• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
@panonian Ako ideš kroz BiH ovdje je Husqvarna 562 Xp 1279 Km na akaciji,a Husqvarna 365 1159 KM
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
Trenutno sam blizu granice samo nemam pojma kako bi to išlo preko granice i koliko bi me carina koštala.... ali zanimljiva ponuda... hvala još jednom :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Pa znaš i sam kak: deneš ju na zadnji sic i pokriješ z kaputom....
 

Tom.os

Novi član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
2
Nisam napomenuo da bi mi to bila jedina pila! znači da mogu odratit i teži i lakši posao sa365 a 560 XP je skuplja cca 2000 kn. ipak ne radim cijelu godinu s pilom tako da se mogu žrtvovat i sa malo težom pilom. MS391 bi isto mogao kupi sa popustima za cca 5ooo kn. Koja je zapravo razlika između npr profi modela i ovih "farmer" modela kod stihla osim ucijeni, materijal izrade, aluminijsko kućište mada je kod stihla dosta toga plastikaner ali nije obični.
istina da sam sa stihlom radio uglavnom sve sa profi modelima i najsladja mi je bila MS260, ali radio sam baš za to za šta je i namjenjena, odradit će npr ona meni 50 m furka godišnje bez problema i sačuvat mi leđa ali ipak mislim da to nije pila za tu namjenu, dok je odlična za uzgoj i rad sa tanjim drvima.
Mislim da bi legla nekakva 440 ili 460 kao budali šamar, ali i tata bi sine a nema tu paru za novu.

Ja bi ti preporucio MS261 pilu. Cijena joj je oko 6000, a cesto zna biti na 10 posto popusta za got pa te ispadne 5400. Kao sto si i sam rekao to je ipak drugi tip pile. Cijela aluminijska, laksa, veci broj okretaja nego na Ms 391.
Sto se tice Husqvarne iskreno neznam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Uspoređuješ Smatra s autom srednje klase...
 

panonian

Novi član
Tu od
1 Ruj 2016
Poruka
9
261 je odlična pila i spada u profi pile. imao sam priliku raditi s njom, ona bi bila odlična za obrađivati krošnje i tako nešto tanje mada smo znali raditi i puno jače poslove. kad na poslu imamo potrebu za pilom ja uvijek 26-ticu uzimam, cijeli dan mogu radit a ne potrga mi ruke kao npr 381 ili da ne spominjem 661...
ali ipak nakon svega sam kupio husqvarnu 365 xtorq, dosta jaka pila odradila je neke sitnije poslove za sada i za moje potrebe odlična pila. istina malo je teža ali žrtvovat cu se za koju kg više :) . original vodilica joj je 45 cm, meni bi bilo prakticnije malo kraću stavit, kod nas koji smo naviknuli na stihl malo je prtljav zatezač lancana husqi, i paljenje. mada interesantno na hladno se pali puuuno brže bez dekompresora.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Nedavno sam kupio c 335 i iskreno, sve sam pare potrošio na njega. Jest da sam mogao umjesto ursusa kupit jednog vladimireca za maltene pola novaca koje sam dao na ursusa i onda bih već dosad kupio i novu motorku - MS 291. Kod kuće sad imam 025, MS 250 i MS 170, vjerujem da bi mi 291 bila najbolja mjera za moje prosječne potrebe. Čim dođem do novaca, planiram ju uzet :(mm):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je za tvoje potrebe onda su ti te tri pile dovoljne za pocetak,jednom pilis druge odmaraju,jes da si malo sporiji kod debljeg drva ali ide pa se i napravi posel.
Ničeg ni preveč dobro imati,primjer ti je abarth koji s njima ne dela nego skuplja,jer postane opterečenje za mozak i džep i druge stvari kao brak npr...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Problem je što je 025 stara preko 20 g. i nije više za ozbiljan posao - odradila je dosta posla, a MS 250 je stara preko 10 godina i isto ne radi više najbolje plus rukohvat je pukao, rezervoar ulja isto, kočnica otpala... itd. jedino je MS 170 nekorištena, ali ona nije za neki veliki posao sama po sebi...

Ne znam što bih postigao da 025 dam generalno srediti, da li se uopće isplati... MS 250 je puno lošije izrađena od nje, tako da nju nemam u planu sređivati dok radi radi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda traži rabljenu,eventualno uređenu jaču recimo 038 ili 041.
Ali opet kupuješ mačka u vreči.
Ali te pile bi zadovoljile tvoje potrebe.
Dijelova ima a nisu plastikarija kineska ko 230-250...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege ima li netko stihl ms 290 i 390...kako su vam se pokazale..Rodjak ima malu ms 230 otisao joj navoj za svijecicu i husqvarnu 350 nije bas u nekom stanju,,mijenjao bi za 290 ili 390..Nasao je covjeka koji dovozi polovne motorke iz inostranstva pa bi dao svoje dvije za tu jednu ali nemoze odlucit koju.Netreba mu puno oko 30m godisnje srusit i ispilit u furke do max 40cm..Kaze da su te stihlovke u vrlo dobrom stanju.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Imam MS 290 cirka nekih 8 godina, i to uzeo polovnu bila stara 3 godine i nisam imao nekih problema sa njom, osim sa karburatorom. Odnosno jedino membrane mijenjao u njemu dva puta i jos su me zezali sarafici na karb. za stelovanje smjesa, jednostavno bi se otezali sa vremenom pa je trebalo svako malo stelovati, majstor mi to promijenio sve i nemam problema sa motorkom ima tri godine sigurno, samo pali i pilaj, znao sam sa njom pilati nekad i 100 m. godisnje i vise, ove godine sam vise i od 50-tak...tak da motorka moze u preporuku...a i pilao sam sa MS 390, to je u stvari ista motorka samo sa vecim klipom i promjerom cilindra, dakle jaca motorka i neznatno teza od MS 290, i normalno bolje pila zato deblja stabla...a imas i MS 310 ista kao i MS 290 samo jaca za 0,2 KS...pa onda bi tu po mom misljenju cijena bila odlucujuca i stanje motorke

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Njemu se nudi 290 i 390 u zamjenu pa nezna sta bi...Citao je na nekom forumu da se bas nisu pokazale te 290 kao da im fali snage a opet na nekom trecem forumu ih hvale da su vrhunske testere pa sad ni on nezna sta bi
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ja ne osjetim manjak snage u nekoj normalnoj debljini debla, ali zato ako je malo debelje deblo, zna se malo i muciti, ali opet nista sto ne moze odraditi..ali zato je i napravljena MS 390 da nadoknadi potrebnu snagu

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
552
Ja imam 310 zadovoljan s njom u selu ima dosta 290 ljudi su isto zadovoljni.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Onda za njegovih 30tak metara godisnje do max 40cm bila bi idealna 290,,,recu mu tako pa neka on jos razmisli
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
Po meni ja bi 390 ,,imao sam je i radio par god s njom, kupljena polovna i za te novce zahvlana pila,razlika u težini između 29-tke i nije neka tj. mislin da je ni nema jer je sve isto samo je na 39 veci cilindar ,treba pripazit da nije puno vidano po njoj jer znaju provrtit navoji na kućištu koje je od plastike
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh