• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto za rušenje treba puno snage? puno snage definitivno traži više težine .
Uz potrebnu dužinu vodilice , natovarene s dosta snage nastrada jedno sjekač u pognutom položaju .
Rušenje stabla ne traje cjelu vječnost i nema potrebe najjaču pilu s paleti nazvati rušilačkom ..zašto bi to bilo tako?

Ako bi išli vašom logikom gdje bi bila granica ?..na 100 konja mašinom od suzukija ?..pa bi drvo palo ko mačem odsječeno ..nije to tako .

Volio bi vidjeti statistiku koliko je ljuidi nastradalo u rušenju "rušilačkim pilama " a koliko pilakom iz filmiča postaljenog prije par dana .

Ne govorite da je vrijeme novac , jer je to oduvjek tako
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Išao u husqvarninu trgovinu da se konačno odlučim 372 ili 576 i učinio kardinalnu grešku pa uzeo starog i brata sa sobom - Zadrte stihlovce...

Ja zapeo za 372, stari za 461 a brat 661 ( da je bilo jače za nju bi zapeo)

Trenutno neka akcija -15% na stihl pa smo na kraju priču završili na bratovu žalost s 461...

6900 kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
A tko je plaćal?
Odluka je trebala biti njegva.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
A što misliš tko ? Ja sam plačal, tj utjerival dugove ( plaću ) od jedne firme...

Moje osobno mišljenje je da sam trebal uzet lakšu pilu, ispod 6kg jer stvarno nemam debelih drva a i za debele imam drugi lijek.
Druga stvar je da ja radim možda 20% s njom, 50% brat ( on i je na prethodnoj slici) i 30% tata, znači dobru većinu vremena je njima u rukama pa je dobra stvar da oni budu sretni :D
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki me se cini da ima vudreni pravo,cemu take mrcine za obicne posle.Po meni su velke pile za velkeg cloveka,meni je husky 353 (stariji model) cisto dosta za moje potrebe i misice,nadovezano na vrijeme je novac-vrijeme je luksuz te mnogi sto imaju novac bi hteli vrijeme kupiti al ,:drink:puste zelje i tak je prav.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Išao u husqvarninu trgovinu da se konačno odlučim 372 ili 576 i učinio kardinalnu grešku pa uzeo starog i brata sa sobom - Zadrte stihlovce...

Ja zapeo za 372, stari za 461 a brat 661 ( da je bilo jače za nju bi zapeo)

Trenutno neka akcija -15% na stihl pa smo na kraju priču završili na bratovu žalost s 461...

6900 kn
Nisi pogrješio apsolutno niša,pila je odlična.Da si uzeo 576 to ti je to,nebi ni sa njom pogrješio.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja sam gledao držo u rukama 576 xp ali ipaksam se odlučio za stihl ms661 razlika u cijeni cca 800kn ali u snazi se ne mogu usporediti.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Motorka mora biti što jača :-D Tko ruši deblja stabla, mora imati pravu motorku, makar i za svoje potrebe. Kome se da piliti stablo debljine pola metra na kratke komade s nekakvom igračkom? Idealno bi bilo imati dvije pile, a ako treba birati onda bolje jedna jaka!
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
znaš onaj vic

Uzeli se Mujo i Fata. Prvu bracnu noc, skinuo se Mujo i kaze: "Vidi, Fato, šta imam".
Gleda Fata i kaže pomalo razocarano: "Mali ti je, Mujo"!
Kaze Mujo: "Mali, ali tehnicar".
A Fata ce: "Ma da je diplomirani inženjer, mali ti je, bolan".
 
E

el pibe

Guest
Uzalud i najjača motorka ak imaš tupi lanac,ili još gore nemaš penez za benzin:=:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tko radi s velikom motorkom zna koje su muke kad je tup,a kako ljepo ide kad je oštar...
Ko ima najjaču motorku taj je najjači...:icon_weed:
A kad nestane benzina nastaviš ručno s njom ziga,zaga,napred natrag...:D:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki zapale mi za oko dolmarice 112-115, kaj mi možete reći o tim pilama, jel se to isplati uzimati? Imal sam prilike raditi sa 115 i mogu reči da je divlja. Malo je teška, ali radila je ko luda, bukvu i hrast nije niti osjetila. Moral bi si nekaj kupiti za sebe, ima stari novu huski 359 ali mi se dopala dolmarica pa bi kupil nekaj baš za sebe.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Onda ne gruntaj preveč, Pogotovo zato kaj si delal s njom, Sve ti je to danas slično ...
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
...A kad nestane benzina nastaviš ručno s njom ziga,zaga,napred natrag...:D:

evo jedan prigodni
rezali mujo i haso drva i dok je mujo izrezo 15 metara,haso samo jedan,i pita haso muju kako je ovaj tolko izrezo.krene mujo po motorku da mu pokaže,uze i kresne ju,a na to će haso:"a ti pališ" :D: :D: :D: :D: :D:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Garnitura je skompletirana od male do grdosije 070.Sve su spremne za rad osim 070 koja još nije sastavljena,čeka se novi obruč od startera-pobrani zubi- inače je u super stanju.044 i 61 imaju novu garnituru klipa i cilindra samo pjevaju.

gif upload
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ima ko kakvu motornu pilu za preporučiti: da radi pristojno, da ne mora svako malo na servis, a da ipak košta malo manje od 2-3 tisuće kuna koliko sam vidio da su stilovke?

Imam jednu stilovku koja je super - samo točimo i deremo, ali je stari odnese nekad na teren pa ja ostanem doma na jednoj prastaroj koja svako malo neće upaliti, nema kočnicu i tako.... Dakle, treba mi neki stroj da bude B postava za malo oko kuće i u voćnjaku kolko treba (ili kad treba drva za roštilj :) ).
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52
Ima ko kakvu motornu pilu za preporučiti: da radi pristojno, da ne mora svako malo na servis, a da ipak košta malo manje od 2-3 tisuće kuna koliko sam vidio da su stilovke?

Imam jednu stilovku koja je super - samo točimo i deremo, ali je stari odnese nekad na teren pa ja ostanem doma na jednoj prastaroj koja svako malo neće upaliti, nema kočnicu i tako.... Dakle, treba mi neki stroj da bude B postava za malo oko kuće i u voćnjaku kolko treba (ili kad treba drva za roštilj :) ).
Moja preporuka je husqvarna 445 ili stihl ms 290. Husqvarnu imam vec nepune 4 godine i zadovoljan sam kako radi, iako smo s njom obarali povelika stabla. Bitno je da se dobro odrzava kao i svaka druga i radice besprijekorno. Ms 290 sam htio da pazarim, ali sam na kraju odustao jer je husqvarna bila povoljnija. Ali Ms 290 prema rijecima prijatelja, obavlja super posao kada je rijec o povremenim poslovima itd.
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
sve bez kočnice je dobro , staro i nije kinesko ..i možeš uzeti 2 za tu lovu

Amater sam u ovom području, ali nekoliko ljudi mi je reklo da je dosta opasno raditi s pilom koja nema kočnicu - ako skoči da bi moglo biti svašta..... to je možda glavni razlog zašto bi uzeo novu pilu, a ne servisirao staru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh