• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
Neće ova velika nikako dok se ne ohladi.
Prvo je pucala pa je išla na servis.
Pa je spilila koji kamion drva.
Hladna odmah pali i javlja se.
A kad se ugrije jako i crkava.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
208
Jos jednom ponavljam, 550 xp mk2 ne isplati se kupovati pored 545 mk2. Provjereno, dokazano. Razloge necu ponovno pisati jer sam detaljnije to obrazlozio prije par stranica. Sad svi imate priliku kupiti ju za smijesnu cifru. U buducnosti ko zna da li ce ih vise uopce biti ili po ko zna kojoj vecoj cijeni.

Evo jedan zanimljiv video:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Neće ova velika nikako dok se ne ohladi.
Prvo je pucala pa je išla na servis.
Pa je spilila koji kamion drva.
Hladna odmah pali i javlja se.
A kad se ugrije jako i crkava.
Simptom ne ispravne bobine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Probaj za svaki slučaj posudit bobinu ispravnu od nekoga, da utvrdiš sto posto da je do nje.
Original Bobina je sigurno skupa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Nemoj kupovati originalnu. Ja sam naručil s ebaya za 60-tak kn i radi, dok je originalna trajala godinu dana, a koštala je oko 400kn.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
140 kuna ako je ta zamjenska.
Jel teško doći do nje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210325_142634.jpg
    Screenshot_20210325_142634.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 10

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Pozdrav,
Relativno sam novi, iako nemam baš vremena za forume i surfanje...Ali imam nekoliko pitanja vezanih za motorne pile, pa bih trebao par savjeta :)

Najosnovnije, godišnje radim relativno malo oko 30-40m3 drva za ogrjev ( bukva najviše, agacija, grab) promjera 30-80cm ( prosjek oko 50cm)

Trenutno raspolažem s MS250 i 039 obe starije pile ali rade sasvim u redu.

E sada pošto su na akciji, možda bi i kupio neku pilu, ajmo reć namijenjeno za rušenje, i rezanje na kolute, da zamijenim ovu 039.
Sa husquarnom nemam nikakvih iskustva a niti sa autotune ili m-tronicom.

Pa evo par pitanja:

1. H 555 ili H 545 mark II ? za posao koji sam opisao ( vodilica 45cm)
2. Koju mješavinu koristiti za autotune ( ulje+omjer) polusintetika ili sintetika? ( s time da svaki mjesec kroz godinu nešto pilim, tako da pila ne stoji po 5mj onako na polici u komadu)
3. Gledam i MS261cm, koji je odnos naspram ovih dviju Husquarni? je nešto skuplja, ali ako netko ima iskustva sa tom pilom bio bih zahvalan da nešto napiše. Malo sam više sklon Stihlu iz nekih tradicijskih razloga (djed, otac) ali nije presudno...husqvarna me isto privlači.

I kupio bi pilu za sljedećih 10-15g da ju imam...ako uopće te nove pile posjeduju takvu dugotrajnost? što mislite?
hvala;)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
1) 555 bolja
2) sintetika husqvarnino xp ili stihl ultra
3) nisam fan stihla ali ak nis pare problem uzimaj 261,pomen bolji izbor od 555 i 545
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
1) 555 bolja
2) sintetika husqvarnino xp ili stihl ultra
3) nisam fan stihla ali ak nis pare problem uzimaj 261,pomen bolji izbor od 555 i 545
O brz odgovor...koji omjer mješavine?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
2% ide mješavina1.deci na 5L

Ja se danas malo konzultiral sa dečkima koji delaju drva na veliko, i ruše.
I bacili me u veliku nedoumicu, pričal kak bi si uzel 545mk2 za svoje poslove, e sad oni me uvjeravaju da ipak gledam xp modele jer se pila ne kupuje svaki dan, bolje dati malo više i znati da imaš pilu.
I sad još manje znam nego sam znal iskreno.

Ali sad gledam ovu 550xp mk2
Jel ju ko ima?
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Pa kolko pise. Deci na 5 l.
Da znam, al neki vele da je bolje 45:1, za E rasplinjače...pa evo zato pitam, ja osobno stavljam u ove moje stare pile omjer 42:1 ( tj. 1 deci na 4,2 litra) i dosad sve štima već 15-tak godina osim nekih sitnih popravka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh