• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. Zanima me kak su se pokazale u praksi. Trajnost kod ovako malog korištenja kak meni treba. Navodno je to Husquarnin proizvod u drugoj boji. Jel mi uopće treba tak jaka (3 kW)? Neki put se ruši i drvo deblje od 50 cm, a to je rijetko.
 
E

el pibe

Guest
Eto ovo što sam saznao od susjeda on je jako zadovoljan.Tako je, bliska je suradnja između Husqvarne i Jonsereda sitnice razlikuju te dvije marke i paralelno razvijaju obje pile i uvode novitete mislim čak u istim tvornicama.A gledaj višak kW nije na odmet a ponekad dobro dođe jača pila.A i težina je prihvatljiva nije toliko teška oko 5.7 kg.Pošto veliš da ne radiš puno drva,to bi po meni bio dobar izbor i nebuš se puno umarao.Drugo je kad je čovjek svaki dan u šumi i mora se družiti sa pilom puno sati.Onda je svaki gram važan.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Imam Jonsered CS2250S, kupljena nova prije 3g, gore je vodilica 38 cm, neki dan sam stavil treći lanac gore...
Kad sam ju raskapal radi čiščenja videl sam da na večini djelova piše Husqvarna tak da u kvalitetu nebi trebalo sumnjati...Ak ju uzmeš nebuš pogrešil sigurno...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Husqvarna i Jonsered su kao mercedes G klase i Puch G.
Vrhunske radne mašine, samo različit logo i neke sitnice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Kaj još ima Jonsereda 2159 prodaji?

To je blizanac Husqvarne 359. Prvi modeli su imali problema s kućištem, no valjda je to riješeno.
Razlika je u boji kućišta, položaju startera, valjda duljini vodilice, a najveća je u kutu prednje ručke.
Na Husqvarnoi prednja ručka stoji u koso, dok je na Jonseredu okomita na uzdužnu os (vodilicu) pile.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
372 i 576 su "rušilačke" pile, dok je 560 dobar kompromis za nekoga s jednom pilom. Da mi je predmet želje - je.

Rušenje i je najvažnije tj da možeš s drvom radit što te volja ( mislim na smjer obaranja) jer za to je najvažnija brzina reza,,,

Definitivno sam se odlučil za husqvarnu sad je samo nedoumica 372 ili 576 naravno XP
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad se ruši drvo nikad , ali nikad se ne pili do momenta kad drvo počinje padati ..to se radi kajelama , hidraulikom , vjetrom, itd. ..

dakle ne postoje rušilačke pile , postoje pile različite snage ekivalentne težine i dužine lanca tj. vodilice
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Slažem se 100sa puknutom!

Imam 372 i zadovoljan sam.Meni su onda govorili da bolje tu uzet. Jer kao stara tipacmotora i to....provjereno...


Ne zalim ni malo. Mozda mrvu prevelika za mene i od kad je P7000 opet slozena ona odradi vise od pol posla. Tak da razmisljam prodat 372 i uzet ovu novu 550 iki 560...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
dakle ne postoje rušilačke pile

Poštovani! Imam više stabala hrasta lužnjaka za srušiti, od kojih su neki pravi kapitalci. Jedan je promjera pri dnu oko 130 cm, a još ih je nekoliko debljih od metra.... Koju pilu odabrati, koliko kubika i snage, koju dužinu vodilice vi preporučate? Može li neka manja i jeftinija pila to odraditi, zašto kupovati veće i skuplje ako to mogu i manje pile odraditi?

Kakvu kajlu preporučate za ovaj 130cm debeli hrast, da ne padne na susjednu parcelu? Vidim da ste vi iskusni šumar?
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam rušilačku pilu 064 stihl,jer mi služi samo za rušenje ili ti obaranje stabala...:icon_butt:
 

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
E sad sam u nedoumici, jer gospodin Puknuti je slikovito objasnio da u biti i nema takve podjele među pilama.. Zašto se toliko razbacivati sa parama, ako i mala pila može obarati stabla? Meni nije važna brzina rušenja, 2-3-4 sata mogu rušiti jedan hrast, ne žuri mi se nikuda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za nekoliko hrasta lužnjaka ti se ne isplati kupovati pilu , uzmi nekoga za usluge ili odgledaj filmič
[YT]www.youtube.com/watch?v=p27MX9Vy4Jk[/YT]
Ako ti je 14 minuta previše kreni od 1:30 pa dok drvo ne padne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Ovakvi prastari filmići danas nisu više zanimljivi... Ja sam jako siguran da ovakva cjenovno povoljna pila iz Kine može taj poslić dobro odraditi. Osim samog rušenja meni treba i kompletna obrada granja (na kratko)

[YT]www.youtube.com/watch?v=kADCQG_FD7Q[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ako nemaš iskustva uradi kak kaže Puknuti-i ja bit če najsigurnije i najjeftinije i srušeno kak treba.
 
E

el pibe

Guest
Ljudi ja mislim da je tema krenula u neozbiljnom tonu.O čemu pričamo?Takve gromade od drva kad se ruše i vrhunski drvosječe se imaju o čemu konzultirati.A posjeduju vrhunski alat i bez brige imaju prečih problema od izbora motorne pile i koliko posto mora biti mješavina i ne znam kakve još gluposti..Malo ozbiljnosti pa ne govorimo o šišanju živice.Ima podosta tema za razbibrigu tu na forumu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidiš el pibe potsjetil si me,ja nejdem rušit bez dvije plastične kajle i malo veče baltice i kaciga i naravno stihl 064AV...
 
E

el pibe

Guest
I ja imam kajle one narančaste:eek::I rašpu za lanac ali trokutastu:icon_thumright:Sad sam i ja počeo sr*t.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
. Ja sam jako siguran da ovakva cjenovno povoljna pila iz Kine može taj poslić dobro odraditi.

Pa ovo kinesko zlo nema snage da okreće lanac na prazno a kamoli da obori nešto od 130cm :(angel):
 

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Ajmo momci malo više ozbiljnosti... Odgovori poput ovoga ne vode baš ničemu. Razmisliti treba prije nego se ovako nešto piše.

Koliko vidim, jedino gsn. Puknuti dobro barata znanjem i iskustvom..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh