• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
pozdrav molio bih savijet koju kupit od ove dvi pile makita:EA4300F38C ili husqvarna 450e,makita je 3000 kn.snage 3 ks a husqvarna je sad na akciji 3500 kn i ima 3,2 ks.osobno mi se nekako više sviđa makita jer ima manje plastike dijeluje kvalitetna i upalo mi je u oko da husqvarna ima samo jedan vijak koji drži poklopac lančanika dok su kod makite ipak dva a opet s druge strane husqvarnq je ipak provjerenija
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja bi uzeo husqvarnu, dobri strojevi a sad je akcija pa se isplati. Nedavno sam uzeo makitu ea3500 i svidja mi se i ona, ali imam više strojeva od husqvarne pa joj dajem prednost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,576
Husqvarna ima tehnološki bolji motor (strato X-Torq), no ima cilindar i gornju polovicu kartera metalnu, a donja polovica je plastična, zajedno s tijelom pile.
Dolmar ima bolju gradnju (dvodjelni metalni karter s cilindrom zasebno, na 4 šarafa).
E sad, kak tko voli.
 

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
141
Slalžem se i nekako više vjerujem husqvarni ali nikako da se odlučim što kupiti tražio sam usporedbe te dvije pile ali o makiti nema baš puno recenzija.da li ima netko da posjeduje navedenu makitu kakva mu se čini?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja sam ovu manju makitu ea3500 jučer malo više koristio i odlična je, ne umara, brza, dobra ergonomija, lagano paljenje i ima dovoljno snage za svoju klasu. Jača ne bi trebala bit ništa lošija. U pevecu je najjeftinija, 3000 kn
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Imam je dvije godine,sve super,lako pali,lagana,tiha no ne koristim je puno pa neznam kako ce se ponasati ako sepuno koristi.No ne kuzim nas balkanski mentalitet po kojem samo Hyski iliStihl,Imam i Hyski 353 ali do 30cm uzimam radje Makitu.
 

kawliga

Novi član
Tu od
14 Srp 2014
Poruka
6
Može neka best buy opcija motorne pile za održavanje bašče vrta oko kuce znaci nebi išao sa njom u šumu rušiti bukve nego kresati grane i neka tanja stabla..ove preko fejsbuka i lidla mi ne uljevaju povjerenja ni za te operacije :D
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Može neka best buy opcija motorne pile za održavanje bašče vrta oko kuce znaci nebi išao sa njom u šumu rušiti bukve nego kresati grane i neka tanja stabla..ove preko fejsbuka i lidla mi ne uljevaju povjerenja ni za te operacije :D
Kupi bilo što od provjerenih marki samo da nisu najjeftinije. Znači zaobiđi ms170 180 i te inačice , kao i husqvarnu 236 koja je neviđeni šrot ako se još uopće prodaje.

Osobno iskustvo, Oleo-mac je zakon po cijeni i kvaliteti. Uzmeš si 410 i uživaš. Ili stihl 211 ili husq 440. To su pile koje mogu sjeći praktički bilo što samo ih treba pripazit kod debljih stvari.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Kolega,mislis na cepu i koji borer,1mm ili...
Ne na cepu, nego moras skinut rezervar sa kucista i gore na vrhu rezervara imas tu malu bijelu cjevcicu. Na njoj sam malo te rupice povecal za borerom od 1 mm. Nisam samon do sad provjerio jel slucajno kaplje gorivo je ne rusim drva s njome pa nije bila u okomitom polozaju. Makar nebi smjelo. Ona kod mene sluzi samo ovako za sitne poslove.
Za ozbiljnije je Husqvarna 61 za koju imam i novih dijelova hrpu pa ako neko treba nek se javi. Imam cijeli set za generalku 😁
 
Posljednje uređivanje:

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Tesko da za te pare mozek kupit nesto spaseno..morat ces se malo vise "potrudit"...tj, mozes kupit, al "popravni"je puno skuplji...kupit ces nest sto nevalja ili nije za tebe, pa ces htjet nesta bolje, onda si kupi odma bolje. Sto se tice sto bi kupio, gledaj da ti je servis dostupan...stihl 181 ili 135. Polovno na nepoznato neuzimaj...
 

Bachgasse

Novi član
Tu od
20 Tra 2020
Poruka
1
Re: Šta preporučujete??

Prijatelj šumar kaže da brojevi nisu važni nego ako je oznaka MS onda je profi.
MS znači Motor Säge, na njemačkom motorna pila, nema veze s time jel Profi ili ne, 270 nije Profi nego Hoby pila
 

Najnoviji postovi

Na vrh