• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kapitalna ulaganja 2009 isplata odmah

  • Temu pokrenuo zenga
  • Datum prvog posta
Z

zenga

Guest
kapitalna ulaganja 2009 unaprijed se daju tako sam danas čuo na kavi u selu . a i vidio na teletekstu
hrt . stranica 207 daj da ito vidimo hoče li to objavit naš ministar kažu da se daju odmah jel se slabo grade farme i
kupuju strojevi strannica 207 pa čitajte opširnije na televizoru . zenga.dana 7 .4 .2009
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Neispravan link obrisan! [tt_news]=34778&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=e61bf26ca2

Ministar poljoprivrede Božidar Pankretić objašnjava da će na temelju odobrenih operativnih programa i ugovora s HBOR-om Ministarstvo izravno pomagati poljoprivrednom proizvođaču, i to unaprijed - isplatom kapitalnih ulaganja
 
P

pehist

Guest
da, zasad je izgleda samo za one koji idu kreditima preko HBOR-a. stur je tekst. nepise dali ce to dobiti buduci korisnici kredita ili i oni koji su vec u kreditu.

a sto je s onima koji su ulozili vlastita sredstva ili isli drugom kreditnom linijom.

malo neposteno se zasada cini :!:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ministar nam je tako i tako malo isgubio pojam sto znaci rijec "unaprijed" jer je pred jedno mjesec dana za ove poticaje sto se sad dobijaju (nepotpune i za lanjski urod) izjavio da se isplacuju "unaprijed". Covjek valjda protumacio kad mu donesu naloge za isplatu na potpis, a tamo pise sutrasnji datum, da je to "unaprijed" :lol:


... jedno je sto je ministar rekao, drugo sto je mislio, trece sto je novinar cuo, a cetvrto sto je napisano u tekstu (a peto sto smo mi shvatili)
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
ako je za vjerovati,ispada da ce onda ministarstvo i banka kemijati,sto je po meni svakako dobrodoslo,jer kad gledam na mps.hr pitanja,svako drugo u prosjeku je "kada cu dobiti kapitalna,predao sam zahtjev tad i tad",ovako automatski(ako je za vjerovat) treba ti kredit za poljoprivredu od 500,000,00kn,ako ce kapitalna i dalje bit 40% bez PDV-a,na naplatu ti dolazi 200,000,00kn manje + kamata....govorim odokativno,znam da iam nekih koeficijenta s kojim se mnoze sredstva itd...ali sustinski ovako...

ps.da li se kapitalna racunaju kao dohodak?
 
P

pehist

Guest
komer kaže:
ps.da li se kapitalna racunaju kao dohodak?

koliko je meni poznato NE
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Ja mislim da se računaje kao dohodak, tj. sve što ti dođe na račun ako nisi sam uplatio
Isplata odmah kapitalnih ! a mi koji smo išli preko poslovnih banaka čekamo koliko 2-3-4 god ali izgleda da ćemo biti sretni ako ih ikada dobijemo, ja moj zahtjev još nisam ni poslao pa stvarno se mogu nadati...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja mislim da bi ta unapred isplata poticaja trebala iči na ovom principu

npr štala košta dva milijuna +pdv, kapitalna idu na ova 2 milijuna bez pdv, e sad pošto je to kod njih kredit, ta mjera bi valjd ovako trebala iči, oni kod odobravanja kredita za tu štalu od 2 milijuna odmah maknu dio koji je za kapitalna, bezveze govoreči 1 milijun, znači ostaje vam u kreditu onaj drugi dio od jedan milijun i na taj dio se obračunava kamata, tako da se nemože onda reči da su kamate pojele kapitalna, jer je kredit tj glavnica odmah manja za 50 % i samo na taj dio idu kamate

to je moje shvačanje , ali to ne mora biti tako, uglavnom bilo bi dobro jer bi za velike investicije bila puno manja rata i dio koji se odnosi na kamate, pa bi ljudima bilo lakše plačat
 
T

tomonh

Guest
Tak bi trebalo biti kak je bogec reko,al se ništ o tom ne priča,bil je panki gost na radiju pa nije ništ reko. Sam kaj je moguče da to vrijedi samo za farme,a mehanizaciju ne,tak sam čul. Mislim da to nije bezveze neg privatni interes pojedinaca. Ste čuli za aferu o gnoju umjetnom nakon poskupljenja,ako jeste sve vam je jasno...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Probaj pojasniti aferu sa umjetnim ima nas koji neznamo na sto misliš...
 
T

tomonh

Guest
ministrov brat dobio gnoj po staroj cjeni u sječnju 08.nakon prvog velkog poskupljenja,a dalje sve jasno
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Eto nisam znao taj podatak
Ja imao sreće tj. morao potrošiti lovu s računa da ne platim porez na dobit pa kupio još prije božića gnojivo pa odlično prošao tu godinu . . .
 
L

ladovina

Guest
DELO1 kaže:
Ja mislim da se računaje kao dohodak, tj. sve što ti dođe na račun ako nisi sam uplatio
Isplata odmah kapitalnih ! a mi koji smo išli preko poslovnih banaka čekamo koliko 2-3-4 god ali izgleda da ćemo biti sretni ako ih ikada dobijemo, ja moj zahtjev još nisam ni poslao pa stvarno se mogu nadati...

poticaji i kapitalna definitivno nisu dohodak!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ladovina kaže:
DELO1 kaže:
Ja mislim da se računaje kao dohodak, tj. sve što ti dođe na račun ako nisi sam uplatio
Isplata odmah kapitalnih ! a mi koji smo išli preko poslovnih banaka čekamo koliko 2-3-4 god ali izgleda da ćemo biti sretni ako ih ikada dobijemo, ja moj zahtjev još nisam ni poslao pa stvarno se mogu nadati...

poticaji i kapitalna definitivno nisu dohodak!

Nisu dohodak ali su prihodi.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
??? Moze malo objasnjenje? Otkud ta informacija? Sto kaze knjigovodja i porezni referent? Bojim se da je netko u zabludi...
 
Na vrh