• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji mlin za žito kupiti

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zanima me koji mlin za žito kupiti?

jel postoji mlin za žitarice koji može kruniti.mljeti sa klipom i mljeti brašno za puru? (ovo bi bil varijanata za kukuruz)

a moželi još koja žitarica na isti mlin.

Molim za savjete jer ovdje se baš nerazumijem a eto javlja se potreba za jednim solidnim mlinom za naše domaćinstvo.
 
S

slavek

Guest
ako misliš za stoku mljeti onda sip ciklo 100
samo mijenjaš sita
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
za brašno i pulu mislim da je najbolji mlin na kamen
ja imam mlin na kamen sa sitom za odvajanje bražna a i imam mlin od TV čekičar koji može mliti i kukuruzni klip
 

Prilozi

  • Picture_189.jpg
    Picture_189.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 1,690
  • Picture_187.jpg
    Picture_187.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 1,158

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ovaj moj kameni je i za stoku i za narod samo nemogu sa njim mljeti klip
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
onda bi se ja opredijelio za kameni.šta ima sad na tržištu dobro? ovi tvoji se neproizvode predpostavljam
 
S

slavek

Guest
ako za stoku onda je bolji čekičar koji može mljeti sve (ima ih večih i manjih)
ako je za narod mislim da je mlin na kamen kakvog kolega vimi ima najbolji.
imaš mlinove i na valjke koji samo gnječe zrno ali takvog netrebaš a i teško ih je naći
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
neznam
meni ga je čovjek dao za kompenzaciju mislim više da ga je poklonio ali svi kažu da super radi ja ga još nisam probao , ima ih kupiti po oglasnicima samo neznam koja im je cjena
 
S

slavek

Guest
mlinovi na kamen se još uvjek mogu naći -pogledaj malo po oglasima znam da sam ih tamo vidio
 
S

slavek

Guest
da jesu različiti :mlin na kamen drobi zrno i finije radi ali nemože mljeti klip dok čekičari mogu(ovi veći) čekičar ti radi na principu čekiča(ime) tako da noževi udaraju po masi i guraju kroz sito-također ih imaš po oglasima a kakv kapacitet tebi treba to najbolje ti znaš
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
da jesu različiti :mlin na kamen drobi zrno i finije radi ali nemože mljeti klip dok čekičari mogu(ovi veći) čekičar ti radi na principu čekiča(ime) tako da noževi udaraju po masi i guraju kroz sito-također ih imaš po oglasima a kakv kapacitet tebi treba to najbolje ti znaš


hvala za pojašnjenje.

dali je ovo na slici ta sprava za domaćinstvo o kojoj smo pisali? na kamen?

http://www.pik.ba/artikal/948543/mlin-za-zito-/
 
S

slavek

Guest
mislim da je to mlin za brašno ali isplatilo bi se pogledat(to je samo za zrno)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
mislim da je to mlin za brašno ali isplatilo bi se pogledat(to je samo za zrno)

da za zrno je tojest brašno,ali vjerujem da postoji opcija da melje krupnije (za stoku) i da melje sitnije za brašno.ili ne?
 
S

slavek

Guest
takvog još nisam vidio ali sigurno ima -možda se regulira približavanjem ili odmicajnjem kamenih ploča kao na mlinu sa valjcima ili se mijenjaju, za krupnije ili sitnije, u svakom slučaju ima neka opcija.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
da za zrno je tojest brašno,ali vjerujem da postoji opcija da melje krupnije (za stoku) i da melje sitnije za brašno.ili ne?
ima opcija razmicanjem kamena reguliras debljinu,ak razmaknes kamene onda ti grublje srotaili stiskanjem kamena za finijeu brasno,znaci kod su vec i pisali sa kamenim mlinom ide samo zrno od žita do kukuruze u zrnu mozes sve mljet,a cekicar ti je samo za stoki mljet,
bolja ti je opcija da uzmes kameni mlin jer sitnije samljena smjesa ima vecu iskoristivost od grublje.
 
L

lobel

Guest
mlin

takvog još nisam vidio ali sigurno ima -možda se regulira približavanjem ili odmicajnjem kamenih ploča kao na mlinu sa valjcima ili se mijenjaju, za krupnije ili sitnije, u svakom slučaju ima neka opcija.

Poštovani

Da tako je, regulirati se može ručno, vrlo jednostavno.
sam izlazak brašna iz dijela gdje je kamen može biti u komoru sa sitima ili direktno, tako da ste u mogućnosti sa određenim razmakom kamena dobiti više vrsta proizvoda, od polubijelog brašna pa do krupice ili griza.

Postoje mali mlinovi za kućanstvo čak do 600W, ali i oni veći za veća gospodarstva ili za mljevenje za druge gdje možete razviti i svoj vlastiti posao

Ako ste zainteresirani za konkretnije podatke pošaljite mi privatni mail.

pozz
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pozdrav.

Tražim mlin na kamen za brašno i zanima me koji su dobri, koji dobro melju? Vidim da jih ima nešto na oglasima ali neznam koji je dobar. Jasno mi je da je sve stvar kakav je kamen. Zanima me koja je razlika između onih drvenih koji imaju veče kamene i ovih manjih čeličnih (mislim da je fi kamena 45 ili 50). Jel ima netko kakvog iskustva? Hvala za odgovor
 

max931

Novi član
Tu od
27 Lip 2007
Poruka
9
Dali je ko rastavljo getribu od sip ciklo 100 treba mi sema gdje je sta bilo na osovini od kardanskog vratila
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
rastavljao sam ja više puta,ali ne znam sad na pamet kako to ide,pa kako si skinuo tako stavljaš i nazad :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh