• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kočnica ti je dobra ako se navikneš koristit ju. Ja, na žalost nemam tu naviku tak da male koristi od nje kod mene.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Dečki zapale mi za oko dolmarice 112-115, kaj mi možete reći o tim pilama, jel se to isplati uzimati? Imal sam prilike raditi sa 115 i mogu reči da je divlja. Malo je teška, ali radila je ko luda, bukvu i hrast nije niti osjetila. Moral bi si nekaj kupiti za sebe, ima stari novu huski 359 ali mi se dopala dolmarica pa bi kupil nekaj baš za sebe.

Imam jednu model 122 dobra za ona vremena kraj 80 ih, dosta troši i dosta glasna .
Problem je sa djelovima.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Meni su rekli da je glavna stvar s kočnicom da ako pila iskoči iz reza da će se zakočiti (valjda kod okretanja ti rukom automatski pritisneš kočnicu ili tako nekako).

Sad sam baš našao neke materijale na temu sigurnog rukovanja motornom pilom pa idem pogledati malo.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
U osnovi to je to. Motorka ako dobije prilikom reza bilo kakav jači udar na mač lanca, blokira automatski vrtnju lanca sa sigurnosnom kočnicom. Meni je se to do sada dešavalo dosta puta, pogotovo u šumi, oko graba kada pilam i tak te stvari gdje je nezgodno pilati, kao npr. u kršu. Možeš i ti držati ispravno pilu i ne osjetiti neki udar iznenadni, ali motorka osjeti i blokira odmah lanac i to je po meni zakon, za par sekundi je opet odkočiš i nastaviš dalje pilati. Bez toga motorku uzimati a pogotovo novu je čista glupost, jer šta da se odbije kad se čovjek opusti prilikom rada, a lanac nastavi vrtjeti, nek te zakači po nozi, eto belaja odmah. A da ne govorim koliko znači dati takvu motorku početniku

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
polovna štilovka ili nova fuxtec

evo treba mi manja motorka uz njezino veličanstvo 038 av magnum,razmišljam o stihl 025 polovnoj a gledam i ove fuxtec novoe za tu cijenu ne znam dali netko ima iskustva s fuxtec motornim pilama navodnio nisu loše manja motorka je za povremenu upotrebu održavanje maslina i voćnjaka.....
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Polovnu ne uzimaj ni slucajno, pa cak ni za povremene radove. A opet ova fuxtec (navodno njemacka), bi valjala za povremene radove kao sto si pomenuo. Ali opet da sam na tvom mjestu, razmislio bi o kupovini nove manje husqvarne ili stihl pile. Jednom sam se za**bao sa lijevom markom pile i vise nikad.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ako kupiš motorku za 600-700kn a računaš da pravi lanac košta 130-140 kn onda znaš da si kupio to što si platio.
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Pozdrav svima! molio bih preporuku za kupovinu pile, može stihl,husqvarna imam blizu servis.
pravio bih cca 50 m u furcima za centralno. Imao sam prilike raditi s sljedećim pilama ms260,ms381, ms 460, ms 660, starija 038 magnumka.
ugalvnom nebi se htio zaletit ali razmišljam o nekakvoj srednje jakoj pili pa na više.
gledao sam ms391 i husq 365 što će najbolje odradit posao. eto da mogu negdje dobru polovnu 044 ili 038 u ok stanju kupio bi odmah.sve je stvar što će naletit ;-)

Znam da 391 i 365 nije u cijenovnom rangu gore navedenih pila kao što nisu ni "profi" , ne mješam kruške i jabuke.
opet 660 odlično odradi posao ali nemam potrebu za tako teškom pilom, ali ako ima polovna rado bih ju udomio.
260 je odlična za kresat grane, čitav dan mogu radit ali za ozbiljniji posao je prdac.
381/ 038 srednja pila s kojom se već da napravit ozbiljnijeg posla
440 / 460 odlične pile ali nemam pare za nove kao ni ostale profi modele
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

ja bi se ubio da imam takvi problem , bez zanjerke
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja problema nemam od malih do velikih čak u refuzi,jedini problem je da premalo rade.Pre dva dana dobio klip za malu 180ku sastavio i radi ko nova čak je i lanac dobila glanc novi.Po ceni i snagi je u rangu 135H ali može se sakrit pred huskom jer je kao poluproizvod prema huski.
imagen free photo hosting
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Isto sranje samo da je zapakovano.Nedostatci:filter zraka nikakav,zub za zaustavljanje lanca plastičan u sklopu dekla,na prihvatu mača nema limiča direkt na plastiku,samo jedan zub na starteru,nema zubi za prislon na dablo,poklopac motora nedovršen,fergazer najobičniji sa jednim štelajučim šrafom.Ne kupim ove nove nikad ,husku odma.
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
da li ima netko iskustva s ms391 ili husq 365? nekako mi ulaze u budžet a i nove su ispod čekića... mislim da bi pile takvog ranga mogle odraditi posao od cca 50 m furka za centralno...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Sa ms391 nemam iskustva, ali 365 je odlična mašina i može sigurno obaviti posao.

Rođak prodaje drva u paletama i godišnje par stotina kubika trupaca sa 356 usitni za cijepanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
365 je preteška pila za takav posel. Barem meni.

Imam pilu te klase (Jonsered 670 Champ). I zato sam kupil još J 2153 (Husky 353). Ova veća je od onda rijetko u rukama.

Kad cijena nebi bila problem, bez razmišljanja bi kupil 560XP.
Najbolja pila kojom sam nekaj radil (a nisam puno).
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
Nisam napomenuo da bi mi to bila jedina pila! znači da mogu odratit i teži i lakši posao sa365 a 560 XP je skuplja cca 2000 kn. ipak ne radim cijelu godinu s pilom tako da se mogu žrtvovat i sa malo težom pilom. MS391 bi isto mogao kupi sa popustima za cca 5ooo kn. Koja je zapravo razlika između npr profi modela i ovih "farmer" modela kod stihla osim ucijeni, materijal izrade, aluminijsko kućište mada je kod stihla dosta toga plastikaner ali nije obični.
istina da sam sa stihlom radio uglavnom sve sa profi modelima i najsladja mi je bila MS260, ali radio sam baš za to za šta je i namjenjena, odradit će npr ona meni 50 m furka godišnje bez problema i sačuvat mi leđa ali ipak mislim da to nije pila za tu namjenu, dok je odlična za uzgoj i rad sa tanjim drvima.
Mislim da bi legla nekakva 440 ili 460 kao budali šamar, ali i tata bi sine a nema tu paru za novu.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Čuj kolega panonian,ak kupiš drva i piliš doma na furke jeli si razmišljal o električni.Ja v šumi to odelam z benzinkami al doma s električnom makitom,35cm mač i s vodilicom 1,1mm,namjerno sam zel tak usku,manje se muči pila.
Već dve leti tak prakticiramo i ja i zet koji je uvidel prednost te sam i njemu jednu nabavil.
Nema buke ni otrova,sigurnija jer odma stane(prekidač) te puno,puno lakša a ima snage dost 1800w.
Probaj negdi posudit ak nucaš sam doma, pa buš spematnejši i penezi budu ostali.:drink:
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
Drvo se izadjuje u šumi i odma u furcima vozim doma. Hrast, grab, bukva čak nešto malo i bagrema. Baš smo danas diskutirali na poslu o pilama i jedan spomene električnu makitu al njemu treba 10m i to sve reže u furke doma I kaže on meni nebi mjenjao ni za šta. nebi hvala električnu nikako, bar mješavine i lancola ima uvijek :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
S 365 X-Torq nebuš pogrešil.
Jedini joj je nedostatak masa za poslove gdje je dovoljna manja pila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh