• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
59
Nešto slabo se nudi,a još manje kupuje,gledao sam jedno, 20 kombajna,ali ili su preskupi ili krševi da boli glava.Još je moj Ihc 431,bolji od većine skupljih kombana,još da mogu, takvog jenog naći,da nemoram adaptirai za kukuruze.Lp
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,281
E da teško je naci dobar kombajn za neke manje novce. Ja sam se isto nagledao krševa dok sam tražio sebi i na kraju smo uzeli Fahra 1002 kojeg smo malo više platili, ali je očuvan.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ni novog nije jednostavno se odlučit,,,a ovo ostalo najbolje je da je stroj čim bolje održavan i uščuvan ,da nije izmoren ,jer novca se baš nema i kad ti nekaj krepa ,a sezona je kratka v konačnici imaš loš stroj ,skup i možeš očekivat nekaj drugo da bu otišlo...nije to auto ,da se gleda godina ,,,nemora bit iz 40-ih al bitno da je siguran da bu odradil sezonu bez nekog ozbiljnijeg kvara...
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Nešto slabo se nudi,a još manje kupuje,gledao sam jedno, 20 kombajna,ali ili su preskupi ili krševi da boli glava.Još je moj Ihc 431,bolji od većine skupljih kombana,još da mogu, takvog jenog naći,da nemoram adaptirai za kukuruze.Lp

Posto stalno trazis taj IHC 431, sta ti fali ovome na njuskalu sto se prodaje za 28000kn sto navodno ima jos i hrpu dijelova a iz Dežanovca je?
Ja koliko znam da kod vas u Sredjanima ima puno posla s kombajnom,a nema nekog dobrog kombajna,ja da sam na tvom mjestu bih uzeo nesto bolje(citaj skuplje) malo spustio cijenu rada i teraj...
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
59
Lani sam prodo,Jd 1055,jer sam trebao skinuti love za auto_Odmah sam kupio Ihc 431,i kukuruzni adapter Jd 443e, takvog sam prodao sa Johnijem.E sad mi vrag neda mira, po bi kpio još jednog Ihc 431,ali da bude noviji,oko 79-81g,zbog grla da mi paše Jd 443 adpter.Evo tog mog biciklića,lani odraio 105kj.

http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-ihc-431-oglas-11518917

Ima ih nanjušci par komada,sve stariji,modeli,kao taj kod malog u G.Sređnima.Meni treba ovkav.,sa 825 žitnim hederom,zbog grla.

http://www.njuskalo.hr/kombajni/ihc-431-oglas-11720974

Već sam u pregovorima sa gazdom,i vidio sm kombajn,ali mi je digao dogovorenu cjenu za 500 eura ,a u rezervi imam Jd 955,i jenog Df 1302,ali nije hidromat,i to me mlo zeka..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Dugo se taj 3480 prodavao, vjerojatno je i prodan.
Ovaj broj na koji zoves, to vjerojatno netko nekoga zafrkava pa je postavio oglas s tim brojem. Zato i je takva cijena..
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Jesi zvao da pitaš koja je cijena?
Mislim da je to samo 500eur da bi popravio kombajn i prodavao ispravan,a ne ovako.
Meni je na prošlom kombajnu (fahr 1102) bila puknuta osovina,ta sam tada smatrao da to i nije neki problem,medjutim jako sam se prevario.
Za polovne osovine se traži 1000eur,a nova je 11000kn + pdv.
To kada je puklo vjerovatno je otkinulo jedan ili više slamotresa,ili ih pak smotalo a to je dosta teško centrirati da se ništa ne dodiruje. Računaj 10 novih ležajeva (naravno samo koyo dolaze u obzir,morao bih potražiti u računima da ti kažem koliko košta jedan komad),tako da to i nije baš nešto pametno.
Danas samo znam da bih radije uzeo kombajn koji ima zariban motor,nego onaj koji ima problem sa osovinama i slamotresima. :icon_hang:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Jesu li se pokupovali kombajni , sezona polako dolazi ?
Rade li se remonti ili su već završeni?
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
59
Pošto nisam kupio,drugi stroj,sve dosad gledano,je u dosta lošem stanju, od sutra krećem stavljati,žitni hedeer,na ihc 431.Lp
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ja sam danas zavrsio sa remontom kukuruznog adaptera,ostaje mi još limarija za odraditi.
Sutra idem u Set uzeti novo remenje za rezervu,pa kad u subotu isprobam adapter odmah ga i skidam,te se prebacuje korpa i skidaju blinde.
Mušterije već sad pitaju za žetvu ;)
Bude se valjda zaradilo i za bolji kombajn.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja imam još uslužno skinuti nešto kukuruza,pa onda adapter dole,dobro i detaljno pranje pa lagani remont,jel nema se šta puno šarafati,sve je u dobrom stanju.
 

dfranc

Član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
59
U Njemaćkoj se pojavljuje ,dosta povoljnih kombjna,izgleda da djeluju 1000 upumpanih milijardi eura, u EU.pozz
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
Razmisljam o kombajnu, ali bi uzeo neki manji, koji mi moze proci kroz stagalj visine 3.40m i da kosa nije sira od 3m. Kombajnirao bi godisnje 30 rali kukuruza i 10 rali zita. Molim za preporuke
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vidi šta se nudi na njuškalu pa pokaži nešto pa če mo vidjeti,marka ti je svijedno,svi su dobri,samo gledaj da je limarijski dobar.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
589
Svida mi se Zmaj 142rm, sam ne znam njegove dimenzije, vidi mi se dosta velik. I gledao sam jos fahr 770 ili ĐĐ
 

Najnoviji postovi

Na vrh