• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Gledam sad cijene pila u Trgoagenciji, pa tam su najjeftinije kak mi se čini.
Ova mi je favotit.
Al gledam još modela.


Pa ovu gledam.


Pa ovu.



Pa ovu.

 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Pa evo, glavnu razliku smo naveli i ja i član željac, sve u svemu je pila dobra, jaka, brza i ne troši puno, al ti pojede živce kad ju ne možeš pol sata upaliti i kad ju upališ možeš komotno sjesti i odmoriti. Kod stihl-a toga nema potegneš jednom ili dva put i ona upali.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja sam svoju 372xp zalil odma prvi put... I niko ju ni mogel vuzgati... Isel sam deckima u Trgoagenciju u servis.
Ja sam bil kriv jel cijeli život delam sa stihl pilama a husqvarna se drukčije pali.
Oni mi pokazali kad da ju palim i od onda nemam nikakvih problema. Pali bez greske. Otac ju nemre vuzgati ni nakon 10puta ako pogresi korake 😀
Svaki stroj ima svoje 😉
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,147
Da slažem se, al ipak najbolje vidiš kad posjeduješ oboje i vidiš realnu situaciju.
Sad ćemo probat tu 572 složit da nije od brata.
Snimili bi video tu nju i bat od 10 kila.
Neki dan kad sam reza bacio sam ju 20 metara.
Sthil potegnem odmah pali.
I što je najgore jede mi novce stalno a neradi.
Za mene je sthil puno bolja klasa pile.
Pali dijelova na svakom uglu.
Ali nismo svi isti neko mora imat nešto i različito.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa kaj zbilja misliš da si bi oni inžinjeri iz husqvarne tak nekaj dopustili da to sve šteka? 🙂
Nego jel igraju ti okretaji veliku ulogu?
Kaje bolje, jača pila i manji okretaji, ili pak slabija pila pa jači okretaji? Mislim jača i slabija pila po kubikima, tj konjima.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
208
Zaozabaš? 😳O čem se dela? 🤔
To su marketinški trikovi. Na službenoj prezentaciji Husqvarne 550 xp mk2 oni uspoređuju tu pilu sa Stihlom 261 koja je imala tupi lanac dok 545 mk2 nije uopce prezentirana iako je bilo najavljeno. Zapitajmo se zašto?! Sva sreca sto ima ljudi koji su uvijek spremni podijeliti svoja iskustva i vidjenja jer da njih nema svi bi bzv davali puno vise novca samo za XP oznaku, u ovom slucaju za 550 XP mk 2 koja ne opravdava svoju visoku cijenu u odnosu na 545 mk2.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Zanimljivo, sad nakon svega kaj sam gledal i videl i čul, nema bolje pile za kupit nego 545mk2? Kaj ne? Bojim se da ne planeju te pile. Meni zapela za oko to je strašno.
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Zanimljivo, sad nakon svega kaj sam gledal i videl i čul, nema bolje pile za kupit nego 545mk2? Kaj ne? Bojim se da ne planeju te pile. Meni zapela za oko to je strašno.
Ma ako se toliko sviđa i ako je više hobi nego profesija , uzmite ju i gotovo :)
Ako se i razočarate, neće biti ono "što ako".
Po kubicima je u rangu s ms260 pa ljudi s njom svašta rade.
Vodilica od 40cm za svakodnevnu upotrebu i gas :)
 
Posljednje uređivanje:

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
208
Ma ako se toliko sviđa i ako je više hobi nego profesija , uzmite ju i gotovo :)
Ako se i razočarate, neće biti ono "što ako".
Po kubicima je u rangu s ms260 pa ljudi s njom svašta rade.
Vodilica od 40cm za svakodnevnu upotrebu i gas :)
U ovom trenutku i ono sto nudi, u klasi motora do 50 kubika i evo sad cijenom od 3950 kn u TA, 545 mk2 je najbolja kupnja. Nece ga sigurno razocarati, nije jos nikoga pa nece ni njega.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Kupljenec, dojdi sutra k meni na pivu-gemišt i roštilj. Upalil ti budem 575xp, pa da vidiš kako motorka upali , kako prima gas i kako brzo reže, a kad ju naturiraš budu ti se dlake naježile od glave do pete. Uvjeri se uživo na motorki koja se napilila graba, bukve promjera preko metra, stara je sada već 8-9 godina, pustimo priče i pričice, uživo stani , upali reži pa da vidimo........Kolega Željac28 moreš i ti dojti sa svojom Štilovkom , pa da vidimo i isprobamo...... :)
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Kolko vidim na videu između 545 i 550 skoro da i nema razlike u brzini piljenja. Zakaj je onda 550 tolko skuplja...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Zato jer je 550 profi pila, nosi oznaku xp, i malo se brže vrti, i zeru je jača, drukčije poštelana struja, al mislim da je to stvarno nebitno. A 545 nema xp oznake inije profi model. Al mislim da bi mene služila. 🤗


@hrva vjerujem ti da je stroj, neki dan sam delal sa 572XP i videl sam kaje to. 🍺🙂

Evo gle, sve je prakrički isto.

 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Zato jer je 550 profi pila, nosi oznaku xp, i malo se brže vrti, i zeru je jača, drukčije poštelana struja, al mislim da je to stvarno nebitno. A 545 nema xp oznake inije profi model. Al mislim da bi mene služila. 🤗


@hrva vjerujem ti da je stroj, neki dan sam delal sa 572XP i videl sam kaje to. 🍺🙂
Kaj zanći profi? U čemu je točno razlika?
550 ima 50cm3 i 3kW a 555 59cm3 i 3,1kW tak da je 555 jača pila. A 550 je skuplja 200€
 

Najnoviji postovi

Na vrh