• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ako je malčer Maschio moguće je da je kardan Bondioli & Pavesi a to su jako dobri kardani… Obično piše na zaštitnoj plastici. Ja sam imal takav na prijašnjoj RD. Imal je crnu plastiku.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,935
Žuta je plastika, a na njoj ništa ne piše.
Ali koliko sam vidio križevi kardana su u dimenzijama isti,i za walterschied i B&P.
Vjerovatno i cijenovno ne odstupaju.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,935
Dobio danas križ kardana,idem prema uputama,prvo stavim križ na onaj manji dio spoj traktora i kardana...sad kad sam njega stavio,nema sanse to sklopiti sa drugim..predug je 2-3 mm.
Dimenzije su identične kao i stari križ,pa ako ima kakva caka,pretvorio sam se u uho:)
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@komer, pa moze to sestaviti... Pogledaj kakav filmic na youtube...
Prvo stavis kriz izmedju usi, a onda iz zunanje strane nabijes lager. Pomozi si sraufstokom 💪
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,390
Naš dobri Štef (rajska djeva) je napravil video povodom toga i jednostavnijeg načina ja neznam.
I meni je dosadilo plavo pod noktima pa sam i sam to radil na sličan način dok si prešu nisam složil.
Jedino kaj sam ja imal U profile na koje sam varil gedore jer mi bilo škripca žal.

Veliš da ti fali cca 3 mm. Možda ti je kod sastavljanja iglica ispala pa ne dozvoli da gurneš šalicu do kraja.


 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
Zanimljivo da nema mazalica na starom križu, nije ni čudo da je sve hrđavo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,935
Nemogu zavući križ bez šalica sastrane,već sam lud.
Idem u noćnu,sutra budem isprobao neku novu metodu,il kut,il štogod..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,390
Smeče nam prodaju....
Lizni uho na ulazu sa svake strane malko da uguraš križ ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,109
@mane, rijetko koji ima...
Moji oba nemaju... A i da imaju, ionak nemreš do njih.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,743
Da, zatvoreni su u šalici praktički.
Kod mog jesu mazalice i dostupne su
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,935
Kupio original walterschied križ,cijena 700kn.
Probat ću bez "lizanja" uha,ali to će biti sljedeći korak ako nebude išlo normalno.
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
540
Na rotobranama imam Waltersheid kardan sa lamelom. Čini mi se da ne radi dobro, jer mi brane gase traktor. Postoji mogučnost da je zaštekal kardan? traktor 75 KS, brane 2,5 metra
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,548
Jel ima dobre duše da mi detaljno opise skraćivanje kardana?

Koliko ja znam

Zakopčam priključak

Stavim pola kardana na traktor, pola na priključak.

Kardansko vratilo na traktoru i priključku stavim u vagu ( najmanji mogući razmak).

Režem onda kako šta?

Hvala
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,632
Probaj izmjerit razmak između štiftova i od te duljine još oduzmeš oko 1 cm i toliko ti treba biti dugaćak kardan.
Odrežeš obadvije cijevi i plastike rubove poturpijaš a opereš cijevi da nema špene u njima
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,412
Kad sam promijenio traktor onda se kardan rastavljao u transportnom položaju malčera. Kupio sam ∆ cijevi izmjerio da drži maksimalno cm, al da cijevi ne lupaju u glave.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,136
Prije rezanja "ženskog" dijela naguraj u njega krpu tako da ti kod rezanja ne ulazi prljavština,a ostalo kako su kolege napisale i kako si i sam pretpostavio jedino ga režeš kraćeg oko 1 cm
;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,109
Ja bi dodal: i reži ga ručnom pilom, a ne brusilicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh