• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Društvo, došlo vrijeme za modernizaciju tj. tj. nabavku nove pile. Otac i ja smo odlučili da prodamo Stil 070 i Stihl 038 i kupimo nešto Stihlovo, a može i Husquarna ali da bude profi stroj i da traje kao ove. Ne radi se ništa okolo, samo privatno za oca, tasta i mene, ukupno godišnje 60 m drva.

Pa bi me zanimalo vaše mišljenje koji stroj uzeti iz Stihl ili Husq branše, jasno više naginjem Stihlu, no nije Husq za zanemariti, dobre su.

Misli se piliti ozbiljnije trupce, nema promjera bukvi ispod 60 cm te nebi volio igračku. Za granje imamo MS 290 staru 10 godina koja dobro služi. No po kilaži novih, pa i obiljnijih strojeva, isto se mogu derati grane :cool2: nije to 070:(devil):

Jasno, kad prodamo ove, kupili bi novo, pila se po mom mišljenju ne kupuje rabljena.

Gledal sam malo model MS 661 itd. Nevjerojatno da to čudo ima 5,4 kW / 7,3 KS?
 
Posljednje uređivanje:

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
A gledaj sve ovisi koliko ti financije dozvoljavaju ,po meni ,neki best buy za tih 60m godišnje bi bila sthilova 441,s njom mozes obradit i deblo i grane
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja sam 070 zamijenio s 461 i preporodio se. Samo vjerojatno nece doziviti godine ko 070.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Na tvojem mjestu ja bi sigurno uzeo 461, još mi je žao što nismo nju uzeli kad smo kupovali, mislim dobra je i husqvarna, al nije to to
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja sam na stihlu ostao zbog navike na stihl, onda mi je isti alat za manju 029 i 461, pa imam manje stvari za vuc sa sobom kad nosim obje motorke. I na stihl je bio bolji popust, sve jeftinije husqvarne su bile dosta slabije.
Iako ponekad razmisljam kad sam vec uzeo 461, zasto za par sto kuna vise nisam uzeo 661?
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Pitam bezveze. I ja imam sve stihlovo osim kosilice.

Dobro si napravio,stroj se kupuje po stanju,a ne po marki.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala dečki, za sad što se tiče Stihl marke pobjeđuje 461/661 s tim da se drzim ideje kolege @sosta, ako je par sto kuna veća cijena jačeg modela, zašto ne uzeti....

Radio sam malo sa 461 i stvarno je zvijer.

@puknuti, loša ti ta tvoja matematika, da dobijem 3 kila kuna za ovo, bil bi sretan, a recimo 661 košta s popustom 7500 kn, 461 7000 kn za cash. Dobro je @Dario12 izracunal da bi dobil 26-itcu :D:

Nego, nitko nije rekal ništa konkretno za Husquarnu, koji se modeli mogu uspoređivati s ovima od Stihla? Huskica isto ulazi u izbor naravno ako je ponuda i kvaliteta dobra.

Jel netko uspoređival malo izvedbu jednih i drugih? kvalitetu? Nadam se da nemaju plastična kučišta pa da poberem navoj u tijelu kao na MS290 kod stezanja poklopca lanca.

Kod Stihla 461/661 me malo odbija CM varijanta i taj čip tjuning na pili, nije to to... tko to zna koliko bu to trajalo.... jest da je potrošnja goriva smanjena itd. ali na pili imati toliku količinu elektronike :(whew):

Neznam što ima Husquarna, treba proučiti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle ako uzimaš rabljeno tada gledaš da je što bolje stanje, ako pak novo tad da je u rangu stihla. U startu ti je huski tog ranga jeftinija sigurno za 100€ a sad imaju i razne Božićne akcije tak da bi mogel ušićariti kakav popust od 20-25% a nisu ništ lošije, čak bi se usudil reći da su nijansu bolje, a naj bitnije ti u svemu tome ispada dostupnost rezervnih dijelova i servisa. Meni su i husky i stihl servis na par km od kuće tak da me ne mući nikaj od navedenog.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kad sam ja uzimao prije godinu dana 661 je bila 7171, a 461 6905, sad je onda veca razlika? Sad mi je onda jos vise krivo kaj nisam uzeo 661
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
kilu kuna , pih , zašto nisi madersonu ponudil za kilu kuna prije koji tjedan ?

Nije bilo onda čini mi se još niš na prodaju....

Kad sam ja uzimao prije godinu dana 661 je bila 7171, a 461 6905, sad je onda veca razlika? Sad mi je onda jos vise krivo kaj nisam uzeo 661 ������. Iako mi je i ovo vec bila visoka cifra, tako sa nisam ni razmatrao skuplje, mislio sam uzeti nesto jeftinije, ali trgovac me je uvjerio da ak idem s 070 a imam manju 029, da mi nema smisla uzimat nesto manje. Ne sjecam se vise tocno koje modele huskija sam gledao, ne mogu naci katalog s cijenama, ali sjecam se da su za tu cifru bile oko 500 kn jeftinije, ali dosta slabije. Ali imaju duzi mac od stihla, iako je onda pitanje imaju li dosta snage za to? Na 461 mi se ne svidja to sto dolazi s 45cm macem, pogotovo nakon 070, 661 dolazi mislim s 50. Znaci, ako hocu duzi mac, opet treba potrositi dodatne novce.

Je vidiš, cijene su išle gore opako,.... takva je cijena tu kod nas u okolici Krapine u tri firme pital...inaće mi ima šogor Husqarnu oduvijek i zadovoljan, no ti trgovci su svi skeptični prilikom ponude Huskija.... mislim da lagano nemaju pojma o toj marki i/ili da forsiraju Stihl zbog veće marže,,,,

Prijatelj, stvarno šteta da nisi uzel 661, razlika 266 kn? pa to samo na dužem maču dobivaš...

Vidi Husqarna je brža, stihl sporiji, jel moguće?

Evo videa bezbroj:

https://www.youtube.com/watch?v=-lFFho3WG4c
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a zašto mislite da ti testovi nisu namješteni?
i zašto je najbitnija stvar da pila pili najbrže

jer zašto nikad ne pobjedi f1 momčad koja najbrže mjenja gume
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da, im ih puno i svakakvih. Pa evo jedan u korist Husqvarne.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pAr0OESwl2A[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh