ko ne zna kaj bi s njom. Meni se moja 660 višeput isplatila. Još mi se nije dogodilo da nije upalila a vi mi najdite koja ima bolji omjer snage i težine. Obično dojdem doma s posla u pol 5 i kad odem tak kasno v šumu nemam vremena za trkeljanje s nekakvom igračkom. A vi koji ste rušili hrast od 130 cm priznajte koliko ste si uzeli godišnjeg za taj poduhvat.

A tebi @hrvoje sve čestitke na nabavi pravog stroja. Znam da će se tebi još prije otplatiti pošto se šumom baviš svakodnevno. Pogotovo jer plačaš čovjeka koji bude s njom radio i nije ti svejedno koji mu je dnevni učinak.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Sto mislite o motornim pilama marke Villager? Danas sam naletio na neke modele od te marke i onako naizgled nisu lose, karburatori su marke Walbro i neki modeli imaju kuciste od magnezija(valjda legura neka sa aluminijom). Uzeo bih sebi neku manju motorku za kresanje i piljenje grana kao rezervnu uz ovu sto imam Stihl MS290. Godisnje radim cca. 80-100 m hrastovine, pa bih malo i stedio MS290 u sumi oko grana i tako tih sitnih poslova s nekom manjom motorkom. I da sto mislite o McCulloch motornim pilama isto manji modeli i niihovoj kvaliteti, procitao sam negdje na netu da su dio Husqvarna grupe, a i cijene im nisu crne kao rabljene motorke,a cak sam prosle godine radio s manjim modelom koji sam posudio od susjeda na dva dana i svidjela mi je se jako, lagana pila, dobro lezi u rukama i dosta brza, a model ne znam koji je bio. Stovise bila mi je bolja od MS180, koju sam isto dosta koristio, dok sam pomagao rodaku oko drva kojih mjesec dana...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
kad se ruši drvo nikad , ali nikad se ne pili do momenta kad drvo počinje padati ..to se radi kajelama , hidraulikom , vjetrom, itd. ..

dakle ne postoje rušilačke pile , postoje pile različite snage ekivalentne težine i dužine lanca tj. vodilice

Puknuti, daj si spij 2x2 i ne poteži me za jezik...

Ak ćemo baš tvojom analogijom postoje pile adekvatne snage i dužine lanca tj. vodilice s kojima je užitak obavljat rušenje drveća i pile NE adekvatne snage i dužine lanca tj. vodilice koje nisu pogodne za rušenje... Stoga ako se ona prva daekvatna grupa nazove "rušilačkim" di je tu greška?

I ne da ne pilim više kad drvo počinje padati, već pilim dosta puta dok drvo pada a to ovisi o situaciji i terenu a sve u svrhu da mi se ne oštečuje prvi tupac ( raspuknuća, i sl) ili da mi padne di želim -obično na "nemoguću" stranu...

evo jedna prigodna :) 125cm u promjeru mjereno na 1m od poda
20150314_095251.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,723
Pstoje jače, veće, dužeg mača, teže pile a isto tako postoje one malo slabije snage, kraćeg mača, lakše. Sve one mogu raditi prema svojim mogućnostima (bez obzira na boju ili marku). Ona veća može srušiti veće stablo a ona manja isto tako može srušit samo malo manje stablo. Tako da stavljanje neke pile u rušilačke i neke druge ne, vam je čisto bez veze.:icon_oak:
 
Na vrh