• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Metar u ruke i izmjeri...zakopčaj kosu za traktor,i onda mjeri.
2 puta ako treba,skrati ako će trebati i to je to,nema drugačije.
 

scitec

Član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
31
Da,vidim i sam da nema druge.
Pitanje još-AMA talijanski,neki turski,indijski svi su tu s cijenom.
AMA mi nekako djeluje najbolje za te novce još,cca 90-ak eura?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Sa talijanskim kardanima nisam imao problema. Cerjak je bolji ali i više košta.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
136
Pozdrav, rasklopio sam sklopku na kardanu i sad je ne mogu nikako sklopit, ne mogu stavit opruge. Jednu stavim druga iskoči. Kako na koji način se to montira?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Najbolje ako imaš onu presu za izbijanje ležajeva , poredaš sve oprugice i šoljice i onda presom čeono veoma lagano pritisneš onaj vanjski dio , onda pritišćeš jednu po jednu šoljicu ka unutra i lagano presom napreduješ par milimetara.
Kada sve šoljice upadnu samo navučeš oklop do kraja i to je to.

Umjesto prese može i stubna bušilica ili nešto čime možeš da ostvariš lagan i konstantan pritisak bez popuštanja , inače nije potrebna nikakva sila za to.

Probao sam sve moguće načine i u home varijanti ne postoji lakši način.
 
Na vrh