• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Tak je, ako stoji. On mora raditi da bi zaslužil drugi, noviji, bolji, napredniji.... a danas se više ne proizvodi alat za čitav život. Ne samo alat, ništ više nema dugi vijek trajanja.
Ispada da je jeftinije kupiti novo nego servisirati i popravljati staro.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Možda najbolje se vratit kak se nekad delalo, i imat alat za cijeli život.
Kak su prije delali i nikad nikakve brige.
Pila za cijeli život.
Neznam marku i kolko konja ima, al kaj treba odelat ona je tu.
stara-pila-drvo-slika-110161481.jpg IMG-20200128-WA0002-280120201802448099.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Takvu pilu je danas več isto teško kupiti, kod mene jedna negde visi u podrumu a od jedne su odrezani komadi koji su se koristili kad je trebalo komad kvalitetnog lima ugraditi.
Zvali su je Kordunka, a pričal mi je stari da se snjeg pod koljenima otopil dok su do pol došli kad su hraste rušili.
Mi smo probali iz zajebancije ali odustali kroz koju minutu, ni zube nismo do kraja zapilili u koru 🥵
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa gledam da možda uzmem novu motorku, pa mi ova nekak zapela za oko.
Kakva ti se pokazala? Jesi puno delal snjom? Je teška za delat ili je ok težina ta? Mislim meni treba za par put na godinu ju upalit, pa si mislim da bi me dugo služila. Baš mi nekak ljepo izgleda, koju dužinu vodilice imaš?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Za te novce imaš 365-icu.
Za tebe bi bila dobra 359, nije teška a dovoljno snage. Ne znam kakva joj je cijena sad. Mi smo ju imali al nam je zaribala jer je stari natočil čisti benzin.
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Pa gledam da možda uzmem novu motorku, pa mi ova nekak zapela za oko.
Kakva ti se pokazala? Jesi puno delal snjom? Je teška za delat ili je ok težina ta? Mislim meni treba za par put na godinu ju upalit, pa si mislim da bi me dugo služila. Baš mi nekak ljepo izgleda, koju dužinu vodilice imaš?
Pokazala se odlično. Više vuče ka profi alatu. Odaziv na gas je perverzija, brza je. A gle, nije uopće teška, jako je dobro izbalansirana što se tiče težine i rada sa njom. Imam 38 cm vodilicu te sam nabavio i nešto dulju od 45 cm i jako dobro se nosi sa tom duljom vodilicom. Imam ju negdje oko pola godina i naradila se dosta u tom periodu ;) Imaš ju sad na akciji za 4095 kn u Hr.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
@mane Eh čisti benzin je i moja punica natočila prije 2mj,i to dva tanka, ali evo za sad nisam išel niš gledat kak je unutra, dok dela nebum ju diral. Samo sam jaču mješavinu napravil i dela dobro.
Ali čudi me da nije stala još.
Jednostavno moram neku jaču kupiti, nisam pametan kaj i koju. Sve je to preskupo za ono kaj ja trebam, tak si barem mislim.

@MadFarmBoy da cijena me privukla, oko 4soma je za keš, kaj mislim da valja te novce, kak sam rekel ja nebi puno snjom delal ali bi si duži mač stavil, jer imam takve komade kaj moram sa jačom pilom piliti, ova moja je super ali ali mala je.
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Za te novce imaš 365-icu.
Za tebe bi bila dobra 359, nije teška a dovoljno snage. Ne znam kakva joj je cijena sad. Mi smo ju imali al nam je zaribala jer je stari natočil čisti benzin.
Husqvarnu 359 je zamijenio model 555, koliko ja znam.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja se sad sjetil da imam doma i još jednu malu pilu, novu zapakiranu praktički, samo ju isprobal. Stoji zapakirana godinama. Ali i ona je mala.
husqvarna 236 x-torq

To je tata dobil od dečki kad je išel u penziju, i nismo ju opće koristili.
Iskreno meni je ista ko 137.



FB_IMG_1615128645098.jpg FB_IMG_1615128707665.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim za dlaku je jača od 137,al i ona se više ne dela.
Kaj bi išla gore duža vodilica ili ne? Mislim kad je to slabo sve, hobby program.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Na te male pile stvarno nema svrhe stavljat veće vodilice jer i ove tvorničke su im puna kapa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh