• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KALCIZACIJA

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Puno strpljenja, rada, truda i novaca to ti mogu odma reci.
Ili borovnica :)

Pise fino na preporuci, ovu kolicinu stajskog gnojiva slobodno pojacaj 3x, na godinu stavi 100 t, trecu 50 t
I samo sideracija i kalcizacija.
Za 3 godine napravi ponovo analizu pa nam javi.
Sretno :)
P.s. Moj pH u kCl- u je oko 4,50 pa se borim s ratarstvom.
Živio :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ekipa s kojim sredstvom obavit kalcizaciju da nije sad nes skupo nes srednje jel bi valjalo vapnom proc jel ima ono kakvog ucinka??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,511
Ekipa s kojim sredstvom obavit kalcizaciju da nije sad nes skupo nes srednje jel bi valjalo vapnom proc jel ima ono kakvog ucinka??

Zakaj ne bi valjalo? Samo to je skupa varijanta i jako se praši. Kao da si u mlinu.
Ja sam ručno rastepel 2 vreće na manjoj površini gdje se pojavila preslica (voli kiselu zemlju) i preslice je nestalo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Ja dajem glas za karbokalk.. ako si u mogućnosti to je najbolja opcija pogotovo za zemlju sa niskim ph, znači ispod 4,5.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zato se raspitujem sta bi bilo najbolje a i jel se moze to obavit rasipacem jer stroj za kalcizaciju u mojoj okolici nema!!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kaj nije da ak uzmeš malo veče količine da ti uz to dopeljaju i stroj.

Kolega @gogo je tak dobil ak se dobro sječam
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
On je uzeo vecu kolicinu ja bi za sad uzeo samo za svoju zemlju a sljedecu godinu mozda za zemlju u zakupu jer mi je riskantno uzimat za zemlju u zakupu jer nemam papire za nju i mogu sutra ostat bez nje jedino ako sta dobijem na papir onda bi uzeo i za tu zemlju!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Stigao karbokalk iz Županje-

UbKRAkp.jpg
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
To ces bacati sa prikolicom za gnoj? dosta je zgrudano,koliko mi se cini..
Za koliko je to ha i koliko košta po ha?
Malo sam pretjerao sa pitanjima ali da vidim jer bi i ja morao kalcizaciju raditi na nekim tablama...:icon_fU:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Na oko je zgrudano,al rasipa se to fino pod rukom tako da nije problem.
Bacit ću na hektar ~10tona, a 25tona košta 1000kn.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Jel može ovakav stroj razbacivati mokri karbokalk?
ZTS_Ostatni_RCW5_TON_2.jpg


Znači ima lance ,a ne gumenu traku.
 

Janko

Član
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
46
Zna li netko nešto o austrijskom bodenkalku Kažu da ima 12 puta više kalcija od karbokalka :(wasntme):
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Dali je pametno napraviti kalcifikaciju sada (na strništu) a zaorati za cca mjesec dana.kupio sam Agrocal iz Lepoglave
 

Najnoviji postovi

Na vrh