• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

kawliga

Novi član
Tu od
14 Srp 2014
Poruka
6
Može neka best buy opcija motorne pile za održavanje bašče vrta oko kuce znaci nebi išao sa njom u šumu rušiti bukve nego kresati grane i neka tanja stabla..ove preko fejsbuka i lidla mi ne uljevaju povjerenja ni za te operacije :D

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,302
Može neka best buy opcija motorne pile za održavanje bašče vrta oko kuce znaci nebi išao sa njom u šumu rušiti bukve nego kresati grane i neka tanja stabla..ove preko fejsbuka i lidla mi ne uljevaju povjerenja ni za te operacije :D
Kupi bilo što od provjerenih marki samo da nisu najjeftinije. Znači zaobiđi ms170 180 i te inačice , kao i husqvarnu 236 koja je neviđeni šrot ako se još uopće prodaje.

Osobno iskustvo, Oleo-mac je zakon po cijeni i kvaliteti. Uzmeš si 410 i uživaš. Ili stihl 211 ili husq 440. To su pile koje mogu sjeći praktički bilo što samo ih treba pripazit kod debljih stvari.

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
35
Kolega,mislis na cepu i koji borer,1mm ili...
Ne na cepu, nego moras skinut rezervar sa kucista i gore na vrhu rezervara imas tu malu bijelu cjevcicu. Na njoj sam malo te rupice povecal za borerom od 1 mm. Nisam samon do sad provjerio jel slucajno kaplje gorivo je ne rusim drva s njome pa nije bila u okomitom polozaju. Makar nebi smjelo. Ona kod mene sluzi samo ovako za sitne poslove.
Za ozbiljnije je Husqvarna 61 za koju imam i novih dijelova hrpu pa ako neko treba nek se javi. Imam cijeli set za generalku 😁

Posljednje uređivanje:

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
132
Tesko da za te pare mozek kupit nesto spaseno..morat ces se malo vise "potrudit"...tj, mozes kupit, al "popravni"je puno skuplji...kupit ces nest sto nevalja ili nije za tebe, pa ces htjet nesta bolje, onda si kupi odma bolje. Sto se tice sto bi kupio, gledaj da ti je servis dostupan...stihl 181 ili 135. Polovno na nepoznato neuzimaj...

Bachgasse

Novi član
Tu od
20 Tra 2020
Poruka
1
Re: Šta preporučujete??

Prijatelj šumar kaže da brojevi nisu važni nego ako je oznaka MS onda je profi.
MS znači Motor Säge, na njemačkom motorna pila, nema veze s time jel Profi ili ne, 270 nije Profi nego Hoby pila

Borisllav360

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
699
Prva dva broja se gledaju u slučaju ovih novih modela a kod starijih npr... 036 ili 046 gledaju se zadnja dva broja i to su profi motorke.

Posljednje uređivanje:

cvajko997

Novi član
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
19
A vrag nit motorke niti novaca bolje kupiš polovnu profi pa budeš nešto napravio s ovim niš
Pozdrav sugrađaninu. Imao sam jednu takvu sa Supergoldy. 2 godine je rezala grane, od kvarova jedino kriminalno loše plastike, navoji. Također špaga za paljenje je pukla, kolotur i "opruga" su dobri. Klasika. Motor i karburator izvrsni, nikad niti jednog problema. Filter zraka kao da ne postoji, to je nakon 2 godine uništilo motor. Dijelova ima more na jednom internet shopu, ako netko želi link neka pita na PM. Ne isplati se popravljat, samo tko je hrabar kupit novu. Uz 029 super je bila odlična za grmlje, grane, manja debla, grede i daske sa čavlima... Višestruko se isplatila i popravit ću je iz sentimentalnih razloga (novi sklop cilindar klip 175kn):hahah: Sada sam na akciji u pevecu kupio kineza, Iskru,isti motor, karburator, struja. Plastike, vodilica lanca, vijci, filter zraka puno kvalitetniji. Ipak, mana je jači motor i težina jer je samo za šrot poslove, ali kaj je tu je. Preživit ćemo.:)

sanjar

Član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
33
Može se još razlikovati i po boji ručke od gasa. Kod profi stihl motorke je bijele boje, a bude još narandžasta i crna boja koje su hoby varijanta.

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
40
Pozdrav svima!
Pročitao sam pitanja i prijedloge i vidim da se za ono što mi treba uglavnom preporučuje Husqvarna 440.
Znam da kvaliteta košta i da nije dobro štediti, ali bojim se da ne mogu odvojiti gotovo 3000 kn za motorku. Sve preko 2000 kn mi je već natezanje koje me baš i ne usrećuje.
Što bi od pila za do 2500 bilo najbolje?
Od preporučenih marki sam pronašao Husqvarna 130, Husqvarna 135 Mk2, Stihl MS 180 i Makita EA3500S35B.
Nešto četvrto ili jedna od navedenih?

Najnoviji postovi

Na vrh