• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kanalokopači

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

jako slično ili bolje reči krajni rezultat je isti :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: kanalokopači

breza kaže:
jako slično ili bolje reči krajni rezultat je isti :D
i ovak blatan traktor je uvijek :?:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

moj baca u desno i ima štitnik tak da baš ne maže tak jako ,jedino ako puše vjetar s desna pa da vrača nazad e to je problem :roll: ,kad radim novi jarak onda idem u 1. ili 2.sup. sporoj(ovisno o tvrdoći zemlje) i to ga stavim na 1000ok pa na malo jačem leru-tak da se kardan vrti do 600ok da ne trošim gorivo bez veze jer je traktor prejak,a kad čistim postoječi jarak idem i do 2-3 km/h, još da kažem da je mene koštal 32000 kuna
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Re: kanalokopači

jel kopas usluzno okolo meni treba bas tako nesto
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

iskreno, ne znam ,ali izvlači me ovo što mogu radit na 1000ok s malim gasom inače bi moral biti na oko 2100ok mašine e tu bi gutalo i još kad ideš oko 400m na sat :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: kanalokopači

Treba imati živaca za taj posao onda :D
a jel se isplati?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

kad sam ga kupoval računica je bila da ga otplatim za 10 godina a da ne uradim metar usluge ,jer kod mene je ravnica i zemlja je nepropusna i ako ne odvedeš vodu bolje da nisi ništa ni radio,vlaga sve uništi,(možda si primjetio da ne spominjem jesenjsko oranje,to se kod mene ne isplati jer do proljeća se zemlja toliko slegne da moraš ponovo orati) ja sam sebi sve zemlje spoji na odvodne kanale i sada svake godine samo pročistim,krtice vole kopati baš u jarku ili sa strane tak da štopaju vodu a i korovi zezaju po tom pitanju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kanalokopači

Jel imaš koju sliku stroja dok je zakapčen za traktor?? kak ideš naprijed il u rikverc, jel voziš po kanalu, uz kanal, il je on ispod traktora????
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: kanalokopači

na žalost nemam slike (obečavam za prolječe),ovaj moj ide 55 cm duboko naravno ima ih koji idu i dublje ,pogledaj tehničke podatke na prethodnoj slici,ova slika je iz kataloga ali sve se vidi ,zajašiš jarak ili zamišljenu crtu sredine i vozi miško naravno naprijed Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kanalokopači

Uuu, takvog bi kaj meni trebalo :!: :!: :!:
U kojoj brzini radiš sa same-om :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: kanalokopači

kad radim novi jarak onda idem u 1. ili 2.sup. sporoj(ovisno o tvrdoći zemlje) i to ga stavim na 1000ok pa na malo jačem leru-tak da se kardan vrti do 600ok da ne trošim gorivo bez veze jer je traktor prejak,a kad čistim postoječi jarak idem i do 2-3 km/h.

sam treba čitati ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: kanalokopači

Izgleda da je jednobraždnjak jeftiniji, ha?
 

Najnoviji postovi

Na vrh