• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji kombajn kupiti?

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Budu slike dok ih uslikam 😂. Nadam se da si budemo dobri. Hvala.
Kad nisi htio reći cijenu za svojeg morao sam otići dalje. 👍
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Trebao bi moći ali 3 reda. Za sad još nije tak nešta u planu ali možda u doglednoj budućnosti bude.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Dado koji model si uzeo?
Nek ti je sa srećom i nek dobro služi. Za 3 godine bude neki veći kombajn 👍
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Trebao bi moći ali 3 reda. Za sad još nije tak nešta u planu ali možda u doglednoj budućnosti bude.
Ak misliš na staruiju tipa M900 ili ĐĐ770 mlatiti kukuruz, nebu to drugoga vijeka.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
I mali bunker je. Ak je dugačka zemlja jedva da dođeš do kraja. I lijevi kotač ti stoji van hedera pa gaziš jedan red, moraš ići tako da ti lijevi kotač ide kraj međe, i pazit da ne rušiš susjedovu 😂😂
Ako ti bude trebala pomoć oko zamjene pogonskog varijatorskog remena samo reci. Već 2 put skidali u roku 2 tjedna.
 

Prilozi

  • IMG_20200709_214849.jpg
    IMG_20200709_214849.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 46
  • IMG_20200709_194709.jpg
    IMG_20200709_194709.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 47

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Jeli skup popravak tog varijatora ?
Ako i budem brao kukuruz budem samo sebi brao tak da budemo se prilagodili.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Pojede se piksa u remenici. Tako da ak imaš dobrog tokara on ti to riješi. A za rastavit trebaš još jedne ruke i velka gedora 55.
Remen je oko 1300kn na Mađarski. Kod nas ne znam.
Za svoje potrebe ak budeš i brao kukuruz neće se ništa dogodit. Samo nesmiješ pretjerivat i žurit s kombajnom
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Matija _E30 koliko je komplicirano samo remen promjeniti, to mene čeka sutra u jutro.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Skineš desni kotač. Skineš zaštitne limove koji ti smetaju, remene koji su prije pogonskog.
Onda na prvoj remenici odvojiš polugu kuplunga, najbolje skinuti zeger i maknuti komplet polugu.
Na drugoj otpojiš lajtung, skineš cilindar za stiskanje remenice, 3 matice M16. onda veliki vijak u sredini, M12 vijke okolo tog velkog. I povučeš prvu remenicu dolje. Ona je na nazubljenoj osovini i drže ju 3 šipke u spoju s drugom polovicom remenice. Druga polovica ti ostane gore, a remen makneš.
Probaj dali druga polovica nema luft, ako nije mazano vjerojatno se pojela piksa i treba novu napravit.
Za montiranje natrag ide obrnutim redosljedom. Jedino nabiješ drvene kajle u prvu remenicu da možeš čim dalje stavit remen unutra. Bude ti lakše nataknut ga na drugu stranu.

Tu na slici gdje sam označil nabiješ kajle. Da ti s one prednje strane od osovine remen čim dalje unutra upadne.
Eto nadam se da će ti pomoć, ak bude nejasnoća poslikaj i piši. 🔧🔧
 

Prilozi

  • IMG_20200712_171850.jpg
    IMG_20200712_171850.jpg
    59.9 KB · Pregleda: 34

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Danas nabacio remen bez da sam išta skidao osim onih par limova zaštite, ona dva remena,čak ni točaka nije trebalo skinuti za sat četrdeset pet minuta sve bilo gotovo, zahvaljujući mojim ličanima iz Smiljana koji to rutinski mijenjaju za 45 mini rekli su mi recept, matija drugi put kad budeš mijenjao javi se da ti objasnim, stvar je skroz jednostavna, ne treba skidati remenice.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Nije moj kombajn. To kod kolege šarafam, al bilo bi dobro znat. 😁
Hmm kako onda dovoljno razdvojiš jednu remenicu da ubaciš remen u drugu?
I da ti pređe preko cilindra i svega ostalog?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Spletom nesretnih okolnosti Dominator koji sam gledao je otišao, ali svejedno ove godine, ako ne prije, na zimu kombajn planiram kupiti. Najviše mi ti modeli zapinju za oko, gledam 88 i 98 SL, nije bitno dal Clasic ili Maxi, al' da je nakon 92.og godišta. Kolike su realne cijena tih kombajna samo sa hederom? Buđet je nekih 30000 eura za kombajn, bilo bi dobro i da je tu i stol za uljanu, ali to otom potom, adapter za kukuruz ne računam u taj buđet, to bi bilo poslije dodatno još. Kombajn bi radio oko 110 kj plus nešto usluga, bitno mi je da je prohodan 3,9 ili max 4,5 m heder i 5 redi adapter za kukuruz.
Najviše dajem prednost Claasu, ali DF je alternativa, samo pitanje koji, a gledao sam i jedan JD 2264 na oglasu koji već malo veći kombajn, ali prihvatljiva cijena, no sa njima nemam nikakva iskustva? Molim za pomoć da me se malo bolje uputi. Hvala.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
277
I ja gledao sve i svasta, napravio 3 tkm i na kraju uzeo ono kj sam potajno i htio.. 20200628_110349.jpg

Iskreno sve kj se kod nas prodaje, se prodaje jer je skoro gotovo.. I na svakom ima sarafljenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh