• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Naravno, i ima onu običnu utičnicu, a ne idustrijsku ko neki (da nemre iti po selu), a navaril sam mu i mjesto da se more traktorom voziti..... znači, kad ti zatreba tu je. Čuvaj ženicu jer ako ona jadna onemoča.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
sad imaš najbolji kalač u gradu ali najlošijeg RAL-a
Najbolji, pa ni vrag da je bolji od ZJ-ovog????


I tak ja danas malo kaluckam, makina zuji i dolazi susjeda da vidi kaj se događa.
Stoji ona kraj mene, gleda i šuti.
Ja zaustavim stroj, ona mrtvo hladno prokomentira "Bože dragi kaj sve nebudu leni ljudi izmislili" okrene se i ode bez pozdrava.....

Brzina dole je ludiloooo
Evo i jedan krači video
https://www.youtube.com/watch?v=X_286wXAE6g&feature=youtu.be
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Napokon završen.
Boje je takve bilo na polici pa je takav kakv je, a sutra ionak više nebu takav.

20180225_140830.jpg


20180225_140922.jpg


20180225_140942.jpg

Svaka cast lijep stroj
Koje je snage motor i jeli torfazni?
Koliko je litara protok pumpe?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
MUHA dobro radi mislim dosta brz. Kad slušam čini se da se čuje neki piskav zvuk, koji se nebih trebao čuti. Nije dobro ako se bude čuo iz pumpe ili hidro sistema onda ga nešto guši. Ako je spojnica motora i pumpe nema veze ona ne utiče na uljni sistem. Mislim ako se može izbjeći ili umanjit nepotreban zvuk da nije loše, obično utiču negativno na sistem jer je negdje nešto prenapregnuto. No i ovako je dobro ja volim da dam malo kritike u smislu poboljšanja da strojevi rade sa finoćom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ima malo oštriji zvuk zbog velikog broja okretaja motora. Takav sam imal..... za mene je to dobro.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja zaustavim stroj, ona mrtvo hladno prokomentira "Bože dragi kaj sve nebudu leni ljudi izmislili" okrene se i ode bez pozdrava.....

Tvoje susjede i prolaznice pa ti kaj da si na modnoj pisti komentar ko komentar ali susjede su mrak curke .:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
I kad one vele da idu ti uvjek pitaš jel smetam...... nikad se ne zapitaš kad su one u dolasku dali smetaš.....ili ljude ometaš u sitne sate :(giggle)::(giggle):

@ savol94, motor je trofazni, 3 kw, a litraže se ne sječam.
Možda Puknuti pamti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Nešto gledam ovaj snimak i nemogu da se oduprem utisku da je on opasniji od onoga kojem cjepaniica stoji u mjestu dok sjekira ide dole.
Ovdje se ruke pomijeraju pri cijepanju što nije dobro po mom mišljenju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja ne hvalim sistem ,bože sačuvaj , ali mislim da je lakše čovjeku uz osjetila koja treba ili koja ima rukama pratiti drvo koje se giba prema sjekiri nego rukama ciljati drvo koje stoji i pratiti putanju sjekire koja se giba .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nemam kolač pa sam pital za mišljenje čovjeka koji prodaje kalana drva na kratko po njemu je sigurnije kad sjekira miruje a drvo se kreće.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Pri jednom i pri drugom treba držati zboka, isto ko kad se kala sekirom ili balticom.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
U oba slučaja treba sa drvom ciljati sjekiru, moj glas bi išao ovoj varijanti sa fiksnom sjekirom.

Jedina moja opaska na ovaj cjepač bi bila mali promjer prirubnice (koja se okreće), dobro je što se okreće. Znači opaska bi bila da ako se cijepa oblica (cca 30 - 40 cm promjera) da kad je klip digne u raspolovi, treba držati obadvije polovice da ne padnu (dobro padnu na stol, ali opet).

Ili možda ne može takve komade cijepati ?:^):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nemreju polovice pasti , ti i dalje držaiš s dvije ruke , a ako je teret veči brže pada ..zapravo se stigne pasti
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,430
I jedan i drugi način,, imaju prednosti i mane,,,
najgore je to što ja sve moram onom svojom sjekirom,, bem joj sunac,, jetricu mi potrga:(punch):
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Molim za savjet,imam svrdlo kalač slovenski firma Jagodić (koliko sam vidio po netu da je kopija od Posch - Austrija) ,komplet špic je dug oko 50 cm a širok oko 25 cm i htio bih za rezervu si nabaviti špic.Čovjek kod kojeg sam kupio veli da špic nema navoj nego kad bi se skidao da bi trebalo ga grijati jer je knap utisnut.Ako netko zna gdje se može nabaviti original molim neka kaže ili druga mi je opcija kod najbližeg tokara.Hvala na svakom savjetu :)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Nebi trebo da se grije. To jeste nabijeno ali ne sa mnogo pritiska i treba da se može skinut , a protiv okretanja ugrađena je kajla. Ako je istrošen konusnu navoj može ti tokar da popravi , dublje samo nareže a sve zajedno odneseš i osovinu i trn.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Molim za savjet,imam svrdlo kalač slovenski firma Jagodić (koliko sam vidio po netu da je kopija od Posch - Austrija) ,komplet špic je dug oko 50 cm a širok oko 25 cm i htio bih za rezervu si nabaviti špic.

Neznam koliko radis sa cjepacem ali ako imalo pazis spica bi ti trebal izdrzati prekonekoliko tisuca metara,,,
Ako neces udarati sa sjekirom po spici garantiram ti da ce za tvog zivota izdrzati bez mjenjanja,,,
 
Na vrh