• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
I tomos 61ff koja vjerno služi već 30 godina, aku motorka za po doma , a ove dvije kineske ni ne računam.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Ne, ne znam točno kad nismo nikad mjerili. Samo za svoje potrebe radim. Pretpostavljam da sigurno oko 40 metara godišnje napravimo. Evo male i malo veće. :cool:
To je Stihl 661?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Da, možda je malo prevelika 661, ali ako će me služiti koliko i ova tomosica ja prezadovoljan. Daleko idem u šumu i moraju strojevi biti pravi. Kod mene se sigurno ne bude potrošila.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Ne muči me to uopće, znam da je kinez. Ali je barem kinez s poznatim imenom. Za malo granja i vrbe obrezat bu dobra.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Joc,
za tvoju količinu drv, više nek odlična kombinacija. Kad bi imal potrebe za dvije pile, bila bi po snagi slična kombinacija, jedna 5,5-6 KS i jedna čim lakša za granjevinu. Ovak je okod kupovine odluka pala na jednu 4,1 KS. Nakon kaj sam na nju prešel s Stihl 051 (kupi otac do sam bil mali dečec), preporodil sam se. S dvije bi sigurno bilo još bolje, ali ne splati se za malo veču količinu nek je Kupljenčeva.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
kombinaciju 50 ccm i 70 ccm. Po meni bolja kaj jedna 60 ccm

Kakve su cjene pila u bih. zanima me za makitu ea 5000 i echo 501 ak može ko da stavi.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja radim u kombinaciji 372xp i ms 180. Obje stare 1.g. Umirovile su 050av i 038magnumicu.Mala stilovka je zver. Stavio sam joj jedino kandju i stvarno ide odlično. Nova verzija 180 ima bocno napinjanje lanca, "prozore" za provjeru razine ulja i goriva i stvarno ostavlja dobar dojam, iako je radjena u kini.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@dejan.d,​

ta kombinacija je preteška. Moja je 50 ccm pa je kompromisno koristim za sve. Ako kombinacija, onda 30-35 ccm za manju i 60+ (ovisno o debljini drva) za veću.
 
Na vrh