• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Do sad ne. Za sebe i nest malo za prodati. Sad kad imam bolju opremu možda nešt više... 100-200 m ak bude vremena uz posel i poljoprivredu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Evo i moje današnje prinove. Sve na daljinski radi 😛
Ako imaš uz cjepač neke specifikacije, koje je pumpa ugrđena i koji je cilindar i neke druge parametre, dobro bi došlo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
A za koji traktor bi kapčil to? I kad buš mi došel drva skalati da vidimo kak dela kalač? 🍺😇
Trenutno Zetor 7245 ako govorimo o vitlu. 😁Za kalač je malo prejak. Ak imaš vučnu službu da dojdeš po traktor i kalač, nema problema, bumo skalali 😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
30-tak metri cjepanica je složeno na klafter za nekih 8...9h.
Bili su kalani trupci, prije napiljeni na metar, šlajsano z vitlom na kalaču, trojica ljudi. Sve na dvorištu. Krpan 25 i veliki Ursus.
30kn po metru gotovoga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa koliko imaš drva za cijepanje?
Koliko je to tvoje nemam puno?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sekirom ideju ovakva bez brige, vjerojatno i brže nek kalačem. :)


Ovakva teško i kajlama. :confused:


Kalačem ideju jedna i druga bez problema. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh