• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prijatelj mislim da si bus dost toga samo zakompliciral, pa razmem te tvoji su novci ali, pa ti ko da neznam kaj kupuješ? Ko da buš spilom delal 10vur na dan, pa kaj se tak opterećivš? Ideš u dučan pogledaš kaj ti se sviđa i kupiš, jer tak ionak niš to nije vječno, i sve je na isti kalup, plus minus su sitne nebitne razlike. Ak ti se niš ne sviđa kupi japansku.

To si onda ziher da nema greške.

 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Prijatelj mislim da si bus dost toga samo zakompliciral, pa razmem te tvoji su novci ali, pa ti ko da neznam kaj kupuješ? Ko da buš spilom delal 10vur na dan, pa kaj se tak opterećivš? Ideš u dučan pogledaš kaj ti se sviđa i kupiš, jer tak ionak niš to nije vječno, i sve je na isti kalup, plus minus su sitne nebitne razlike. Ak ti se niš ne sviđa kupi japansku.

To si onda ziher da nema greške.


Je, zakompliciral bum i zapetljal...al bum i raspetljal :)
Nekak me ide baksuz kad ne proučim temeljito :rolleyes:
Znam da se sve kvari i da ovo nisu veliki nofci, al volim si svaku kupovinu opravdat :D

Pogledal bum i japanske 😂 dobro da si stavil 😂

:ppozdrav:
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
😂 (y)

Al šalu na stranu, volim znati što dobijem za svoj novac i volim dobiti najbolje što mogu za to što platim.
To ne znači da želim ili mislim da ću dobiti savršeno niti da mislim da me ne može pogoditi loš primjerak ili da se sigurno neće pokvariti.
Usput nešto i naučim. Za pola ovog što pišete nisam nikad čuo paaa...
Zdravo je to za mozak i odgađa posjetu stričeka Alzheimera ;)
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ako motorka mora biti toliko dobra i da se često ne kvari onda izdvoji još malo para i uzmi nešto od Stihl profi motorki i riješio si problem.A kod nas ima i ovih motorki koje se prodaju za nešto više od 50 eura koje traju oko 2-3 godine.
 
Posljednje uređivanje:

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Ako motorka mora biti toliko dobra i da se često ne kvari onda izdvoji još malo para i uzmi nešto od Stihl profi motorki i riješio si problem.A kod nas ima i ovih motorki koje se prodaju za nešto više od 50 eura koje traju oko 2 godine.

Ne da mi se pljunut 5000 kn za nešto (ne profi, al ziher izdržljivo) što ću koristiti 10-ak dana godišnje.
Nije mi teško dat 1000€ za kosilicu koja mi treba svakih 7-10 dana, ali za ovo je.
Da idem u šumu po drva, uzeo bih Husqvarnu 545 Mk2 ili nešto slično i bok, to bi u tom slučaju bilo taman. To je lijepa rekreacija, ali za to, nažalost, nemam vremena pa...niš od takve pile.
Samo gledam da dobijem najbolje što mogu i što mi najbolje paše u ovom cjenovnom rangu, a koliko sam vidio, svaka od njih bi trebala obaviti posao za koji mi pila treba.
Zašto bih uzeo Husqvarnu ili Stihl, ako ispadne da mi Oleo-Mac bolje leži u rukama?
Zašto bi mi trebalo biti teško potrošiti par sati na internetu i odvest se dva-tri puta do trgovine i probat? Nije mi teško.
S druge strane, zašto bih dao 500 kn pa je bacio za dvije tri godine i razmišljao o boljima za to vrijeme...nije mi sila. Mogu dati 2000 za malu motorku. Mogu i 5000, ali...kao što sam već napisao... :D
Ako Bog da, bit će kod mene 10-15 godina pa nek mi bude po guštu :D
 

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
Prvi dio...na nekom si tragu, ali kad sve zbrojim slabo ti ide s dojmovima 😂 :ppozdrav: Oprosti, morao sam 😇

Odgovaram se od impulzivne kupovine. Ne kupujem prvo što mi se svidi.
Možda na kraju i kupim to što mi se prvo svidjelo, ali to neće biti zato što mi se prvo svidjelo.
Ne razumijem što vas žulja kod analitičkog i temeljitog pristupa?
Zar svi površno prilazite kupovinama i ...čemu sve ne?
Zar svi prihvaćate svaku preporuku bez rezerve?
U svakoj mi trgovini preporuče drugačije. Majstori i trgovci. Iznesu vrlo ozbiljno i čvrsto svoja uvjerenja, a vrlo često ne znaju ni osnovne podatke o aparatima/strojevima koje prodaju. I vrlo često su ta uvjerenja upravo suprotna čvrstim uvjerenjima njihovih kolega koji servisiraju i/ili prodaju iste aparate/strojeve.

Zbog toga ja poslušam svaki savjet i svaku preporuku, odvažem ih i usporedim, a na kraju je odluka moja...kad naučim dovoljno i kad skupim dovoljno informacija...ako imam vremena.
Trenutno imam vremena i nije mi hitno kupiti pa imam luksuz proučavanja i biranja.
Učiti volim i to me zabavlja pa ću nakon što se ova priča završi biti bogatiji za još jednu lijepu, malu, ali vrijednu količinu znanja i iskustava :D Svako znanje bar jednom dobro dođe.

Svi ste vi korisni. Netko više, netko manje, ali svatko tko je nešto napisao dodao je svoj komadić slagalici. Nema beskorisne informacije.
Živi bili i hvala vam :ppozdrav:
 
Posljednje uređivanje:

Cedar

Član
Tu od
27 Svi 2020
Poruka
61
I kaj si sve naucio...podjeli s nama....nauci nas...

Vjerujem da si dovoljno pametan i informiran da te ja ništa ne mogu naučiti.
Ostali nisu pitali.
Osim toga, nisam ovdje došao poučavati nego učiti ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh