• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
planiram kupiti motornu pilu, pa bih vas molio da mi pomognete odabrati koju...
godišnje bih s njom radio oko 40-50 metara drva,pa mi recite koja bi najviše odgovarala, nije važna marka,već kvaliteta i da je što jeftinija...
 
K

KRESO

Guest
Re: Šta preporučujete??

znao sam sa njom prijašnjih godina napraviti oko 100 metara drva , a sad oko 40 metara - nije mi baš iskorištena jel imam i manju štilovku , ovu sam uzeo dok sam rušio šumu , i nema sa njom problema cijela vodilica je u kladi ali ona nestaje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: Šta preporučujete??

Prvo i osnovno: za kaj ti pila treba i kaj točno misliš s njom raditi? Koliko si fizički jak?

Mi imamo dva Jonsereda: 670 Champ 5ks (ta je malo jača od Krešine pile) i od nedavno 2152 (3.3ks). Od kad ju imamo, veća radi neznatno. Ova mala je puno lakša i ima dosta snage.

Odaberi neki od Jonseredovih modela, jer su nekih par % jeftiniji od Husqvarne, a iste su kvalitete.
Modele pogledaj OVDJE

Stihlove modele ne poznam, no modeli ekvivalentni Husqvarninim su nekih 20% skuplji.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

190cm visine, 85kg,sami mišići.... :D :D :D
pa uglavnom metrice,što za doma,što za prodaju...
 
M

MatkoBacac

Guest
Re: Šta preporučujete??

Uzmi slobodno ovu husqvarnu 365 nećeš požalt što se tiče snage bolje da ti je broj veća kao kad djeci kupuješ cipele :mrgreen:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
ova


http://www.permoto.hr/prikaz_proizvoda. ... 90&lang=hr


...molim vaše mišljenje...
možete i predložiti neke druge, ali samo stihlovke...
ponavljam, to bi mi bila jedina pila, druge nemam, a planiram oko 50 metara godišnje, možda više...


Pozdrav!

Ja bi onda uzeo ovu prvu pošto je nešto jači motor,
te se može staviti malo veća vodilica,
ne znam kakva drva planiraš rušiti kojeg su fi a da razmisliš o modelu 361
pošto veliš da ti će to biti jednina pila.
Time bi dobio još jači motor, malo dužu vodilicu...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

prvu sam i ja mislio...

čuj, drva će bit svakakvih, a ako baš bude jako debelih, tu je bratova "službena" mrcina (inače radi u hr. šumama) pa neće bit problema, doći će malo na ispomoć i to je to.... :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zetor4718

Guest
Re: Šta preporučujete??

Ja imam husqvarnu 350 koja se više ne proizvodi a stara je jednu godinu za tebe ko rođena jel šta sam ja snjom radio a i imam stihl ms440 predzadnja linija nisam još ni milimetra drveta srezo sa njom.Moja preporuka ti je prvo stihl ms310 druga husqvarna 460 rancher cjene su im podjednake a ti izaberi marku koju više voliš jer je sigurno ista kvaliteta. Možeš uzet i Jonsered jer nije loša a ni skupa.Drugo ti ne preporučujem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Re: Šta preporučujete??

moj surak ima 290 i motorka je sila nema sta po mome misljenju je malo preteska za univerzalnu (jednu) motorku
snage ima nikada da zafali moze i veci mac da se stavi bez problema , kod njega je vec dvije tri godine ne fali joj nista a covjek sijece dosta cak ide i usluzno
kada sijecemo zajedno skoro moze da radi kao i ja sa huskom 268 koja je dosta veca , on bi bio u prednosti kada su drva malo tanja a ja kada su deblja

i moje misljenje da sa prvom neces pogrijesiti , mada mislim da je poteska ali ipak bolji izbor
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Šta preporučujete??

Ako imaš novaca moja preporuka uzmi si stihl ms260 profi pila, odlična 3,5 ks cijena oko 5000 kn. Dobro balansirana, male vibracije.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

ne,ne, isključivo stihl...

pa, po opisu, ms 290 i 310 se puno ne razlikuju, e sad negdje piše da je 310 jača za 0,3ks, a negdje da su iste snage..
težina im je ista, a sad u čemu je razlika, neznam...
najvjerojatnije u cijeni i što je ova malo noviji model...

ipak mislim da će biti ms290..
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

21yes kaže:
Ako imaš novaca moja preporuka uzmi si stihl ms260 profi pila, odlična 3,5 ks cijena oko 5000 kn. Dobro balansirana, male vibracije.


zašto sad nju??
slabija i skuplja...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
21yes kaže:
Ako imaš novaca moja preporuka uzmi si stihl ms260 profi pila, odlična 3,5 ks cijena oko 5000 kn. Dobro balansirana, male vibracije.


zašto sad nju??
slabija i skuplja...

To i mene zanima :!: :?: :!: ,
bolje da ima uvijek rezerve snage nego da se stalno muči,
moja preporuka ispod 3** nemoj uzimati, a sad koji točno model odluči sam...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

Zbalija

ove mi se opet čine malo prevelike, jbga treba njom baratat, anemam druge manje pa da sa njom ove sitne poslove radim...

kažem ti, ako baš bude potrebe za pravom snagom, uvijek može brat uskočit sa svojom zvjerkom... :D
 
Z

zetor4718

Guest
Re: Šta preporučujete??

100% je bolja ms310 nebi nikad razmišljo o tome.Jača je za 0.2kw neznatno sve imaju jednako od opreme a cijene neznam.Tvoji novci tvoja odluka!!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Re: Šta preporučujete??

Mrki88 kaže:
21yes kaže:
Ako imaš novaca moja preporuka uzmi si stihl ms260 profi pila, odlična 3,5 ks cijena oko 5000 kn. Dobro balansirana, male vibracije.


zašto sad nju??
slabija i skuplja...

Ona je skuplja jer je profi pila, kvalitetnija je, ima aluminijsko kučište, odlično je balansirana, postoji razlog zašto je skuplja od ovih, ali da je slabija je. Ti odlučuješ.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Šta preporučujete??

ipak se slažem sa zbalijom- bolje da ima rezerve snage,neg da se muči....
 

Najnoviji postovi

Na vrh