• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalkulacija proizvodnje jaja

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
25 kokica, od toga 10 mladih tek krenule sa proizvodnjom, cirka 15-17 jaja dnevno, danas konkretno 15
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je kod nas problem kad se kupuju piceki. Na upit, koja je to pasmina, se često dobije odgovor "crvena nesilica". Jel to uopće pasmina ili postoji više pasmina crvenih nesilica?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
da lohman brown ali prve sezone kada sam krenuo sa kokošarenjem (prije par godina) kada sam ih kupio bile su kao malo drugačije nego ove što sada imam, bile su svjetlije i to je bila atomska generacija jer su jaja bila veća i nisu prestajale nositi ni po zimi a mitarilo se samo njih par..kod njih je bilo i dosta gigantskih jaja sa dva žumanjka

prva generacija bi sličila ovoj kokici na prvoj slici(svjetlija) a sada imam tamno crvene koje sliče ovoj na drugoj slici, ove tamno crvene ne daju krupna jaja kao ova prva sorta i više se mitare u zimi i 12. i 1. mjesec nisu bile toliko izdašne sa jajima kao atomska generacija a gigantsko jaje sa dva žumanjka od njih još nisam dobio...tražio sam te svijetle kokice po placu ali zadnjih godina imaju samo tamnije

da li postoji razlika u pasmini i kao bi se zvala jedna a kako druga pasmina vjerojatno zna sam proizvođač ili to negdje piše u literaturi
 

Prilozi

  • domestic-chicken-brown-laying-hen-lohmann-brown-classic-DXX0A0.jpg
    domestic-chicken-brown-laying-hen-lohmann-brown-classic-DXX0A0.jpg
    108.8 KB · Pregleda: 7
  • gallina-brown-gallina-ponedora-lohmann-brown-classic-x7ah3a.jpg
    gallina-brown-gallina-ponedora-lohmann-brown-classic-x7ah3a.jpg
    134.4 KB · Pregleda: 7
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
To je problem kod hibrida jer svaka generacija se udaljuje od onoga sto bi trebalo biti . Zato treba kupovati kod provjerenih proizvodjaca koji imaju prvo maticno jato. Josipe koliko ti traju kokosi i sa koliko ih mjenjas?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
držim ih dvije godine jer su to slobodne kokoši na paši koje ne hranim koncentratima ili držim svjetlo po noći tako da nisu izraubane, nose solidno i krajem druge godine, sada imam 10 starih cirka godinu i pol(te bi na jesen trebale ići ča) i mlade stare 5,6 mjeseci, danas sam imao 20 jaja samo što mlade još nesu sitnija jaja ali i ona nađu mušteriju, bitno je da su jaja što prirodnija jer da nije tako onda bi mi bilo lakše kupiti kemijska jaja za 90 lipa u trgovini i mirna bosna
 

Rera

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
8
Pozdrav svima...nov sam u ovome amater totalni...planiram krenit u uzgoj nesilica u slobodnom sistemu na parceli od 3500 m2...krajnji broj je 200 kom...za koje imam dnevno tržiste...želin in osigurat sta prirodniju hranu...konkretno moje je pitanje u kojem omjeru izmiksat hranu...tj. sta je najbolje davat...kukuruz...ječam...pšenicu ili nesto drugo...samo me zanima omjer u postotcima...hvala puno svima...unaprid...
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
To je problem kod hibrida jer svaka generacija se udaljuje od onoga sto bi trebalo biti . Zato treba kupovati kod provjerenih proizvodjaca koji imaju prvo maticno jato. Josipe koliko ti traju kokosi i sa koliko ih mjenjas?
Pa ko uopće može nabaviti pijetla lohman brown i kako kad ih nitko ne prodaje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Iznesene nesilice farme prodaju nakon godinu dana za desetak kuna. Na njima nema bas puno perja , lagane su i ne znaju niti hodat niti jest osim smjesu. Nesu one jos uvijek samo sto i jedu sta snesu i nejdu na gnjezdo. Kad se ociste i naraste im perje opet na njima nema mesa u odnosu na domacu kokos.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
rera@ okvirno pola kukuruza pola ostalog ili u korist kukuruza bi kao trebalo biti(po savjetu stručnjaka), ja im ne dajem smjesu nego ujutro dobiju kukuruz, u podne ima bacim razmočen kruh, burek, pecivo i predvečer dobiju pšenicu, tako da kod mene prevladava pšenica cirka 60% a kukuruz je oko 40%, u kukuruz im stavim ili sitni praškasti pijesak ili sitno zdrobljene ljuske od jaja, uz to imaju izvorsku vodu i pašu, to je najprirodnije što im mogu prirediti a da imam neke koristi i prava domaća jaja...ako imaš šire tržište vjerojatno bi trebao dodavati koncentrata ili kalcija kroz razne preparate jer je 200 kokoši puno ali meni za 25 kokoši je dosta i ljuska od jaja i pijesak..ječam, zob, raž, tritikal im nisam nikada davao pa ne mogu reći iskustvo sa tim žitaricama
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Onaj tko drzi kokosi radi prodaje jaja njemu je vazno da kokos snese svaki dan. Meni to za moje potrebe nije bitno , zadovoljan sam ako snese i svaki treci. Zato ne forsiram niti poticem nesenje niti smjesom , niti umjetnim svjetlom niti raznim dodacima. Kak Bog da.

Pa ko uopće može nabaviti pijetla lohman brown i kako kad ih nitko ne prodaje.
Upravo tako. Njima je u interesu da ti svake godine kupujes novo jato od njih a ne da sam nalezes. Zato je i upitna kvaliteta kupljenog jata jer svaka daljnja generacija ne daje isti kvalitet.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Zato nesilica i kosta 50 kn a australorp, hrvatica i ostale i vise od 100 jer period koristenja nije isti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Kao i kod svakog hibrida proizvodaci imaju monopol, kako sa sjemenom tako i sa zivotinjama
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Da ne bude zabune ja ne govorim o drzanju kokosi na farmama jer o tome nemam pojma. Govorim o kokosarenju oko kuce za vlastite potrebe i eventualno sa malim viskom za poklonit ili prodat. Ako imas nekakvu hibridnu rasu koju moras svake godine mjenjat i hranit sa kupovnom smjesom i kerefekima onda pogledaj usporedbu u trosku sa nekakvom domacom kokoskom koja dulje nese, izleze sama podmladak i obnavlja jato , jede domacu hranu i nije zahtjevna.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
ja imam pijetla lohman brown, petkom na glavnoj tržnici u karlovcu ima pijetlova lohman brown za kupiti, ako kod jednog proizvođača nema pijetlova znaju biti neki drugi koji ih imaju
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
evo mog peveca
 

Prilozi

  • Fotografija0062.jpg
    Fotografija0062.jpg
    134.2 KB · Pregleda: 18
  • Fotografija0064.jpg
    Fotografija0064.jpg
    217.4 KB · Pregleda: 18
  • Fotografija0063.jpg
    Fotografija0063.jpg
    154 KB · Pregleda: 18

Najnoviji postovi

Na vrh