• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalkulacija proizvodnje jaja

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja ne obraćam pažnju na žutanjak, bitno je da kokoš ne jede koncentrat ili nekakve dodatke te da je pola dana na paši i na suncu. Jaje iz tog stroja je najprirodnije što u ovom trenutku može biti.

Ovih dana nesivost kod mene je dobra, kreće se do 40-50% od 23 nesilice(pola od njih su stare 2 godine).
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja nekako skupim u tjedan dana desetak jaja od 17 kokosi tako da jos moram kupiti. Danas razbijem 2 domaca i 2 kupovna jedno kraj drugih u tavu i ova kupovna su duplo zuca od domacih. I ljuska im je duplo tamnija ali tanja. Kupovna jesu zuca ali jesu li zdravija.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Do prije 10ak godina su kupovna jaj bila blijeda i onda su svi govorili ajme kakva su bla bla i onda su se u industriji jaja dosjetili dodavati bojila pa su jaja postala bolesno narančastog žumanjka, a žumaljak se tako zove jer je žut a ne jer je narančast.. Tako da ja sam za žuti intenzivno žuti žumanjak i kad se jaja umute da budu žuta a ne blijeda ni narančasta
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
o čemu ovisi boja kože kod pilića?
Ne znam mislis li na tovne pilice za klanje. Znam da kod nekih je boja bljeda a drugi su ljepo žuti. Obicno su oni manji bljedi. Prije se pricalo da kumice koje prodaju pilice sa necim namazu kozu da bude žuta jer je to navodno bio znak da je pile domace. To ne mora biti istina jer sam imao domace cuceke po dvoristu i opet su imali bljedu kožu. Ovi koji prodaju perad imaj cak i žučkasta stakla i rasvjetu da izgledaju u izlogu sto ljepse. Vjerujem da ih na farmama s necim dohrane i dotjeraju da su žuti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Operu ih u čaju u kamilice ;)
Odmah im ne treba ni deo...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
da mislim na tovne (bijele brojlere) piliće...
radili smo pokus pred par godina, pioneer neznamkojibroj, pajdaš i domaća crvenkasta kukuruza...
odvojili piliće i zadnjih mjesec dana na jednu vrstu šrota i smjese ostalih žitarica...
rezultat je bio na strani domaće kukuruze i pajdaša, gotovo identična boja kože, od pioneera su bili blijedi ko krpe...
radilo se o reprezentativnom primjeru od po 50 komada u svakoj vrsti ishrane...
e, sad, mislio sam do ovisi možda i o još nečemu, pa sam postavio pitanje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mozda nije vezano ali slicna je situacija i sa nogama kod peradi i pilica. Neki imaju zute a neki bjelkaste. Kod ovih za tov se mislim cijene da su sto vise zute, a kod nekih ukrasnih su zute noge greska. Valjda genetika.
Sto se tice ishrane kakva su ti iskustva kod prirasta. Mislim da bi GMO trebao davati bolje rezultate od recimo nekakve nehibridne kuruze ako je uopce ima.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ja kad bacim piceka u šurilicu nema više ni perja ni žute boje, tak da ni sam ne znam ima li veze sa kukuruzom
pioneer 9911 je jedini koji je u njihovom kaktalogu preporučen za ishranu domaćih životinja
najbolje bi bilo s domaćim tvrduncem i bc462 samo kaj treba i gnoja za te kukuruze
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
sa pioneeeom je prosječna težina bila skoro 30% veća, ali tržište nije dobro reagiralo, pa sam cijelo vrijeme na pajdašu ili 572
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
jedamput sam hranio tovne s 9911 i jeli su ju super a zrnje je bilo jednako, nije bilo manjih i večih kao na bc hibridu. sad imam kekec i pajdaš i čakovec super a jaja su svakojaka, ima i tamnijih i blijedih, mislim da je stvar u kokicama
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Decki posto trzite jaja. Ne znam kak bi na bezbolan nacin podignul cijenu sa kunu i pol na dvije jer me strah kak bu trziste reagiralo. Sitni sam kokosar koji proda nekaj sa kucnoga praga. Vidim da se na placu tak prodaju a ova su moja 100 posto domaca. U svakom slucaju pokrije se hrana i imamo za sebe dosta domacih jaja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad bih ja imal kupce da si pokrijem hranu i meni ostane dosta jajec, bil bih jako zadovoljan i hranil bih više kokoši. Ovak ih hrani 13 + kokota, za nas je preveč pa višak podijelimo. Da se razmemo, nije mi žal za to kaj se podijeli, fala Bogu pa i mi imamo dosta.
Žal mi je kaj izgleda dvije hranimo a da mjesecima nisu znesle nijedno jajce, a ženu nikak nagovoriti da završiju h loncu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Frend ima 60 kokosi hrvatica i dnevno samo 6 do 7 jaja. Kad zatopli opet ne nesu jer bude kvocke. Velim mu za utjehu da bi da ima 600 kokosi imal dnevo 60 jaja.
Kod mene od 15 koka jucer 12 komada a inace nema dnevno ispod 5. Evo vec sam im danas dvaput dal i jesti i vodu jer im se sve smrzne.
Za ovaj mjesec su otplatile vrecu kuruze jer sam prodal musteriji 60 kom za 90 kn i jos trazi.
I ja sam htjel neke nenesilice rjesit za juhu al su me valjda cule.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja za sada ne mogu iznad 1,5 kn jer tržište ne bi to dopustilo. Ovih dana bilo 13,14 jaja dnevno što je vrlo dobro na ovakvim hladnoćama. Čim su sunčani dani onda i nesu bez obzira na hladnoću.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Po kunu već više godina, po ljeti ljudi ne znaju šta će s jajima pa bacaju svinjama ili prodaju po 60-70 lipa
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Kod nas 2 kn, hrana je skupa i ne mogu nize.. A trziste je tom cijenom zadovoljno i ima kupaca na pretek
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mi isto prodajemo po 1 kunu na kucnom pragu.
Nema sanse da bi islo po vise.
A zivim na selu koje je nekad brojilo 500 i vise krava, a sad rijetko ko da i kokosi drzi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
U ekoducanima se prodaju jaja iz slobodnog uzgoja po 2 kune. Slobodno hodaju po hangaru a jedu ko zna kakvu kemiju. Isto po placu sve sumnjivo domace, usred zime imaju jaja ko u prici. Tko kupi kod mene vidi gdi su kokosi, kolko ih je i kaj jedu.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Mi u Dalmaciji prodajemo po dvije kune ja imam 15 kokica i dnevno od 6 do 10jaja kako kada no koke su mlade izlegao ih ljetos..u sedmi mjesec.. ne prodam mnogo dva/tri paketa tijedno ali sasvim dovoljno da si same kupe hranu ( mješavinu i pšenicu u zrnu) koncentrat ne dajem. Nego zanima da li kokoši imaju određenu boju jaja ili se to mjenja zanima me jeli ista kokos moze nositi oba ova jaja jer nisam narucio nego dva šarena jaja a nije vrag da su se obe izlegle i one bile ženske , teško za povjerovat😂 ali po kresti ove dvije jedine imaju krestu kao arakune. Ali ovo su neke mješavine domaćih i tih.
 

Prilozi

  • IMG_20210219_130053.jpg
    IMG_20210219_130053.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20210219_130013.jpg
    IMG_20210219_130013.jpg
    92.5 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20210219_130003.jpg
    IMG_20210219_130003.jpg
    98 KB · Pregleda: 9

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Danas prodao 6 paketa, ljudi vole domaću robu.
Stavi kokoš par dana u neku izoliranu prostorju ili kavez, i kada u par dana bude rodila par jaja onda ćeš vidjeti da li nese jednobojna ili višebojna jaja, bitno da nisu bojeva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh