• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji motorni trimer odabrati?

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Lijep pozdrav svima :icon_pidu:

Najprije moram reci da sam razmisljao gdje otvoriti ovu temu ali nisam nasao neki logicni podforum pa sam je odlucio ovdiej otvoriti. Ako grijesim nek me moderator ispravi.

Dakle planiram kupiti motorni trimer.

Moje potrebe su oko 1000m^2 košnje-više manje čiste trave(između vočaka,između loze,okolo njiva...)

Interesirao sam se i rezgledavao razne trimere i primjetio da za neke jeftinje (japanske) marke dobijem vise snage ...npr japanski 1000kn-3,5ks dok stihl 2500kn dobijem samo 1 ks...

Stoga što mi savjetujete da kupim?
neznam da li je riskantno kupovati ove neke neprovjerene marke?
Da li netko ima isksutva?
Da li netko zna ima li neka ''srednja'' marka da niej nešto loše ali da i niej neka ogromna kvaliteta?


Hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Sta smatras japanskom markom za 1000kn?
Kawasaki bi po meni bio neka srednja marka. Stihl je najskuplji a husquarna je u pravilu nesto jeftinija od stihla. Za nesto konkretno bi trebao reci koja je cijena u pitanju ili koje modele gledas..
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nema japanski trimer za te pare, a te snage ne znam da li imaju uopšte i renomirani proizvođači (stihl, husqvarna, oleo mac). Mada papir trpi sve, pa i tako veliku snagu. :D
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
tibore,e sad neznam sto smatram pod japansku al sam na njuskalu na njih par naletio japanaca... hehehe


Gledam kupiti nesto do 3000kn,a za modele posto se ne kuzim toliko u njih gledam da ima flaks i trokraki noz i da ga moze gurati...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
Philby je u pravu. To na njuskalu nit su japanci, nit imaju 3,5ks.
Za novce koje imas da se kupiti solidan trimer, no ne stihl..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Uzmi sthil imaš dijelove servis iu vjeruj ovi od 1 konja su vrijedniji nego no name jači.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Dalo se u Pevcu najti SARP-ova s Kawasaki motorom do te cijene.
Najjeftinija ozbiljna Husqvarna 143R-II ti je 4200kn-5%, dakle 3990kn.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Evo bas nesto surfam...

Da li itko ima iskustva s makitom, njihov alat se vodi kao dobar- uz rame s boschom
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ima ga moj šogor, mislim da je 1.2 ks al nije baš zadovoljan. Radio sam i sam nešto malo sa njime al nije me baš oduševio. Inače u sezoni obavezno barem jednom završi u servisu.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Trebalo bi da prave dobre mašine, makita je davno kupila dolmar koji je proizvodio kvalitetne motorne testere.

Takođe čini mi se da makita daje 3 godine garancije tako da ni to nije zanemariva stavka.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Hmm stvarno neznam...za elektricni alat(bušilice brusilice i drvoobradivi alat) iz iskustva znam da je kvalitetan i dobar i traje...

Izgleda da ce mi odluka pasti na Stihl fs56, al bojim se nekako da mi je puno dati 3000 kn za taj ''mali'' trimer ???
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Sthil ima profi alat koristiš orginal ulja i to i nemaš frke
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kolega ne sumljam ja u kvalitetu i u profesionalnost stihlovih alata i strojeva, ali me brine ta snaga ...
Imam dosta pokositi,oce li trimer sve to izdrzati, oce li on imati snage kositi tu travu ... ne bih htio posao od 1 sata raditi 2-3 sata ,a uz sve to dati 3000 kn u vjetar.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Osobno imam Hondu 1.6 ks 4t i jako sam zadovoljan. Nekih 9 god. je kod nas i do sad jedini kvar je bio karburator. Kupili drugi i tjeraj dalje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja kosim s njime dosta i za sad nema problema rođo isto ga ima 7 godina i ništa.
Samo redovito kad stoji gorivo odmah van baciti i orginalulje za mješavine koristiti.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ja kosim s njime dosta i za sad nema problema rođo isto ga ima 7 godina i ništa.
Samo redovito kad stoji gorivo odmah van baciti i orginalulje za mješavine koristiti.

Stihl 56?
 

Najnoviji postovi

Na vrh