• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Držao sam ih danas sve u rukama i...ona koju sam prvu otpisao zbog male kubikaže mi je najzgodnija :rolleyes:
MS 180.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
A baš sam htio neku malo jaču 🥺
Svi me plaše da će bit preslaba i da mi je bolje uzet neku od 2,2-2,4 KS, što vjerujem da je istina, al baš je zgodna mala MS180 :rolleyes:
Prespavat ću paa...
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Nemoj 180, ta pila nema skoro nikakvu vrijednost poslije. Uzmi neku bolju pa ćeš je moći i prodati ako ne budeš zadovoljan. Ako stihl onda 211
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Fala!
Razmislit ću.
Više mi se svidjela 180. Čvršće je spojena.
Kod 211 se na par mjesta plastika savija ko da je dječja igračka. Vjerujem da nije lošije kvalitete od plastike na 180, ali je dizajn oklopa drugačiji i nije ispala neka sreća.
Uzeo bih H 440 u cjenovnom rangu u kojem je MS 211.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Tako je kolega ,razmisli,pomnije pogledaj jer kvaliteta se vidi,no jesi li gledao Makita motorke,ja zadovoljan,nemoj brzat.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Nisam gledao Makitu.
Bliži su mi servisi i trgovine za Stihl i Husqvarnu, a kosilicu servisiram u servisu u koji bih nosio i pilu.
Nekako mi se to čini najzgodnije i najpametnije.
Al imaš pravo ...pogledat ću i Makitu 3500...
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
:D :D
Ne lagim :D

Gledao sam sad ponudu Makite i jako mi se sviđa EA3600F40B. Na slici i na papiru :) Uopće nema recenzija ili filmova :cry:
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Evo, da i kolega Kupljenec bude zadovoljan :D pogledao sam i ponudu Oleo-Mac.
Na papiru mi se sviđa GS 371.

Power/Displacement - 2.4 HP - 1.8 kW/35.2 cm³
Bar length - 41 cm, 16''
Chain - 3/8''x.050'' Special
Sound pressure/power level - 100.4/110.9 dB(A)
Lh/rh vibration level - 5.2/6.5 m/s²
Dry weight without bar and chain - 4.3 kg

Provjerit ću gdje je mogu pogledati.

Najviše naginjem Stihl i Husqvarna pilama zbog servisne podrške.

Da bih pogledao Makitu moram potegnuti u Zabok. . .:rolleyes:...al, ajd kupuje se jednom pa nije problem. Servis je relativno blizu, al nisam siguran koliko su dobro opskrbljeni i koliko su brzi. Vjerujem da bi mi probleme na MS 180 brže i lakše rješavali nego na ostalim pilama, iako ne mora biti...jasno mi je...al nekako mi je to lako vjerovati :D

Za Oleo-Mac nikad čuo, imaju svaga par trgovina/servisa u Zagrebu i okolici, a kakva će biti podrška u idućih 7-8 godina, tko zna. Ako prodaja proizvoda te firme ne zaživi kako treba...:unsure: Ili je to već dobro razgranato i sigurno sam sam ja toliki lajbek da mislim da je to u Hrvatskoj rijetkost 🤨

Vjerojatno previše kompliciram, al eto, takav sam :D :sneaky:
No, pogledat ću još i te dvije...da ne požalim kasnije ☺
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma makitu imaš kod alati Milić u Stenjevcu, tam imaju sve.A oleo mac ti je Talijanska firma i odlična je, delaju sve a ima i djelova isto tak kaj se servisa tiče. Mislim da za to ne trebaš brinut kaj se servisa tiče.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Fala!
Moram vidjet uživo i primit u ruke pa ću znati koja mi najbolje paše i odaje najbolji dojam. Valjda ću uspjeti u idućih 5-6 dana jer me već svrbe prsti 😂
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Oleo mac prodaje motorne pile od 70-ih tako da nemaš brige za dijelove, jedino servis tko će ti odraditi.

Kad pogledaš ms180 i recimo kakve čepove za rezervoare koristi i pogledaš oleo mac sve će ti biti jasno, nadalje filter zraka itd.

Ja imam već 5godina oleo mac 940c 2003g i ne bih je mjenjao za stihl 180 nikad. U obitelji smo imali 2 ms180 i to je bila muka kad ideš s njima raditi.
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Brinem zbog servisa i dijelove jer sam prije 20-ak godina kupio vrhunsku Walker kosilicu koja je svoj radni vijek odradila bez greške i za svaku pohvalu. Eno je, čuči u garaži za rezervu, ako Huski krepa :D
Bile su na tržištu par godina, možda i desetak, ali su nestale zbog pritiska konkurencije.
Bilo je teško pronaći dijelove pogonskog sklopa i kotače pa je majstor pripasivao slične, a kasnije sam uspio pronaći polovne.
Ok, danas je lakše do dijelova, al pitanje servisa ostaje. Piše da Oleo-Mac ima servis u Zagrebu pa ću vidjeti.

Što se tiče 940c protiv MS 180...nisu baš za usporedbu. Koliko sam pročitao, 940c je dosta jača pila od 40 ccm.

Zbog čega je bilo muka raditi s MS 180? To je bio posao za koji je predviđena ili rad u šumi i s debljom grabovinom i hrastovinom?
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Bilo je problem s karburatorima, uljnim pumpama, puca kućište itd itd Sve je to napravljeno najjeftinije moguće.

Kod nas hrasta nema ni nekog debljeg drva, većinom za grane korištena i opet su bile loše.
 

Zvone99

Novi član
Tu od
29 Svi 2020
Poruka
1
Pozdrav,
Ima li netko iskustva s villager motornim pilama? Trebam nešto jeftino, ali opet ne tipa sa supergoldyja. Ne planiram ići u šumu drva rušiti, ali da može piliti metrice za ogrijev.
Nisam našao nikakve informacije/iskustva osim par videa na youtubeu gdje ljudi kažu da su generalno zadovoljni, ako imaš na umu da to nije stihl/husq...
Inače razmišljam o modelu VGS 560 i/ili VGS 5032.
poz
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Kopam pomalo o pilama pa...nije lako do svega što me zanima :(
Netko je ovdje napisao da Makita EA3500... ima metalni karter i još neke dijelove koje su kod Stihl i Husqvarna u toj klasi plastični.
Je li to istina?
Kakvo je stanje kod Oleo-Mac? Metal ili plastika? Googlao sam malo dijelove i nailazim samo na metalne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh