• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Vjerujem da ako ih 150ks "tjera" a minimalni zahtjevi su 220ks,onda nebi bilo problema sa jačim.
Iako je redovno održavanje u igri,nit je gusto nit visoko raslinje,a bitno je da ne malčiram danima kao sada,pa me zanimalo.
Evo youtube primjera:
220ks

I 150ks
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Daj ne beri brigu,200 ks mora tjerat bez ikakvoga problema takva dva malčera. Nisu šumaraki pa da za jednog treba 200 ks.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Bitno da i ovaj od 150ks tjera takvu kombinaciju,iako od viška konja ne strahujem,bolje da ima snage u rezervi nego da je preopterećen.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ako bolje pogledate oba dva videa. u prvom videu ova kukurozovina je nikakva. tu realno more terati i 4 takva malčera po tako slaboj kukuruzovini. drugi video isto slaba trava. je moka je livada ali opet slaba trava.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A kaj se inače malčira sa takva dva malčera u jednom šusu nego takve stvari??
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Baš i da ima za malčirat neš opasnije jednog ostavi doma, to pomalčira tak jednom i dalje opet održava s ta dva.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Evo kaj se malčira,čičak i mala ambrozija...
 

Prilozi

  • 20210820_152052.jpg
    20210820_152052.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 38
  • 20210820_152049.jpg
    20210820_152049.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 38

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ovako, trebal bi mijenjati kriz kardana od beraca i to bas na strani duplog zgloba, znaci taj kriz ima onu kuglu na sebi koja ide u onu okruglu srednju plocu.
20210921_103606.jpg

A razlog mjenjanja kriza je to da su pojedeni ovi kroneri unutra, skoro do pola pa nebi htel da mi ostete kardansku osovinu na traktoru.
20210921_103508.jpg

Kardan je Cerjak, e sad, ko bi mi to mogel zamjeniti?
Jel ima samo taj kriz negdje za kupiti ili da odem u onaj Kardan Spoj u Preseku, mozda bi oni to mogli kvalitetno napraviti?
Ili bilo tko u okolici Podravine ili Zagreba?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
U Trgoagenciji to ne rade.
Ili Preseka ili PSC Ferenčak
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Znaci, kod Ferencaka bi bilo originala za kupiti?
Nemam bas neka dobra iskustva sa Kardan Spojem, ali ako nebu drugog rjesenja, budem moral tam iti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Kupi križ i zamijeni sam. Nazovi Cerjaka i naruči kaj ti treba ak Ferenčak nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Znaci, kod Ferencaka bi bilo originala za kupiti?
Nemam bas neka dobra iskustva sa Kardan Spojem, ali ako nebu drugog rjesenja, budem moral tam iti.
Neznam, zovi pa pitaj. Vjerujem da ima.
Nisam htel napisati ali i ja čujem da Kardan spoj nije bog zna kaj
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Kardan spoj je puno jeftiniji od Ferencaka. Meni su za 400 kn rješili kaj su kod Ferencaka tražili 2200 kn… Jedino kaj sam čekal mjesec dana…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Kardan spoj je puno jeftiniji od Ferencaka. Meni su za 400 kn rješili kaj su kod Ferencaka tražili 2200 kn… Jedino kaj sam čekal mjesec dana…
Slažem se, ali kolegi na Torpedu križevi na prednjoj vuči nisu mogli izdržati godinu dana.
Par puta je probal i onda smo nabavili križeve koje smo sami zamjenili.... tak je traktor i prodal.
Kad bi računali posel svaki put i posel od Kardan spoja za dvije izmjene smo na istom ;)

You get what you pay...
(rekla je kurva princu Charlesu kad je vidla da joggira s Camilom ;) )
:unsure:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Ferenčak samo mjenja križeve i vilice. Kardan spoj more i popraviti nekaj… A sad kvaliteta komponenti… Ima i Kardan spoj jeftinijih i skupljih križeva…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Kaj more popraviti, spiksirati vilicu?
Rekoh, ja nisam fasciniran njihovim radom. Iskustva iz prakse baš i nemam, samo to jedno, ali čujem da se ljudi žale da se jako pokvaril u odnosu na ono prije.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,513
Kaj more popraviti, spiksirati vilicu?
Rekoh, ja nisam fasciniran njihovim radom. Iskustva iz prakse baš i nemam, samo to jedno, ali čujem da se ljudi žale da se jako pokvaril u odnosu na ono prije.
Da, piksiral mi je vilicu… Neznam kak je prije bilo. Samo sam jedan kardan nosil na popravak…
 

Najnoviji postovi

Na vrh