• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
Imam zasad samo ovu na mobitelu, budem još poslikal ak treba, imam još doma Husqvarna Tomos 61FF, to je tata kupil, ako se ne varam ma sigurno mora da je stara 20godina, ali stroj pravi, i dan danas sa njom radimo. Nažalost, takve se više ne proizvode.
IMG_20210318_134434.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Slažem se, 365 je super pila. Ja ju imam 9 godina i dobro ide. Jedan put izgubio jedan šaraf i odma kupio novoga. A ljetos trebalo nastaviti frgazer (štandgas dignuti). I super radi.Ali nije to za nešto sitno, onda ti ruke odpadnu...
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Gle ovog tvojeg @cloos kak dela👌
Čini mi se sa je ovo dobra pila.
Pogotovo, da je dobra pila. XP su profi pile. Ja mislim da mi, koji radimo drva za sebe i lubicu, ne trebamo profi pile. Samo da odaberemo pravu veličinu, zavisi kaj bumo pilili (debeli ili sitno). Onda pila stoji 8 mjeseci i upotrebljavaš laksaricu (trimer)....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Istina, samo ja se nemrem dogovorit kaj meni treba 😂još malo buju flaxerice počele sa radom👌😊bolje da ne kupim xp model, jer kad se vozim sa kolima po selu, kad idem u šumu buju susedi videli da imam xp model pa mi nebuju dali mira, svi bi hteli da im delam drva a ja nemam vremena🙄😅😇😂
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,902
@ kupljenec, znam kak ti je, to kad jednom ljudima napraviš uslugu onda ti se to njima počinje sviđati, pa zašto da se ja mučim i trošim svoje kad imam nekoga ko mi to more napraviti, ja uvijek pomorem onima koji i meni pomognu, odnosno naprave nekakvu uslugu, ali sve treba imati neku granicu, zato kako se postaviš na početku tako imaš poslije za vijeke vijekova. :D
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ne znam kaj da velim, ali i kod stihl-a i husqvarne kad sam kupoval nikad mi nisu dali pilu u kutiji, već onu koja je bila na polici, jer te su sklopljene i poštelane za rad, po pravilu i jedni i drugi bi trebali pred kupcem upaliti stroj, vidjeti dal sve štima i objasniti kako sve funkcionira. Tako da kupljenec sumnjam da će ti ikada dati stoj baš zapakiran u kutiji i neotvaran. Dobiš na kraju kutiju i sve kaj pripada kutiji, al stroj je sklopljen. Da bi priznali garanciju moraju ju upaliti pred topom, a sumnjam da bi ju išli sklapat pred tobom. A iskreno ne vidim razloga da bi to bil razlog da ju ne bi kupil, pila je stala možda mjesec dana na polici i maksimalno što se s njom dogodilo je to da ju je netko primil u ruke i isprobal ergonomiju. Al dobro ima nas svakakvih...
Ak ništa drugo bar neće biti dosadno na forumu, sad ćemo vidjeti sve recenzije o 560xp i drastične razlike između sličnih pila :hahah:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma sve to stoji, al ja bi baš u kutiji, evo ovak. 😇😇😍😻👇
Ja sam htel da mi stoji zapakirana doma lepo na stelaži do drugog leta😊
Bi ju ja sam složil i sve, a pile i nejdeju van iz tvornica dok ju ne sprobaju.
Ova kaj mi se sad sviđa je i skuplja nekak😳
Samo pitanje jel je ta cijena opravdana ili kaj.? 🙄🤔🥳🛠️🔧
Ovak na "oko" je baš simpa, kaj ne?
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Je je razlika je drastična između te i 454, 555, 565, 550 i 562, bar onak na oko ;)
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Velim pod navodnicima, nastavljam se na ovo kaj si rekel da ti se na oko sviđa, a sve te pile su skoro identičnog izgleda, a već prije si rekel da ti je bitno kak pila izgleda :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa je, oću da je lepa i da me služi bar 20 let, da ne kupujem stalno novu. 🙂Kam bi došel kad bi stalno novu kupuval, kaj ne? Ova 560XP bi mogla baš biti zver. Čak bi onda i povećal drva godišnje s 10 metri na 15.
Nije to puno za pilit, ha? 👌Nebi više od toga sigurno delal godišnje.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Zato ti i velim, to su sve pile istog dizajna i za koju se god se odlučiš bude ok, nije to puno drva za delati, iskreno ja bi se odlučil za 555, cjenovno je više nego ok, a dosta je jaka za neko rušenje, a nije ekstremno teška da bi bilo problema za manje poslove.
Evo je izgledom ista ko i 560, cjenovno 2000kn jeftinija, a ne toliko slabija i da ima veći mač u osnovnoj opremi. A što se tiče usporedbe sa 545, osjetit ćeš razliku u debljim drvima, 545 je ok ako imaš jedinu pila, a ti imaš već slabije za tanje grane.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja sam skužil čim više gledam i pručavam manje znam, samo me sve više pomota.

Uffff ova 555 se vrti na velkim okretajima i to bogme dobro, da nebum još de klip lovil po šumi 😳😳kak je krenulo do jeseni nebum niš kupil, onda buju opet akcije, sad flaxerice peju na akcije, koju ti imaš pilu?
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
170
Kupljenec, ova drama oko tvoje pile (koju očto netrebaš) me podsjeća na Maju Šuput. Pol Hrvatske je uključeno. Eto kod mene nema toliko drame, tast dovezao 27 m3 bukve u trupcu, zvao šogora koji ima firmu, dovezao Husqvarnu 372xp za 5100 hrk, kalač imam svoj, i 11 klaftri složeno za tj dana
 

Prilozi

  • IMG_20210303_165450.jpg
    IMG_20210303_165450.jpg
    35 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20210303_170513.jpg
    IMG_20210303_170513.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20210306_164812.jpg
    IMG_20210306_164812.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 31
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa to je velika odluka, moram dobro videt i razmislit kaj kupit, pa nebum svako leto kupoval pilu, 🤭a imam želju kupit novu pilu🥳😇
Imam i ja kalač, to mi nije briga, "kalasaki" 😅😂😇
Ovo tvoje je super, nemaš rušenja ni niš, samo piliš. Lako tak👌
 
Na vrh