• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji mi traktor treba?

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Imam 40 ha zemlje na kojoj je posađenih tek 5.Imam IMT 539 ali mi nije dovoljan.Dali mi je dovoljan traktor do 100 ks i koju bi mi vi marku preporučili.
 
R

Ratarko

Guest
A koje kulture misliš uzgajati ? Da li je to u brdu možda ? Razmišljaš o novom ili polovnom traktoru ?
Traktor od 100 KS je odličan izbor za 40 ha zemlje !
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Imam perad pa bi uzgajao kukuruz i pšenicu.Razmišljao sam o novom samo da nije preskup.Inače Zemlja je u Istri ,pa znaju zezat kamenja.
 
R

Ratarko

Guest
Ako kupuješ polovni onda je teško dati direktan savjet . Polovni traktor se kupuje malo drugačije nego novi . Dođeš , vidiš ga , probaš , razgovaraš sa vlasnikom i kupiš ako si zadovoljan . Kako možeš naići na dva potpuno jednaka traktora , ista marka , isto godište , ista cijena polovnog ...ma sve isto a traktori mogu biti toliko različiti ... jedan može biti škart a drugi dobar jer je vlasnik različit . Sve leži u tome da li ćeš prepoznati onoga koji je bolji , povedi nekog tko se razumije ako se slučajno ti ne razumiješ , oprost na predpostavci , pokušavam dati savjet bez dovoljno ulaznih informacija .
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Radije bi ja novi.Kupiš ga,imaš servis ,znaš da je novi i da radi dobro.Novo je novo.
 
B

Bobo

Guest
Patrik kaže:
Radije bi ja novi.Kupiš ga,imaš servis ,znaš da je novi i da radi dobro.Novo je novo.


Ovo ti Ratarko moze jako dobro potvrditi... Pitaj njega kako je kupio novi traktor, pa ces se malo i zacuditi da ipak nije sve kako se cini ;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Patrik kaže:
Radije bi ja novi.Kupiš ga,imaš servis ,znaš da je novi i da radi dobro.Novo je novo.


Ovo ti Ratarko moze jako dobro potvrditi... Pitaj njega kako je kupio novi traktor, pa ces se malo i zacuditi da ipak nije sve kako se cini ;)

Može se novi traktor kupiti i zelene boje a onda je servis najbolji u državi , to se mora priznati .
 
B

Bobo

Guest
Ajde, moze i tako... Zasto ne bi moglo... Koliko cujem svi zeleni traktori bez obzira na marku su u startu dosta skupi, i da se to u hrvatskoj tesko opravda ;)

Napisao sam da u vecini slucajeva novo nije tako kako se cini. Naravno cast iznimkama ;)
 
P

Picek

Guest
Patrik kaže:
Radije bi ja novi.Kupiš ga,imaš servis ,znaš da je novi i da radi dobro.Novo je novo.
i dobiješ 25% povrata od države a to bi ti trebao biti najveći razlog zašto se odlučiti na kupnju novog a ne polovnog..
25% nije malo..
 
B

Bobo

Guest
Picek kaže:
Patrik kaže:
Radije bi ja novi.Kupiš ga,imaš servis ,znaš da je novi i da radi dobro.Novo je novo.
i dobiješ 25% povrata od države a to bi ti trebao biti najveći razlog zašto se odlučiti na kupnju novog a ne polovnog..
25% nije malo..

Ako je traktor preko 80 000Kn vrijedi to za kapitalna ulaganja. Mi smo za 549 koji kosta 111 000Kn trazili 25% i dobili kao i svi ovdje 20%, sto takodjer nije lose. No u sustavu PDV-a smo i dobili i povrat PDV-a ;) Tako da je traktor izasao 67 000Kn. Kamate su podigli na sramotnu razinu, pa smo ga bili prisiljeni otplatiti...

Nisam cuo da je itko ovdje dobio kompletnih 25%, Svi dobiju oko 20%...
 
K

krx pozega

Guest
Kupiš u kombinaciji još neki novi stroj i to ti je otprilike 24%..mislim
 

medjimurec

Novi član
Tu od
21 Kol 2007
Poruka
4
Pozdrav!
Pravilo je da se vraća 25 % od iznosa kredita, a ne više od 20% ukupne cijene traktora.
U koliko je traktor za Istru, odličan je Landini Powerfarm 105 Ks. Cijena je bez PDV-a 31.000 € sa svom opremom koju on moze imati (klima, pneum. sjedište, 24+12 brzina overdrive mjenjač (40 km/h) ...) na 10 godina je rata 3150 Kn, uključujući sve troškove, bilježnik je 1600 Kn.

U koliko još informacija trebaš, javi se
 
P

Picek

Guest
medjimurec kaže:
U koliko još informacija trebaš, javi se
pozdrav,
nego, jesam li ja to konačno i službeno dobio konkurenciju na forumu u vidu predstavnika neke trgovačke kuće? :D

bilo je i vrijeme više...

pozdrav :mrgreen:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Pa dobro mi vi to raspravljate.Landini je dobar ali mi se baš ne sviđa ona prednja dva velik svijetla.Imate li još koje traktore na umu.Cijena može ići do 35000 eura.
 
R

Ratarko

Guest
Patrik kaže:
Pa dobro mi vi to raspravljate.Landini je dobar ali mi se baš ne sviđa ona prednja dva velik svijetla.Imate li još koje traktore na umu.Cijena može ići do 35000 eura.

Aaaa , pa za tu lovu biraj koji želiš !!!
Normalno da si nećeš kupiti NOVI traktor koji ti se ne sviđa optički , za 35.000 ne moraš pristati na nikakav kompromis , dobiješ samo takav traktor od 100 KS !
 
S

sapat

Guest
Patrik kaže:
Pa dobro mi vi to raspravljate.Landini je dobar ali mi se baš ne sviđa ona prednja dva velik svijetla.Imate li još koje traktore na umu.Cijena može ići do 35000 eura.

Landini je doista dobar, ja ga imam već 10 god.... ali dobrano posijediš dok dočekaš dijelove za njega... (jedan semering sam čekao više od dva mj, sva sreća to je jedino od dijelova da sam trabao za njega)

A drugi traktor do 35000? Stvarno za tu lovu imaš širok izbor
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Imali koji od Massey Fergusona ili Deutz-Fahr?Vidio sam onaj Agrofarm 100.Dosta dobar.
 
R

Ratarko

Guest
Patrik kaže:
Imali koji od Massey Fergusona ili Deutz-Fahr?Vidio sam onaj Agrofarm 100.Dosta dobar.

Imaju dvojica članova te traktore , jedan ima MF 4455 a drugi Agrofarma 100 . Za sada nismo čuli nikakve loše stvari o tim traktorima .
 
Z

zrine892

Guest
mislim da imaš i valtru za te novce,imas i za new holand...pitaj piceka mozda ako ti bude dobar trgovac i das mu malo napojnice...on ti je maher za valtre...i mislim da imas i za mcormick...dobro došao na forum....
 
P

Picek

Guest
zrine892 kaže:
on ti je maher za valtre
:mrgreen:
aha
živjela ironija i sarkazam :mrgreen:
al' polako za 10 godina ću nešto i naučiti..
sad učim Bauera..
uglavnom, tih Valtri odnosno MF 4455 (dakle traktori od 75, 88 i 98 ks)u zadnje vrijeme viđam sve više po Slavoniji..
pretpostavljam da su ljudi zadovoljni njima, a cijena MF-a je i do 2 000 eura prihvatljivija od Valtre iako se radi o identičnom traktoru..
jedino pitanje je pitanje održavanja..
ali koliko znam Krx je zadovoljan i tim dijelom..
 

Najnoviji postovi

Na vrh