• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Nikom se nije zapalio sto je zracnjak nego sto ujutro nitko ne zeli odvojit 5 min i ispuhat ga kompresorom.
O potrosnji i jednostavnosti naspram vodenjaka da ne pricam. U 28 godina promjenjeno remenje turbine i to iz predostroznosti.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Nikom se nije zapalio sto je zracnjak nego sto ujutro nitko ne zeli odvojit 5 min i ispuhat ga kompresorom.
O potrosnji i jednostavnosti naspram vodenjaka da ne pricam. U 28 godina promjenjeno remenje turbine i to iz predostroznosti.

ispuhivan svaki dan,i isto tako novi remen na turbini,reci mi samo radnu temperaturu zracnog motora i onog vodom hladjenog?vodom hladjen motor
puno sporije dize temp. cak i kod nekog kvara dok zracni u sekundi ode debelo u crveno,nemoguce je zracni motor u svoj toj prasini odrzat cistim dok vodenom ta prasina toliko nesmeta,tj hocu reci da sam uz vodeni nekako mirniji i nemoram svakih par minuta okretat i blejat u motor,a moj se zapalio zbog zaribavanja 6 klipa
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220

Meni taj konkretno izgleda predobro (cak previse) isti gledam po nekoliko puta tjedno i razmisljam da bih mogao u neki dug zbog njega... Cijena isto odlična. Treba pogledati uživo i tražiti da li ima slike prije farbanja. Taj kombaj i u D košta toliko pa je pitanje koliko je plaćen gore i zašto, jer tu je prijevoz oko 1000eur, davanja, ulaganja, a i dotični sigurno planira nešto zaraditi...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Od radne temp. zracnjaka sigurno nece doci do samozapaljenja. Ipak je to premala temp da bi se ista dogodilo.
Kvar pa pozar je vec druga stvar.
Znam dok smo imali zmaja stalno smo imali problema s hladjenjem. A i novi 142 sto nam je ukraden je izgorio novim 'vlasnicima'.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Znam da nije smiješno, ali kako ti ukradu kombajn ;)
Za vrijeme rata?

Pozdrav,može li mi netko reci dali se isplati kupiti ovog Zmaja? http://www.njuskalo.hr/kombajni/kombajn-zmaj-oglas-5167724

Hvalaa :D
Realno vrijedi te pare, ali te serije su imale raznih problema. Ako nemaš puno znanja i volje popravljati, zaobiđi ponudu. Kombajn je na nekih 15 km od mene znam kod koga je i jako dugo se prodaje! Ja sam čak razmisljao da ga kupim i imam samo za kukuruze ali sam odustao. Velik je to kombajn= velika briga. Ne znam koliko zemlje radis pa ti je potreban?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Znam da nije smiješno, ali kako ti ukradu kombajn ;)
Za vrijeme rata?


Realno vrijedi te pare, ali te serije su imale raznih problema. Ako nemaš puno znanja i volje popravljati, zaobiđi ponudu. Kombajn je na nekih 15 km od mene znam kod koga je i jako dugo se prodaje! Ja sam čak razmisljao da ga kupim i imam samo za kukuruze ali sam odustao. Velik je to kombajn= velika briga. Ne znam koliko zemlje radis pa ti je potreban?


A imam ja volje i znanja ali nemam bas toliko novaca da bi davao na popravke...Ja imam oko 15h kukuruze i 8h jecma,zobi,psenice a i mislim malo usluzno brati zato sto u susjednom selu ima covjek koji bere usluzno ali je on ne stigne svima pobrati i onda se ljudi bune :(doh): Ali za sad bi mi bilo najvaznije da nadem neki za jecam i ostalo a za kukuruz stignem do jeseni... :drink:
 

zille55

Novi član
Tu od
25 Ruj 2011
Poruka
29
ja isto imam 2680 odlično radi godišnje skida 170jutara kukuruz neradim sa njim
b
Bratič ima isto2680 skida oko 300kj godišnje bez problema

Prošla žetva :tractor:
 

Prilozi

  • DSC_0040.jpg
    DSC_0040.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 160
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
A imam ja volje i znanja ali nemam bas toliko novaca da bi davao na popravke...Ja imam oko 15h kukuruze i 8h jecma,zobi,psenice a i mislim malo usluzno brati zato sto u susjednom selu ima covjek koji bere usluzno ali je on ne stigne svima pobrati i onda se ljudi bune :(doh): Ali za sad bi mi bilo najvaznije da nadem neki za jecam i ostalo a za kukuruz stignem do jeseni... :drink:

Probaj okvirno viditi koliko bi imao posla usluzno,pa da vidis koliko mozes zaraditi na tome jer je to zlatna koka ako nema konkurencije.
Bolje ti je u startu dati malo vise novaca pa makar se i malo zaduzio jer ti se isto brzo vrati.
Moja je greska je bila ista takva da sam uzeo jeftin kombajn (u prijevodu krš) i onda pokosiš 2 kj svoja i onda kuci na 2 dana sarafanja. Usluga nije dolazila u obzir jer ne mozes covjeku pola pokositi pa reci da ces doci za 3 dana zavrsiti.
I onda sam promijenio kombajn i napravio 70kj usluzno i svojih 20 bez kvara.... Za 2 god. Vratis ulozeno.
Bolje ti je uzet zmaj 141 142 sa oba adaptera ima za 35000kn nego taj 161 ili recimo isto blizu mene se prodaje fahr 1000 sa oba adaptera za 52000.
Bolje se strpi npr jos jednu godinu i sakupi jos novaca ako je to problem nego vuci krs doma.
I još ako imaš mogućnosti uzmi kombajn da ima sječku...to je tek potez jer danas su svi gospoda i nitko ne zeli slamu.
Toliko od mene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Sve stoji što si rekao i apsolutno se slažem sa time , ali ima jedan mali problem , konkretno moj slučaj ajde da uzmemo za primjer
Nikada nisam imao kombajn niti imam ikakvo iskustvno sa njime i zamisli sada mene da se učim na nekoj skupoj mašini kojoj bi ja svojim nestručnim rukovanjem mogao napraviti veliku štetu
Zato po meni jedna od opcija je da se za početak uzme nešto skromije pa tek onda kada se naučim nešto malo ''bjesnije''
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Ma ne pricamo o skupim masinama nego da je bolje dati 2000eur za isti kombajn ako je u boljem stanju nego misliti da si dobro prosao jer si losiji trzio za 1000 eur manje pa ces ulagati jos 3000 u njega.
Smatram da se za razumnu cijenu do 8000 eur može kupiti dobar sacuvan stroj sa oba adaptera,i raditi sa njim 100ha godisnje(sto malo tko od manjih seljaka i nakupi).
Ja da imam 100ha kome raditi odmah bi dao otkaz na poslu...
Ovako uz posao i 100kj je ok ;)
Cak i totalni neznalica i pocetnik na spravnom stroju tesko nesto pokvari.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Za 100 ha ja bi otisao u Zupanju i uplatio novog. Nebi mi palo na pamet kupit nesto staro pa makar radio samo tjedan dana godisnje s njim.
I za ovo moje malo bi mi bilo draze nesto novije iako je i sadasnji ok.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Bereš li sa njime i kukuruz, kak se ponaša u kukuruzu i koliki adapter nosi ?

Berem kukuruz oko 100kj godišnje i 120kj žita ,nosim zmaja od 4 reda nema problema.Vlasnik prije mene je nosio 5 reda, ti kombajni imaju kraći vrat pa im je lakše nositi teže adaptere
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Sve stoji što si rekao i apsolutno se slažem sa time , ali ima jedan mali problem , konkretno moj slučaj ajde da uzmemo za primjer
Nikada nisam imao kombajn niti imam ikakvo iskustvno sa njime i zamisli sada mene da se učim na nekoj skupoj mašini kojoj bi ja svojim nestručnim rukovanjem mogao napraviti veliku štetu
Zato po meni jedna od opcija je da se za početak uzme nešto skromije pa tek onda kada se naučim nešto malo ''bjesnije''
Taj zmaj ima odlican motor,i mislim da te pare vrijedi.Pa ja sam kupio jeftini kombajn,motor nije valjao,to sam slozio i pobrao preko sto hektara bez problema,prodao i kupio mladjega opet sa losim motorom.Remont kada se napravi nebi onda trebalo imati problema sa njime.Tesko je odvojiti vise novaca za mladji kombajn kada se i ovoliko jedva skupi,tako je meni bilo,a cekati godinu po godinu da se skupi za neki dobar stroj to se nikada ne skupi na taj nacin,a sa ovime mozes odraditi sezonu pa opet dobijes iste pare za njega.A i kada se uzme mladji kombajn nije garancija da ce taj bez kvara raditi.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Probaj okvirno viditi koliko bi imao posla usluzno,pa da vidis koliko mozes zaraditi na tome jer je to zlatna koka ako nema konkurencije.
Bolje ti je u startu dati malo vise novaca pa makar se i malo zaduzio jer ti se isto brzo vrati.
Moja je greska je bila ista takva da sam uzeo jeftin kombajn (u prijevodu krš) i onda pokosiš 2 kj svoja i onda kuci na 2 dana sarafanja. Usluga nije dolazila u obzir jer ne mozes covjeku pola pokositi pa reci da ces doci za 3 dana zavrsiti.
I onda sam promijenio kombajn i napravio 70kj usluzno i svojih 20 bez kvara.... Za 2 god. Vratis ulozeno.
Bolje ti je uzet zmaj 141 142 sa oba adaptera ima za 35000kn nego taj 161 ili recimo isto blizu mene se prodaje fahr 1000 sa oba adaptera za 52000.
Bolje se strpi npr jos jednu godinu i sakupi jos novaca ako je to problem nego vuci krs doma.
I još ako imaš mogućnosti uzmi kombajn da ima sječku...to je tek potez jer danas su svi gospoda i nitko ne zeli slamu.
Toliko od mene.


A imao bih nekih 30h uslužnog branja kukuruze i 20 ječma i ostalih žitarica... A problem je da nemam više od 40000kn. Ovo šta ste rekli za sječku nije potrebno zato što je u mom selu uvijek 'borba' za slamu hahah :icon_blackeye:
Gledao sam ova dva kombajna pa nezz koji je bolji...:(think):

http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-mr-oglas-13693892
http://www.njuskalo.hr/kombajni/zmaj-142-oglas-13701305
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ovaj drugi mi cak izgleda bolje no laik sam za kombajne pa ocjenjujem vanjski izgled samo
 
Na vrh